Yeryüzünde alimler gökteki yıldızlar gibidir.

8 Kasım 2017 Çarşamba

Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Neden Görüştü

Bugün günlerden herkesin kafasında Elon Musk kimdir? Elon Musk neden Türkiye 'ye geldi gibi sorular mevcut. Hatta bir çok kişi Elon 'ın işi gücü yok gelip Cumhurbaşkanı ilemi göreşecek deniliyordu. Sonuç Elon Musk geldi ve görüşme gerçekleşti.

Peki Neler Görüşüldü? 

Yapılan açıklamaya göre Türksat 5A-5B uzaya fırlatılması, trafik sorunun çözümü, sürdürülebilir enerji ve elektrikli arabalar üzerine konuşuldu denildi. Uydu, trafik falan hikaye arkadaşlar, yerli araba anlaşmasından sonra Elon Musk 'ın Türkiye 'ye gelmesi tesadüf olamaz. Konuşmanın tek önemli bir konusu vardı elektrikli arabalar ve sürdürülebilir enerji. Cumhurbaşkanı enerji ve elektrikli arabalar konusunda çok ciddi, gerçekten elinden geleni yapacak gibi.

elon musk erdogan ile bulustu

Peki Elektrikli Arabalar için Musk Neden Önemli Biri? 

Bunun iki sebebi var 1. si Tesla 2. si Spacex Şirketleri. Biliyorsunuz konu elektrikli arabalar olunca neredeyse tüm patentler ve öncü firma Tesladır. Spacex ise uzay teknolojileri ve motor üretiminde lider bir firma hatta yakın bir zamanda Marsa ilk insan kolonisini yollayacağını açıkladı. Türkiye 'nin ilk elektrikli yerli arabası'nın üretimde bu firmaların tecrübeleri çok çok önemli. Cumhurbaşkanı 'mız eminim bu konular üzerinde gerekli sözleri ve antlaşmaları yapmıştır diye düşünüyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Kuralları:
-Reklam ve tanıtım içeren yorumlar yasaktır.
-Küfür ve hakaret içeren yorumlar yasaktır.
-Anahtar kelime ile yapılan yorumlar yasaktır.
-Sadece konu ile ilgili yorumlara cevap verilir.