Samsung S7 ile Denize Girmek?

Merhaba arkadaşlar. Umarım iyisinizdir. Bir samsun kullanıcısı olarak çoğu kişinin aklındaki soruları yanıtlamaya çalışacağım.
Bildiğiniz gibi samsungun bir çok telefon modeli suya dayanıklı diye geçiyor ama gerçekten öylemi sizce. Bu yaz tatilimi Mersine bağlı Tisan adasında ( yani dünyanın en iyi 13. koyu seçilmiş herkese öneririm ) geçirdim. Muhteşem 2 koyu bulunuyor ve diğer denizlere göre daha yoğun bir tuz oranı bulunuyor. Ayrıca balıklarla yüzmek istiyorsanız ilk tercih yeriniz olabilir. Bu güzellikleri tabi fotoğraf çerek ölümsüzleştirmek isteyeceksinizdir. Bunun için güzel bir optikli ve su geçirmeyen telefon lazım. Bunun için samsung telefonunuz varsa kesinlikle işinize yarayacaktır.
Denize tam 6 kişi ile beraber girdik. Ben hariç hepsinde iphone 7 ve iphone plus bulunmaktaydı ama sadece benim telefon resim çekmek için yanımdaydı çünkü onlar telefonlarına güvenemedi. Deniz de S7 ile 30 dk. boyunca bulundum. Suyun altında üstünde kısacası heryerde kullandım.

Sonuç:

  • Öncelikle telefon kesinlikle SU GEÇİRMİYOR istediğiniz kadar gönül rahatlığı ile denize havuza girebilirsiniz.
  • En büyük sorunlardan biri telefonun dokunmatiği suya temas ettiği için kayganlaşıyor. Onun için elinizin kuru kalmasına özen gösterin.
  • Diğer sorun ise telefon kuruduktan sonra ortaya çıkıyor ama çözümü basit. Şimdi deniz tuzlu olduğu için şarj kısmında tuz kristallari birikebiliyor, bunları bir kürdan sayesinde çıkarabilirsiniz. Diğer dikkat etmeniz gereken diofonun olduğu kısım deliklerde tuz kristalleri kalabiliyor. Onuda bir iki yumuşak bir zemine vurarak çıkarabilirsiniz.

Bir profesörün tavsiyesidir kesinlikle uyunuz 🙂

YORUMLAR

  1. Her ne kadar su geçirmiyor denilse de eğer su geçirmeyen bir kılıfınız yoksa kulaklık ve şarj girişi kuruyana kadar işlevsiz oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.