.UDF Dosya Biçimi Açma

.UDF dosya sistemi UYAP ‘ın kullandığı bir biçimdir. UYAP şablon editörü ve UYAP döküman editörü sayesinde bu dosyaları UYAP ‘tan harici açabilirsiniz. Tabi bu dosya biçimi ile normal vatandaşların pek yolları kesişmez genelde avukatlar için lazım olan programlardır. Gene de işinize bir gün yarayabilir. Ben dosyaların indirilme adreslerini paylaşacağım.

.UDF Dosyaları Nasıl Açılır ?

Kurulum 2 aşamada gerçekleşiyor arkadaşlar.
1.Adım: Öncelikle programımızı indiriyoruz. Program sağlamdır Adalet Bakanlığı tarafından indiriliyor.
İndirmek için TIKLAYINIZ

29 mb ‘lık bir dosyadır. İndirdikten sonra dosyayı .rar dosyasından çıkarınız. Sonra klasör içinde bulunan UKI_V4.x.x kurulum dosyasına tıklayarak kurulumu başlatın. Herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok direk ileri ileri demeniz yeterlidir. Kurulum bitince masaüstüne kısayol oluşturacaktır.

2.Adım: Program java ile çalıştığı için javanız güncel olmalıdır. Güncel Java yazılımını resmi sitesinden indirmek için Tıklayın.
Java yazılımını kurmak veya mevcut sürümünüzü güncellemek için açılan ekranda “Ücretsiz Java indirme” seçeneğine tıklayın. Dosyayı indirerek bilgisayarınıza kurun.

Evet şuanda programlar tamam artık .UDF uzantılı dosyanıza direk çift tıklayıp açabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular olursa sorabilirsiniz.

15 Nisan 2018

S-ticaret Nedir?

YORUMLAR

  1. Milli Eğitim Bakanlığı'da uyap döküman editörü kullanmaya başladı. Okulda kullandığım dosyaları evde kullanamaz oldum. UDF dosya biçimini açma yazınızdan sonra bu sorun çözüldü. Teşekkürler…

    Fahri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.