Adana Göl Kenarında Hazalım Cafe ‘de Sabah Kalvaltısı

Geçen haftaki Asmalı Aile Çaybahçesi ‘ndeki faica olan pazar sabahından sonra bugünde göl kenarında bulunan Adana ‘lı herkesin az çok ismini duyduğu Hazalım Cafe ‘de kahvaltı yaptık.


Bu sefer ailem ile gittiğimiz Hazalım Cafe ‘den memnun kaldık diyebiliriz. Öncelikle geniş ve girişten uzak otoparkı mevcut. Oturma planı ön tarafta iki kısımdan oluşuyor. İlk kısım hemen gölün kenarında sıfır. 2. Kısım ise 3-4 basamak yukarıda bulunuyor. Ayrıca iç kısımda kapalı ve ısıtmalı bir mekanı daha bulunmakta. Gölün güzelliğini ve Güneşin tadını çıkarmak isteyenler için ilk kısım çok güzel. Birde gölün suyu yüksek ise altınızdan geçen ördeklere ekmek atabilirsiniz.

Gelelim mekanı ve kahvaltıyı anlatmaya. Masalar ve sandalyeler plastik, bence böyle güzel ve işlek bir mekâna bambu veya ahşap konsept, göze daha güzel görünecektir. Çevre düzeni biraz daha güzel olabilir. Çünkü diğer kahvaltı mekanlarına göre gerçekten çok geniş bir yeri var. Çevreye mevsimlik güzel çiçekler ekilebilir ayrıca alt kısımlara zeytin dikilebilir. Hazalım ‘a toplamda 4 kişi gittik ama ortaya 2 kişilik serpme kahvaltı + 1 gözleme + 3 tane sıkma + 1 demlik çay söyledik. Masaya ilk önce gözleme ve sıkmalar geldi. Şimdiye kadar hangi cafe ‘ye gitsek zamanlamayı tutturan yer göremedim. Mutlaka en geç hazırlanan en son geliyor. Aslında en son hazırlanacak yiyeceğe göre ilk hazırlanan bekletilir ve hepsi birlikte masa getirilir. Örneğin tüm kahvaltılıklar geldi kızarma sona doğru geldi ve tam anlamıyla yiyemedik. Neyse çeşitlilik olarak güzeldi. 2 çeşit reçel ( çilek ve vişne ) geldi bence yetersiz. 3 çeşit peynir ( kaşar, beyaz, tulum ) geldi. Bal, kaymak, domates, salatalık, 2 çeşit zeytin, ortaya sahanda yumurta, yeşillik ve süs biberi geldi. Tereyağı ‘ı isteğe bağlı getiriyorlarmış ama nedenini anlayamadım açıkçası. Cumartesi öğleye doğru gittiğimizden de mekan sakindi onun içinde hizmet hızlıydı. Pazar sabahı hizmet hızı nasıl olur bilmiyorum. Göl kenarında kahvaltı + iyi hizmet karşılığında 60 TL ödeme gerçekleştirdik. Kredi kartı da geçerli. Gitmek isteyenler için google haritalardan konumunu veriyorum. Kolayca bulabilirsiniz.

SONUÇ
Hizmet ve mekan güzel. Kahvaltı çeşitliliği ve doyuruculuğu iyi. 4 kişiye, 2 kişilik serpme kahvaltı yetti.

YORUMLAR

  1. Geçtiğimiz yaz arkadaşları ziyaret ettim adana'da. Arkadaşlar göl kenarında gezdirirken önünden geçtik güzel olduğunu söylemişlerdi Hazalım kafenin. Nasip olmadı. sonraki sefere inşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.