Yeryüzünde alimler gökteki yıldızlar gibidir.

7 Şubat 2018 Çarşamba

Survivor 2018 Şampiyonu Kim Olur?

Bu sene 2018 Survivor kadrosuna baktığımda birincinin hangi takımdan çıkacağını sorarsanız kesinlikle ünlüler takımından çıkacağını söyleyebilirim. 2018 Survivor ünlüler ve gönüllülerin yarışmacı adayları açıklanınca aklıma Recep İvedik 4 - Survivor daki bir sahne aklıma geldi.
Recep kendi takımı için burası '' Nuhun gemisi oldu. Darıca Hayvanat Bahçesi gibi oldu. '', '' Bunlar ALLAH 'ın lütfu, bunlar ALLAH 'ın cezası '' diyerek kendi takımının durumunu anlatıyordu.


Şuanda ki durumda aynen yukarıdaki gibi. Ünlülere bakıyorum 1-2 tanesi hariç hepsinin sporcu geçmişi ve Survivor geçmişi var. Birde gönüllüler takımına bakıyorum sanki Nuhun gemisi gibi. Özellikle bayanlar nasıl karşı koyacak merak içerisindeyim. Ünlülerin bayanları, gönüllülerin bayanları her alanda ezip geçecek gibi.

Survivor 2018 Yarışmacıları Ünlüler Takımı

Hilmi Cem İntepe: Sanırım tanımayan yoktur Hilmi Cem 'i 2013 Survivor şampiyonu, hızlı, çevik ayrıca zeki biriydi. Sanırım 2018 All Star 'da en hızlı yarışmacı olacaktır. Birde dürüst yarışan bir yarışmacıydı. Her zaman tebrik etmişimdir bu özelliğini.

Merve Aydın: Kendisi ülkemizin sayılı koşucularından biridir. Bir çok genç, avrupa ve dünya dereceleri vardır ama kendisini şahsen Survivor 'da beğenmedim. Herkesin arkasından konuşan, iş çeviren hatta kendi arkadaşını satan bir yarışmacıydı. Kendisi Turabi ile finale kalarak 2. olmuştu hak ettiğinin üstünde bir başarı sergilemişti bence. Bu senede arkalarda kalacaktır diye düşünüyorum tabi kimse tuzaklarına düşmesse!

Murat Ceylan: En son 2013 Survivor ile kendisini tanımıştık. Hilmi Cem ile son 4 ' e kadar beraber gelmişlerdi. Muratta parkurlarda hızlı bir yarışmacıydı ama hafıza oyunlarında hızı kadar etkili değildi. Bu sene çok dişli rakipleri olacak güç konusunda kendini geliştirmediyse zorlanacaktır.

Sahra Işık: Kendisini 2014, 2017 survivor 'da tanıdık. Şahsım adına keşke tanımasaydım dediğim bir kişi. İşi yarışmak değil sadece rakipleri üzerinde psikolojik baskı kurup, kavga ve tartışmalar ile beslenen bir yarışmacı. Her yarışmaya katılmasında kavgalara neden olmuştur. Ayrıca güçlü kişiler ile iyi ilişkiler kurup zayıf kalanları ezerek ilerliyor. Bu sene rakipleri çok kuvvetli başarılı olacağını zannetmiyorum.

Nihat Doğan: 2011 Survivor ile ününe ün katan Nihat Doğan bu senede karşımıza çıkacak anlaşılan. Gerçi yarışmaya ayrı bir hava katmıyor değil... Felsefi konuşmaları ile Turabi ile yarışacak gibi. Güç bakımından diğer yarışmacıların arkasında kalsana, siyaset yönü kuvvetli biri. Hatırlarsanız 2011 'de finale kadar çıkmıştı ve Derya Büyükuncuya kaybetmişti yani hafife alınacak bir yarışmacı değil.

Damla Can: 2016 Survivor finalistlerinden biriydi. 2016 yılında oyun bakımından çok başarılı bir yarışmacı sayılmazdı ama doğruculuğu ve güzelliği sayesinde finale çıkmış bir yarışmacı. Anladığım kadarıyla seyircilere sempatik geliyor.

Turabi Çamkıran: Büyük ihtimalle 2018 Survivor birincisi 3. Kez Turabi 'nin olacağını söyleyebilirim. Sebebi belli adam 2 kez kazanmış ve arkasında büyük bir kitlesi var. Ayrıca tanıtım fragmanında bir farkını ortaya koymuş adam. Turabi 'nin en sevilen özelliği de tanıtımdaki hali, yani başkalarının dediklerine kulak asmadan içinden gelen hareketleri yapıyor. Ayrıca karşıdaki rakibinin aldığı sms 'ler veya kazandığı oyunlara göre kişilere yalakalık veya zaaflık göstermiyor. Hızlı ve güçlü bir yarışmacı. 

Sema Aydemir: Kendisi Türkiye 'nin en iyi atletlerinden biridir. Türkiye ve Olimpiyat madalyaları, dereceleri bulunmaktadır. Tabi bunları bir kenara koyarsak kendisini 2017 yılındaki Survivor ile tanıdık. Yarışma boyunca ağzından düşürmediği bir oğlu vardı. Onu göreceğim diye takım arkadaşları ile bir çok kez kavga etmiş ve baskıya sokmuş bir isim. Benim için yarışma ahlakı bakımından zayıf biri. Geçen sene kendi dahil 4 kişilik bir grup kurup istediklerini gönderdiler ama sonuç olarak karşı gruptan birisi kazandı. Demek ki neymiş haksızlık yaparsan 1. olamazsın. İnsanlar sizi izliyor.

Adem Kıllıççı: 2017 Survivor olarak tanıyoruz. Güçlü ve hızlı bir yarışmacı. Doğruları konuşmayı yeğleyen biri. Ne olursa olsun kim olursa olsun dediğinden vazgeçmiyor. Geçen sene finalde Ogeday a kaybetti.

Nagihan Karadere: Kendisi bir milli atlettir. Türkiye 'ye bir çok madalya kazandırmıştır. Survivor kariyeri 2016 yılında başladı. Bir bayan olarak tüm yarışları domino etti diyebiliriz ama kişilik olarak aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Bir çok kişinin arkasından laflar söyledi hatta oyunda dahi olmayan kişiler hakkında da laflar söyledi. Yeni tanıtımda vucüdunu bayağı değiştirmiş. Sanırım dudak ve göğüsler silikonlanmış. Birde elmacık kemikleri biraz garip duruyor. Ayrıca kaslanmış genel olarak.

Hakan Hatipoğlu: Sanırım Türkiye 'de tanımayan kalmadı. Acun medyanın üstlendiği tüm yarışmalarda kendisi vardı. Var mısın? Yok musunu? ile başladı. 2013 yılında da Survivor 'a katıldı. Mantıklı yorumlar yapabilen nadir yarışmacılardan biri, severim kendisini. Bu sene güçlenmemiş ise işi zor gibi.

Ümit Karan: Tüm futbol severlerin tanıdığı bir sporcu. Kendisi GS 'nin yıllarca kaptanlığını yapmıştır. Survivor 'da her sene olduğu gibi bu senede bir takım oyuncusu bulunuyor. İleriki yıllarda Fenerbahçe 'den Alex 'i getirip yarıştırtmassa şaşırmam açıkçası. Bakalım Ümit, İlhan Mansız gibi takım kaptanı olabilecek mi?


 Survivor 2018 Yarışmacıları Gönüllüler Takımı

Takımdaki yarışmacılara başarılar diliyorum :D inanın kendilerini tanımıyorum. Özellikle bayanlara geçmiş olsun diyorum çünkü rakiplerinin hepsi canavar.

Gamze Aks: Kendi takımı arasında yapılan oylama ile All Star takımına geçti.

Cumali Akgül: Çok saf ve içten bir yarışmacı. Diğer erkek yarışmacıların altında bir performansa sahip ama her an sürpriz yapabilecek bir yarışmacı.

Birsen Bekgöz: Yarışmaya katıldıktan sonra İnstagram hesabına bakınca baya güçlü ve hızlı olduğu anlaşılıyor ama bunu oyunlara yansıtamadı. Her çıktığı yarışta kaybetti. O kadar kas ve fizik boşuna dedirtti.

Ramazan Kalyoncu: 2017 Survivor yarışmasında sonradan oyuna dahil olan Bulut gibi bu arkadaşta Karadenizli ve oyunda yöresel şive ile konuşuyor. Bana bu çok itici geliyor şahsen. Aynı Bulut gibi oyunlarda fıs çıkacağını düşünüyorum.

Gizem Kurtulan

Melih Özkay: İlk gidecekler arasında arkadaşlar.

Yağmur Banda

Ecem Karaağa: Oyunlarda en zayıf bayan halka olacaktır. İlk gidecekler listesine yazabilirsiniz.

Nevin Yanıt Baltac: Türkiye 'nin tanıdığı atletimiz. Hızlı ve çevik bakalım oyunlarda bu özelliklerini kullanabilecek mi?

Anıl Berk Baki: Beni en çok şaşırtan oyuncuların başında geliyor. Gerçekten çok hızlı bir yarışmacı olduğunu kanıtladı. Hilmi ile parkurlarda kafa kafaya gidebilen tek yarışmacı. El becerileri de yüksek ve bir çok sayı aldı.

Funda Alkayış

Marcus: İlk gidecek erkekler listesine alabilirsiniz.

Survivor 2018 Olayları

Arkadaşlar burada her yarışmada olan dikkat çekici akılda kalıcı olayları anlatacağım. Oyun istatistiklerini tutmaya çalışacağım.

10.02.2018 Tarihli Yayın
Sonunda beklenen program başladı arkadaşlar. Acun adaya son model bir motor siklet ile giriş yaptı. Hatta yolda motoruna ön kaldırdı. Yarışmada bir ilk yaşandı kadın-erkek barakaları ayrı ayrı yerleştirilmiş. Yarışmalar başlamadan Turabi 'nin değişik bir kostümle katılmasını izledik ve Hakan 'ın gönüllüler takımına geçişine şahit olduk. Yarışmalarda daha önce dediğim gibi ünlülerin kızları, gönüllülerin kızlarını 5-2 gibi bir skorla ezdi geçti. Kızlar arasındaki oyunlarda bu skorları çok göreceğiz. Gerçi gönüllülerden bir bayan ünlülere geçecek. Belki bu dengeleri değiştirebilir. Erkeklerde ise oyunlarda 5-5 skor vardı. Gördüğüm kadarıyla erkekler kafa kafaya yarışacaklar. Birde ilk oyunlarda Adem gene bulmaca, renkleri birleştirme gibi oyunlarda zayıflığını gösterdi ve oyun kaybetti. Sonuç olarak ünlülerin egoları ortaya çıkmadan bir yarışma geçti.

11.02.2018 Tarihli Yayın
Bugünkü ödül oyununda beni şaşırtan bir sonuç oldu. Gönüllülerin bayanları 5-3 'lük bir skorla ünlülerin bayanlarını yendiler. Şimdiye kadar ki yarışlarda anladığım kadarıyla ünlülerin en zayıf bayanı Sahra. Gönüllülülerin erkekleri 5-4 'lük bir skorla aldı. Survivor bitene kadar erkekler böyle kafa kafaya gideceklerdir. Ama bayanlar her zaman sonuç belirleyecek taraf olacaklar anlaşılan.

13.02.2018 Tarihli Yayın
Ödül oyununda olta takımını All Star takımı kazandı kızları 5-4, Erkekleri 5-3 gibi skorlarla geçtiler. Bugün Hakan ile Turabi arasında bir tartışma yaşandı. Bence bu tartışmada Hakan haksız durumda, Hakan efendi sen oyuna çıkacak kişiye neden laf atıyorsun. Ayrıca dediğin laf kendi takım arkadaşını küçük düşürücü. Bugün Nihat Doğana birisi '' Abi Survivor 'u kazanamayacaksın neden katıldın '' demiş. Nihat Doğan bunu kimin dediğini zamanı gelince açıklayacağım dedi. Ayrıca cevap olarak '' Öleceğini bile bile neden yaşıyorsun '' diye cevap vermiş. Bu cevabı baya hoşuma gitti açıkçası. Bugün Survivor 2018 All Star 'ın ilk konseyi vardı. All Star takımına gidecek gönüllü bayan arkadaş belli oldu. Ceren artık All Star için yarışacak. Acun ayrıca yeni kuralları anlattı. Artık 2 kere dokunulmazlık oyunu oynanmayacakmış. 1 kere oynanacak ve 3 aday çıkacakmış. Adaylar takım oylaması sonucu en çok oy alan, bireysel dokunulmazlık kazanan bir aday ve haftanın sms birincisi bir aday çıkartacakmış. Birde her iki takımada 2'er kişi gelecekmiş arkadaşlar. Takımları dengelemek için.

15.02.2018 Tarihli Yayın
Bugünkü ödül oyununda pek fazla bir olay olmadı arkadaşlar. Gerçi Ceren 'in All Star 'a geçmesi ile bayanlar baya zayıfladı. Gönüllülerin bayanları 4-3 skorla geçti. Bu skorda Ceren direk iki oyun verdi. Bugün asıl damgayı All Star erkekler damgayı vurdu 7-1 'lik bir skorla ezdi geçti.

16.02.2018 Tarihli Yayın
Bugünkü yarışta All Star ile Gönüllülerin bayanları kafa kafaya yani 4-4 bitirdi. Sonucu erkekler belirledi. 6-3 'lük bir fark attı All Star. Oyunlarda en önemli an ise Hakan 'ın geçirdiği talihsizlik. Sanırım göz kapağını ip kesti. İnşallah görmesinde sıkıntı yoktur.

17.02.2018 Tarihli Yayın
Ödül yarışını all star 10-1 'lik bir ezici üstünlük ile gönüllüleri yendi. Gönüllülerin tek sayısını Marcus aldı. Oyunlar sonrası all starda sular ısınıyor. Nagihan ben oynamıyorum diyerek takımı satacak anlaşılan. Bugün patlamassa yarın kesin patlayacaktır arkadaşlar benden demesi.


4 yorum:

 1. Survivor 2018 ünlüler kadrosu bu sene çok efsane olmuş fakat gönüllüler takımı ünlüler ile mücadele edebilir mi ondan emin değilim. Ben favorim ünlüler takımı, bireyselde henüz favori seçmedim

  YanıtlaSil
 2. Bence Turabi olacaktır. Adam çok iyi ve antremanlı olduğu için oyunlarda çok performanslı bir şekilde iş çıkartabiliyor.

  YanıtlaSil
 3. Nihat dogan cok antipatik. Survivor 2018 e katilmamasi konusunda cogu yerde kampanya var. Hakkinda bu kadar cok konusulduguna gore bebce kesin finalistol olacak.

  YanıtlaSil
 4. Hilmi Cem'in tekrardan katılacağını gördükten sevindim. Yine eskisi gibi Survivor şampiyonu olur.

  YanıtlaSil