Cam Filmi Bilmecesi

Cam filmi bilmecesine artık Sayın Cumhurbaşkanı ‘mız da dahil olmuş bulunmakta. Biliyorsunuz cam filmi yasaktı, sonra tam yasak kalkacakken tekrar bir yönetmelik ile yasak kalkmadan devam etti.

Tabi bu 1 yıllık süre zarfı içinde cam filmi yasağı ‘nın çözümü adlı makalemde belirttiğim gibi tam 5 milyon araca cam filmi takılmış oldu. Tabi yasanın kalkmasına 1 gün kala yönetmelik ile yasak kalkmayıp devam edince, halk üzerinde büyük bir etki yarattı. Bunun sonucunda milyonlarca araç sahibi şikayetçi oldu. Bir çok sosyal ağ üzerinden kampanyalar başlatıldı. Anlaşılan bu kampanyalar işe yaramış gibi.Çünkü bugün Cumhurbaşkanı ‘mız açıklamalarda bulundu.

Bugün toplanan AKP Merkez Yürütme Kurul ‘nda Cumhurbaşkanı ‘mız ” Ceza kesilmesinde bir tuzak var mı? Genelge ile mi düzeltilecek, nasıl çözecekseniz, düzeltin ” demiş. Tabi kesin bir açıklama veya bilgi gelmedi bu konuda ama eminim bu durumdan Sayın Cumhurbaşkanı ‘mız rahatsız olmuştur ve bu kelimleri demiştir diye tahmin ediyorum.

Ekleme:
10.11.2017 tarihinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ”yasak kalkacak ve yeni düzenleme gelene kadar kesinlikle tek bir araca dahi ceza kesilmeyecek” dedi.

NOT: Cam filmi yasağı yeni çıkmadı arkadaşlar bazı yerlerde hükümet yasağı getirdi geri kaldırıyor gibi yorumlar okudum. Ama bu yasa ilk olarak 1997 yılında Trafik Yönetmeliği’nin 63’ncü maddesinde, cam filmlerinin, cam renklendirmelerinin yasaklandığına yönelik bir madde var. Yani 20 yıldır devam ediyor.

SONUÇ:
Şuanda yasak devam ediyor ve polis memurları görevi gereği kanunu uygulayarak 206 TL para cezası kesiyor. Siz genede ön cam, ön sağ ve ön sol camdaki filmlerini söktürün çünkü yasak kalkacak gibi duruyor. Hiç değilse yasak kalkana kadar ceza yemeden gezmeye bakın.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.