Yıl 2017 Gene Olaylı Bir Fenerbahçe – Beşiktaş Maçı

Herkese iyi akşamlar bügün günlerden derbi günüydü. Bir sporsever ve bir Fenerbahçeli olarak maçı heyacanla bekledim. Tabiki maça işyerimden 2 abimi çağırdım. Biri Fenerli biri Beşiktaşlıydı. Böyle maçları taraftar olmadan izlemek zevk vermiyor.

Fenerbahçe açısından ölüm kalım maçı olarak değerlendiriyordum ben çünkü alınan bir malubiyet Aykut Kocaman ve Aziz Yıldırım için gidiş bileti olabilirdi. Gerçi Aziz Yıldırım mahkemeden karar gelmeden bırakma ama neyse bunu ayrı bir makalede ele almak istiyorum. Gelelim Beşiktaş açısından kazanılması durumunda farkı açacak ve erkenden rakibi taca atacaktı. Maça gelirsek düdük çalar çalmaz Beşiktaş 2.5 dk.sahada bir fırtına gibi esti. Dedim ki herhalde bize 5 tane atacak neyseki öyle olmadı 🙂 .

Maçın Hataları – Doğruları

Maç başladığı zaman yanımdaki Beşiktaşlı Hakan abi bu maç 11 ‘e 11 bitmez dedi. İlk yarının sonuna doğru dedikleri bir bir çıktı önce Quaresma sonra Neto kırmızı kart gördü ve ilk yarı 10 ‘a 10 bitti. Kırmızı kartlara bakarsak bence 2 side doğru karar diyebilirim. Sonra Beşiktaşın bir pozisyonu ofsayt olarak durduruldu ama ofsayt değildi. Birde Beşiktaşın bir adet penaltısı verilmedi neyazııki. Keşke bunlar olmasa keşke hatasız maçlar yönetilsede rahat rahat maç izlesek. Fenerbahçenin 2. penaltısına bakarsak buda doğru karar topu eliyle kesiyor ama sarı kart biraz ağır olabilir. Sonra İsmail Köybaşının direk kırmızı kartı da doğru bir karar. Ayrıca Pepe ‘nin dirseğini demeden edemeyeceğim. Benim açımdan direk kırmızı kart ama hakkını yemeyelim hakemin kör noktasına getirip dirseğini indirdi.

Eleştiriler

Şimdi biraz kendi takımımı eleştirmem lazım yoksa içinde kalacak ve ben uyuyamayacam. Bu Hasan Ali Kaldırım acaba Fenerbahçe taraftarını verem etmek içinmi alındı? Adamın maç boyunca tek bir olumlu yanı yok. Ne orta kesebiliyor nede top kullanabiliyor. Gerçi yerine giren oyuncu İsmail Köybaşı da aynı. Birinin ofansif yönü sıfır birinin defansı. Diğer beni benden alan oyuncu Ozan Tufan 🙂 bu arkadaş ne zaman gol atabilecek yada arapası dediğimiz pasları atabilecek. Kaleci desen bir garip bazen güzel kurtarışlar yapıyor bazende pozisyon hataları yaparak insanı tedirgin ediyor. Defans hattına diyecek lafım yok mahşallah yol geçenhanı gibi. Araya atılan tüm paslar gol tehlikesi oluyor. Sonuç olarak ilk maçlara göre daha ofansif oynayan bir Fenerbahçe izliyoruz. Geleceğe umutla bakabiliyorum şuan için ama çok eksik var çok.

Sonuç

Bügünde normal bir maç izlemeyedik. Acaba bu iki takım arasındaki maçlar ne zaman normalleşecek. Maç 2-1 Fenerbahçe ‘nin üstünlüğü ile bitti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.