Twitter Artık 280 Karakter

3-4 gün önce blog sitemin Twitter hesabını açmıştım. O zaman demiştim ki bu 140 karakter kime yetiyor. Daha üzerinden 3 gün geçmeden bir haberle karşılaştım Twitter 280 katakter oldu diye 🙂 keşke başka bir şey isteseydim diye içimden geçirdim.

Gerçekten 140 karakter ile sınırlı sayıda yazı yazabiliyordunuz. Benim gibi blog yazarları için 140 karakter sadece imla için yeterli 🙂 . Tabi her sosyal platformun kendi iç yapısı ve dinamiği var. Bu iç dinamik sayesinde internette görüp güldüğümüz yazıların çoğu twitter sayesindedir. Çünkü eldeki bol malzeme ile sınırlı bir alana göktelen dikmek gibi bir şey. Kısa kısa ama içi dolu güzel sözler, espiriler hep 140 karakter ile ortaya çıktığına inanıyorum.

Gerçi zaten benim dediklerimi onaylar bir cevapta twitter ‘dan geldi. Eylül ayından itibaren bazı bölgelerde 280 karakter uygulamasını başlattıklarını ve kullanıcıların genel olarak gene 140 karakter ile tweet attıklarını görmüşler. Yani isterseniz 500 karakter yapın ama twitterın gerçek kullanıcıları eminim o güzel tweet ‘lerini gene 140 karaktare sığdıracaklarıdır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.