AutoCAD, 3ds Max ve Tüm autodesk Ürünleri Ücretsiz Lisans

Merhaba arkadaşlar, halamın kızı geldi abi bana çizim için güzel bir laptop lazım sonra çizim programları lazım dedi. Eğitim geçmişim için az çok bu işlerden anlıyoruz tabi onun için hemen araştırmaya koyuldum. Öncelikle 3D çizimler için güçlü bir laptop buldum ve
Dell  in Inspiron 7567 modelini aldırdım. Bir çok özellik bakımından kendi sınıfında fiyat/performans açısından en iyisi. Laptop geldi ve gerçekten muhteşem. Bu laptobu biraz kullandıktan sonra sizin için incelemesini paylaşırım. Sonra gelelim çizim programlarına tüm mühendisler için olmassa olmaz olan 2 program AutoCAD ve 3ds Max ‘e şuanda autodesk tüm öğrenciler için ücretsiz 3 yıllık lisans vermektedir. İnternetten crakli veya full yazan AutoCAD ve 3ds Max indip bilgisayarınızı riske atacağınıza orijinal ürün indirip ve lisanslı kullanmak varken sakın illegal yollarla kullanmayın. Ben bu yöntemle autocad 2018 ve 3ds max 2018 programlarını full ve lisanlı bir şekilde indirip kurdum. 3 yıl kafamız rahat olacak.

1- Öncelikle https://www.autodesk.com.tr/education/free-software/all  adresine girin

2- Karşınıza tüm autodesk ürünleri çıkacaktır. Siz istediğinizi seçip tıklayıp girin. Örneğin Autocad i seçelim.
3- Sonra karşınıza ” Giriş Yap ” ve ” Ücretsiz Hesap Al ” seçenekleri var. Hesabınız yoksa hesap alıp aynı sayfadan giriş yapın.

4- Giriş yaptıktan sonra sürüm seçin diyecek örneğin autocad 2018 ‘i seçin. Sonra işletim sisteminizi seçin. Sonra dili seçin ( Türkçe olmadığı için İngilizce seçilecek )
5- Sonra Install demeniz yeterli.
6- Karşınıza lisans bilgileri çıkacak o sayfanın remini çekip kaydetmenizi öneriyorum. İleride pc ‘nize format falan atarsanız lisans bilgileri ile tekrar kurabilirsiniz.

Aklınıza takılan bilgiler olursa sorabilirsiniz teşekkürler.

YORUMLAR

  1. Merhabalar. Bizler iş icabı bazen autocad bilen birine ihtiyaç duyuyoruz. Gerek pergola tente ürünlerimiz gerekse yarasa çadır tente ürünlerimiz için gerekli olabiliyor. Müşterilerimiz bazen teknik çizim talep ediyorlar. Bu arada ben çadır sektöründe hizmet veren bir firmanın sahibiyim. Sektörü seviyorum fakat autocad çizim için istenen ücretler çok yüksek malesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.