Dünya Düz mü?

Bugün bir haber okudum ağzım açık kaldı. Haberin başlığı şu şekildeydi ” Dünya Düzdür ” haberi okuduğum zaman şaşkınlığım dahada arttı çünkü bunun için birde Uluslararası Konferans düzenlemişler. Bende merakıma yenik düşerek biraz araştırma yaptım. İlk önce google aramalara baktım inanın şaşkınlığım biraz daha katlandı. Bu konu ile alakalı Google ‘da en çok arananlar ” düz dünya belgeseli, dünyanın düz olduğu neden saklanıyor, düz dünya kanıtları, dünyanın düz olduğunu savunan bilim adamı” diye aramalar yapılmış. Bu aramaları yapanlar hangi ruh içindeydi merak ettim.

Haberden devam edelim bu Dünya düz diyen arkadaşlar ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde 1. Uluslararası Düz Dünya Konferansı ‘nı düzenlemişler. Hatta katılım için 250 $ ücret istemişler. Üstüne üstlük 400 kişide bu ücreti ödeyip konferansa katılmış 😱.

Peki bu konferansı toplayan kişi Flat Earth isimli youtube kanalının sahibi Mark Sargent isimli bir vatandaş. Bu şahsın kanalını inceledim 43 bin kişi takip ediyormuş, eminim çoğu gülmek amaçlı takip ediyordur. Bu arkadaş ve grubu demiş ki ” Bilim bizi sonsuza kadar kandıramaz, Dünya ‘nın yuvarlak olduğu gösteren kanıtları NASA ve diğer devletler düzenledi ve 2018 ‘de bunları kanıtlayacağız. ” demişler. Bu kanıtları neden şimdi günyüzüne çıkartmıyorlar merak ediyorum.

Düz Dünya Kanıtları

Kanıt dedikleri videolara baktımda bazı videolardaki çekim hataları veya kendileri resimler ve videolar üzerinde oynama yaparak gösterdikleri materyaller. Sonra bu dünya düzdür cemiyeti ‘ne göre Dünya ‘nın etrafında 40-45 m yüksekliğinde buzullar varmış ve bu buzulların arkasında sonsuzluk varmış. Evrenin merkezi bizmişiz ve üstümüzde daire çizen bir güneş varmış 👅😂. Tabi yerseniz.

SONUÇ
Bu safsata işlerin ilk amacı medya önünde olmak için yapılıyor. Şuanda Dünya üzerinde milyonlarca kişi bu haberi okudu ve bu arkadaşın kanalına baktı. Diğer amacı para sögüşlemek adam 1 saatte 10 bin dolar kazandı. Büyük ihtimal gelenlerden de yardım talep etmiştir. ” Dünyanın düz olduğu kanıtlamak üzeriyiz ama parasal güç lazım, bizi engelliyorlar. ” gibi laflarla bir çok kişiyi kandırmıştır. Böyle bir konu için zamanınızı aldım kusura bakmayın arkadaşlar.

Evet bir kanıtta ülkemizden geldi arkadaşlar. Hadi NASA ‘ya inanmıyordunuz budamı olmadı!
21 Kasım 2017

Dünya Düz mü?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.