Cam Filmi Tekrar Yasaklandı 2017 ( Resmi Gazete )

Arkadaşlar bir çok kişi arabanın güzel görünmesi için arabalarının camlarına film çekmekteydi tabi bu yasaktı. Bu yasaktan herkes şikayetçi olmuştu, şikayetler ve davalar artınca Bakanlık, 26 Ekim 2016‘da yayımladığı yönetmelikle, bir yıl sonra yürürlüğe girecek şekilde sürücülerin araçlarına onaylı cam filmi takmasını, ön cam hariç serbest bırakmıştı. Yönetmelikle, cam filmlerinin ışık yansıtma oranı için de çeşitli sınırlamalar getirilmişti. Güvenlik sebebi ile yasa kalktı artık tamamen YASAK.

Cam Filmi Yasak mı?

Tabi bu yasa 27 Ekim 2017 ‘de yürürlüğe girecekti ama giremeden yeniden düzenleme ile Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 63. maddesi esas alınacak. Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin ilgili maddesi ise “Taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır” hükmünü içeriyor. Gerekli yönetmeliğin adresi buradadır. BAKINIZ.

Evet arkadaşlar bu değişiklik pek çok kişinin hoşuna gitmeyecektir. Bencede iyi değil, benimde hoşuma gitmedi. Örneğin Adana ‘da cam filmi şarttır. Nedeni Güneş yılda 10 ay boyunca üzerimizde. Arabaların iç sıcaklığı çok yüksek derecelere ulaşıyor. ( ben 63 gördüm ) Arabayı tekrar sogutana kadar varacağımız yere varıyoruz zaten. Ayrıca klimayı max. seviyede kullandığımız için yakıt tüketimi artıyor.
Sizin görüşleriniz nedir acaba?

Cam Filmi Yasağının Çözümü

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.