Thor 3: Ragnarok ( 2017 ) Filmi

Uzun zamandır beklediğim Thor serisinin 3. Filmi Ragnarok ‘a geçte olsa eşimi alıp gidebildim. Film beklediğim gibi tam bir görsel ve aksiyon show olmuş. Bunun yanında yapılan espirilerde süper olmuş. Genelde eşim bu tür çizgiroman ‘dan filme çevrilmiş fantastik filmleri sevmez.

Ama bu sefer Ragnarok ‘u beğendi sebebini sorduğumda devamlı güldüm diyor. Anladığım kadarı ile film eğlenceli geldiği için de dikkatini filme verdi ve aksiyon ile film hoşuna gitti. Diğer Marvel filmlerinden farkı ise mizah anlayışı, daha fazla komedi daha fazla espiri ve bu benim hoşuma gitti. Tabi bu mizah anlayışı okuduğum yorumlara göre bir çok kişinin hoşuna gitmemiş. En çok eleştiri ise bu mizah konusunda filme ve karakterlere çocuksu bir hava katmış deniliyor. Bu biraz fazla bir eleştiri diye düşünüyorum. Sebebi filmin aksiyonunda veya konusunda bir sapmaya bir neden olmamış. Aksine filme heyecan katmış.

Benim açımdan filmin en heyecanlı sahneleri Hulk ile olan sahnelerdi. Hem görsel açıdan hemde espiri açısından çok hoşuma gitti. Aslında bu değişim ilk Thor ‘da başlamadı. İlk yenilmezler ile izledik. Hatırlarsanız Hulk ve Thor arasında devamlı süre gelen laf vurmalar ve espiriler vardı. Hatta Loki ile Hulk arasındaki sahne unutulmazdır. Hulk ‘un Loki ‘yi Cılız Tanrı diyerek sağdan sola, soldan sağa çalması 🙂 . Anladığım kadarı ile bundan sonrada izleyeceğimiz Marvel filmlerinde bol bol güleceğiz. Örneğin Adalet Birliği ‘ndeki Flash filme espiri katan bir karakteri oynayacaktır.

Thor Ragnarok filminin bütçesini veya özel efeklerini eleştirmeye bile gerek duymuyorum. Her zamanki gibi Marvel kalitesini göstermiş.

SONUÇ: imdb ‘den 8.4 puan almış bir film kesinlikle izlenmeli diye düşünüyorum. 1 dk. bile aksiyon durmuyor. Bilim kurgu ve fantastik film sevenler için listenin en başında olması gereklidir diye düşünüyorum. Ayrıca filmde açık sahneler bulunmamakta ailecek izleyebilirsiniz. İyi izlemeler.

Thor 3: Ragnarok Yönetmeni

Taika Waititi

Thor 3: Ragnarok Oyuncuları

Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett

Türü: Aksiyon, Fantastik, Macera, Bilimkurgu
Ülke: ABD
Süresi: 2 saat 11 dakika

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada
Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir