Justice League: Adalet Birliği Filmi

Bugün uzun zamandır beklediğim film Justice League: Adalet Birliği Filmi sonunda vizyona girdi. Bir haftadır heyecanla bekliyordum. Bu hafta nasıl geçti nasıl bitti farkına bile varmadım. Bugün işten gelir gelmez direk sinemaya filmi izlemeye gittim.

Film 19.15 ‘te başlaması gerekirken cinemaximum klasiği olan 25 dk. reklam izledik. Kendi paramızla rezil olmak bu olsa gerek. Salonda ki herkes bu reklamlardan şikayetçi oldu. Şuanda cinemaximum için sorun olmayabilir ama ileri dönük müşteri memnuniyet oranını düşürecektir.

Filmin konusuna gelirsek hatırlarsanız Batman – Superman: Adaletin Şafağı ‘nda Superman ölmüştü. Bu filmde Superman ‘in ölümüyle Dünya ‘nın korumasız olduğunu düşünen ve eski bir düşman olan Steppenwolf tekrar Dünya ‘yı ele geçirmeye çalışacaktır. Buna karşılık Batman kendi takımını kuracaktır.

Filmde karakterleri tek tek inceleyeceksek öncelikle Batman hakkında bir şeyler demek istiyorum. Bizim bildiğimiz Batman içine kapanık ve ciddi bir kahraman. Bir gücü yok ama zekası ile rakibin zayıf ve güçlü yönlerini araştırıp ona göre plan düzenleyen bir zengin olarak biliyoruz. Ama filmde biraz bundan uzaklaşıp Tony Stark ‘laşmış 🙂 . DC fanatikleri biraz hayal kırıklığı yaşayabilirler. Gelelim Wonder Woman ‘a tam tamına bir dişi canavar. Bu filmde de tüm güçlerini ve güzelliğini aktif şekilde kullanmıştır. Diğer bir kahramanımız denizlerin hakimi Aquaman, filmde güzel efekleri var ama sanki biraz ismine nazaran gücü zayıf kalmış gibi. Benim favori kahramanım The Flash, espirileri, beceriksizliği ve gereksiz yerde yaptığı konuşmalar tam Flash ‘a uymuş. Filme resmen eğlence katmış bir çok sahnede tüm salonu güldürdü. Diğer süper kahramanımız Cyborg yarı insan yarı makine. Filmde diğer kahramanlara göre sahnesi azdı ve birazcık etkisiz kaldı diyebilirim. Eee son olarak çoğu kişinin filmi heyecanla beklemesinin büyük nedeni SUPERMAN, kendisi filmde boy gösterince salon resmen nefesini tuttu. Aslında çokda anlatıp spoiler vermek istemiyorum. Film onun üstüne kurulmuş diyebilirim. En heyecanlı sahnelerin ortasında Superman ‘i bulabilirsiniz.

Filme genel olarak baktığımızda görsel şölene hazır olun. Filmin ilk dakikasından son dakikasına kadar aksiyon sizi bekliyor. DC ‘nin her zaman ki gibi espirileri uçuşuyor. Her karakter en beklenmedik yerde yaptığı espiri ile tüm salonu güldürüyor. Film imdb ‘den büyük ihtimal 8 üzeri puan alacaktır.  Bu yılki Oscar ödüllerinde de bir çok ödül alacağına inanıyorum.

NOT: Film bitince hemen kalkıp gitmeyin. 2 farklı video daha yayınlanacak.

SONUÇ: Verdiğim her kuruşa değen bir filmdi. Kesinlikle izlemelisiniz ayrıca ailecek izlenebilecek filmlerden.

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada
Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.