HP 15-AY109NT i5-7200U İncelemesi

Merhaba arkadaşlar 2-3 gündür yazı yazamadım sebebi laptopsuz kaldım 🙂 . 1 haftalık araştırmalarım ( bütçemin düşük olmasından kaynaklı uzadı tabi  ) sonucunda HP 15-AY109NT almış bulunmaktayım.
Hatta şuanda bu yazımı yeni bilgisayarım ile yazmaktayım. Pc hakkında size ilk izlenimlerimi aktarmak isterim. Daha detaylı bilgileri kullandıkça aktaracağım daha sağlıklı olur. Bu bilgisayarı neden aldım derseniz 2 bin tl bütçeye alınabilecek en iyi laptop. Ürünü gittigidiyor üzerinden
Metro Computer dükkanından aldım gayette memnun kaldım. Ürün çok güzel bir şekilde kargolanmıştı. Ayrıca aynı gün kargoya verildiği için memnun kaldım.

HP 15-AY109NT Özellikleri

Öncelikle i5 7200U işlemci bulunmakta yani 7. nesil işlemci olduğu için gayet iyi ve 8 gb DD4 ram bulunmakta. 1 TB HDD var ama 5400 rpm olduğu için oyun açılışlarında veya program yüklemelerinde yavaşlık olacaktır. Ekran kartı olacak 4GB R5 M430 bulunmakta şuanda wot ve dota 2 yükledim ve gayet orta seviyede 60-70 fps aldım. Donmadan akıcı bir şekilde oynayabildim. Şuanda tek sıkıntı klavyedeki tuşlar çok sert kullandıkça düzelirse bilemiyeceğim artık. Öyle bir şey olursa makalede düzeltme yapıp size haber vereceğim.

Aklınıza takılan sorular olursa lütfen sorun bence cevaplamaya çalışırım.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.