İnternetteki İndirimlere Hemen İnanmayın

Merhaba arkadaşlar, şuan bir sinirle yazıyorum bu yazımı. Sebebine gelince bizim gelecek bebek için sitelerde indirimlere bakıyordum. Türkiye ‘nin en büyük alışveriş sitelerinden biri olan gittigiyor ‘un anasayfasında ” mağazanın 5. yılına özel %50 indirim ” yazıyordu.
Tabiki hemen her insanda olduğu gibi benimde dikkatimi çekti ve hemen girdim. İşime yarayan ilanları kaydettikten sonra diğer siteler ile kıyaslama zamanına geldi. O da ne %50 inidirim olan ürünlerin hepsi ya piyasa ile aynı fiyatta yada daha pahalı. Hemen mağazaya bunun sebebi sordum ayrıca milleti salak yerine koymanızın nedeni nedir dedim. Daha sonra gittigidiyor ‘un müşteri hizmetleri ile görüştüm onlarada durumu anlattım.

Mağazaki örneklerden biri  ” Dalin bebek şampuanı 750 ml 3 adet 74 tl yerine 34 tl ” yazmış. Tabi google da aynı ürünü aratınca ne görim ürünün tanesi 10 TL 🙂 evet evet yanlış okumadınız 10 TL 3 tanesi 30 TL yapar. Bu arkadaşlar hem daha pahalı hende milleti kandırıyor 74 tl den düştü diyor. Kanıt olarak altta resim paylaşıyorum.

İnternette Kandırılmamanın Yöntemleri

  • Öncelikle alışverişlerinizi büyük internet istelerinden yapmanızı tavsiye ediyorum. Örneğin benim kullandığım siteler sırasıyla Hepsiburada, gittigidiyor, n11
  • Ürünlerin satıcısının ticaret puanlarına ve yorumlarını kontrol edin. Örneğin satıcı 100 ürün satmış bunların kaçı olumlu puan vermiş kaçı olumsuz paun vermiş. Olumsuz puan veren kişiler ile iletişime geçip sorunun ne olduğunu sorun.
  • Tek site ile sınırlı kalmayın. Alacağınız ürünü internette araştırıp fiyat çıkartabilirsiniz veya kampanya yakalabilirsiniz.
  • Bazı siteler gece 22.00 ‘dan sonra bazı siteler haftasonları değişik kampanyalar yapabiliyorlar. O kampayalara denk getirip ürününüzü alabilirsiniz. Mesela ben klima ve bilgisayarımı piyasadan baya ucuza aldım. ( Klimamı 200 tl bilgisayarımı 100 tl ucuza )
  • Yada internetteki fiyatları kayıt ettikten sonra ürünü direk mağazasına gidip ürününüz burada bu fiyata siz daha ucuza veriyorsanız sizden almak isterim diyebilirsiniz. Ben bizzat şahit oldum bir buzdolabı için.
  • Birde bir ürünün maliyet fiyatının altına kimse fiyat veremez arkadaşlar. En büyük dolandırılma bu yöntem ile oluyor. Adamlar iphone 7 100 tl demiş 🙂 apple bile telefonu o maliyete üretemiyor. Eğer siz 100 tl verirseniz büyük ihtimal kutudan salatalık çıkacaktır.

Şuan aklıma gelen tüm tecrübelerimi paylaştım dostlarım. Sizinde farklı yöntemleriniz veya uyarılarınız varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Bu arada şikayetlerimden aldığım sonuçları sizlerlede paylaşacağım.

Evet arkadaşlar firmadan yani  ” dilarabebe ” den cevap geldi ve beklediğim gibi oldu. Firma ‘nın yalan bilgiler ile müşteri toplamasına bakacak olursak verdiği cevapta o kadar orantılı. Bu cevap bize firmanın kalitesini gösteriyor!!! Cevap aşağıdadır. Biri yanlışları sorgulamaya başlayınca gerçek yüzleri ortaya çıkıyor. Sorgulamaktan vazgeçmeyin arkadaşlar.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.