Adana ‘da Asmalı Aile Çaybahçesin de Sabah Kahvaltısı

Hepimizin yoğun bir çalışma temposu var. Bu yoğun ve stresli günleri geride bırakmak için sadece haftasonlarımız olduğu için, bu iki gün bizler için çok değerli günler.Bu değerli günleri sevdiğimiz arkadaşlarımız veya ailemizle geçirmek istiyoruz. Bizde bu haftasonunu aile dostumuz Onur ve ailesi ile pazar sabahı güzel bir kahvaltı ile değerlendirmek istedik. Neyse sabah 11 ‘de buluşulup Adana ‘da göl kenarında daha önceden gitmediğimiz bir mekana gidelim diye karar aldık.

Tabi ikimizde doğma büyüme Adana ‘lı olduğumuzdan daha önce gidip gezmediğimiz yer kalmadığından eşlerimize danışarak onların gitmediği bir yer olan Topalak Köyü civarında Asmalı Aile Çaybahçesin ‘de karar kıldık. İlk girişteki otoparkı dolu olduğundan anayolun üstüne arabamızı bıraktık ( alt kısımda da otoparkları mevcut ama orasıda dolu oluyor ) ve Çaybahçesine girdik ilk olarak karşımıza göle bakan iki katlı ahşap bir oturma planı gözüktü. Biz ana girişteki masalara oturmak istemedik çünkü otopark ‘a çok yakın olduğundan girip çıkan araçların egzoz gazlarına maruz kalırız düşüncesiyle alt katlara doğru indik. Göle en yakın masalardan birine oturduk ( bu kasım aylarında sular çekildiğinden göl kötü görünüyor ) toplam 5 kişiydik. Bizde ortaya 4 kişilik kahvaltı + 5 tane gözleme + demlik çay istedik.

Heryerde olduğu gibi bizden sonra gelen ailelerin siparişleri bizden önce geldi 🙂 bilmiyorum bu sadece benim başımamı geliyor yoksa herkesemi oluyor bunu çözemedim. Neyse çok geçmeden bizim siparişlerimiz geldi. Masamıza gelen kahvaltılıkların hepsinin resmini paylaşıyorum.

Resimde görüldüğü gibi 4 kişilik kahvaltıya bakar mısınız? Ben hayatımda bu kadar kötü bir kahvaltı masası görmedim. 2 çeşit peynir var bir tabakta, ortasındaki lor kenarların 3 tane beyaz peynir var ( biz 5 kişiyiz ). Ortada gene domates ve salatalık tabağı var ama salatalığa dikkat sadece 5 dilim var 😁 . Eğer yeşil zeytin yemiyorsanız boşuna beklemeyin başka zeytin çeşidimiz yok🙌. Hele hele reçel seviyorsanız tam size göre bir mekan ama tek reçel ayva, başka reçelimiz yok masada. Sonra bir tereyağ ve kaymak tabağı var mahşallah 5 kişi yeye bitiremedik. İkisinden de 1 ‘er kaşık koymuşlar. Ortaya sahanda yumurta geldi, birde ufak bir tabakta az miktarda kızartma mevcuttu. Baktık bunlarla doymayacağız garson arkadaştan tandır ekmeği istedim verdiği tek cevap ” kalmadı ” evet kahvaltı yerinde ekmek yok 😂 . Bilseydim gelirken fırından 2-3 tane ekmek alır gelirdim. Neyseki 5 tane gözleme söylemiştik onlarda karnımızı doyurduk çok şükür.

Neyse çilemiz bitti artık buradan kaçalım diyerekten kasaya gittik, kredi kartımı uzattım ama kasiyer ilk defa kredi kartı görmüş gibi bana baktı. Meğersem kredi kartı geçmiyormuş. 😡😡 1-2 dk. Hangi yıldayız hangi çağdayız diye düşündükten sonra nakit verdim ve arkama bakmadan kaçtım. Bu kadar kötü kahvaltı + kredi kartı olmaması= 107 TL tuttu.

SONUÇ: Bu kadar uyarıya rağmen ısrarla Asmalı Aile Çaybahçesin de kahvaltı yapacağım diyorsanız. Ayırt etmeden her şeyi yemeniz lazım bu bir. Birde yanınızda devamlı nakit taşımanız lazım buda iki.

YORUMLAR

  1. Adanada olacağım bu hafta ilk işim buraya uğramak. bakalım dediğiniz gibi mi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.