Gebelikte Omega 3 Kullanımı ve Yararı Nedir? Gebelikte Omega 3 Nasıl Kullanılır?

Merhaba arkadaşlar, hamile arkadaşlarımızın aklında bir çok soruyu gidermeye çalışacağım. Peki bu sorular nelerdir inceleyim. Gebelikte Omega 3 nasıl kullanılır? Gebelikte Omega 3 markaları? Gebelikte Omega 3 ne zaman kullanılır? Bunların hepsine tek tek cevap vereceğim.

Sevgili öğrencilerim bu aralar hayatımın en güzel dönemlerinden birini yaşıyorum çünkü ailemiz artık 3 kişi olacak. Eşimle, kızıma en iyi şekilde bakılması için Özel Ortadoğu Hastanesinde tecrübeli bir bayan hocamıza götürüyorum arkadaşlar gerçektende bu konuda çok memnunuz. Hocamızın ve benim uzun uzun araştırmalarım sonucu edindiğim tüm bilgileri bu makale içinde size aktaracağım inşallah.

Gebelikte Omega 3 ‘ün Önemi ve Yararları Nelerdir?

Doktorumuzun verdiği bilgileri size aktarmak istiyorum. Doktorumuz ” Önceki yıllar omega 3 kullanımı hakkında kesin klinik bilgiler bulunmuyordu ama son yıllardaki çalışmalar gösterdi ki hamilelik döneminde omega 3 kullanan kişilerin bebekleri ile omega 3 kullanmayan kişilerin bebekleri arasında gelişim farklılıkları oldugu ortaya çıktı ” dedi. Gelişim olarak ilk 3 ayda beyin ve omurilik oluşmasında büyük katkısı olduğunu, ilk 3 aydan sonra kalp ve damar sistemi ayrıca göz gelişimde etkili olduğunu söyledi. Ayrıca hapların içindeki diğer takviyeler sayesinde fiziksel gelişimin daha hızlı olduğunu söyledi.

Gebelikte Omega 3 Ne Zaman Kullanılmalı?

Eğer planlı bir şekilde çoçuk sahibi olacaksanız hamilelikten 3 ay önce depoların doldurulması gerektiği ve hamilelik süresince devam etmesini önerdi. Hatta emzirme döneminde omaga 3 ‘ün kesilmemesi gerektini öğrendim.

Gebelikte Hangi Omega 3 ( Balık Yağı ) Markası Kullanılmalı?

Bence en önemli konu burası arkadaşlar çünkü piyasada o kadar çok balık yağı adı altında satış var ki anlatamam bir çoğu işe yaramıyor. Omega 3 alırken nelere dikkat etmeniz gerekli ben madde madde anlatacağım. Genede aklınızda soru kalırsa çekinmeden makale altındaki yorum kısmından sorablirsiniz.

 • İlk önce IFOS belgesi var mı yok mu ona bakmalısınız. Peki bunun ne önemi var derseniz denizdeki ağır metallerden ve civadan arıtılmasıdır.
 • Piyasada görürsünüz 1200 mg. , 1500 mg., 1600 mg. adı altında dozlar vardır. Bunlar hikaye arkadaşlar çünkü bu oran tüm takviyelerin toplamıdır. Siz içeriğine bakıp omage 3 oranına bakacaksınız. Çünkü kapsülün içinde omega 3, EPA, DHA, A vitamini, E vitamini vs. takviyeler var. Mesela bizim kullandıgımız 1200 mg. ama içindeki omega oranı 780 mg.
 • Trigliserid içermesine bakın. Öğrendiğim kadarı ile omega 3 ‘ün emilimini arttırıyor ve en yüksek faydayı sağlıyor.
 • Kendi sağlığınız ve bebeginiz sağlıgı için kapsüllerin üretiminde kullanılan gliserolün bitkisel yollarla edilmesi çok önemli.

Şuan bizim kullandığımız ve doktorumuzun önerdiği Ocean Plus 1200 mg fiyatı ise Ağustos 2017 itibarı ile 78,50 TL dir.

YORUMLAR

 1. Selamlar. Ben Erhan Yavuz. Yıllardır kendi çapımda bisiler karalıyorum blogumda. İlaçlara bakarken sizin sitenize denk geldim google da. Çok ta güzel bir siteniz var. İçerik spektrumu oldukça geniş. Başarılar dilerim.
  Sitenizden 1 adet link alimi yapmak istiyorum. Kendi sağlık blogum için. Yazacağınız sağlık temalı bir yazıda kişisel blogumda bir konudan alıntı yaparak bahsetmenizi istiyorum.
  Bu şekilde yardımcı olur musunuz? Sartlariniz nelerdir?

  1. Teşekkürler hocam, şartlar için mail adresinizi iletirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.