Yeryüzünde alimler gökteki yıldızlar gibidir.

2 Kasım 2017 Perşembe

Yerli Otomobili Kim Üretecek Belli Oldu? Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkacak?

Merhaba sevgili arkadaşlar, Türkiye 'deki her bireyi ilgilendiren ve Türkiye 'nin gücüne güç katacak bir proje hayata geçiriliyor ve bu sefer gerçekten çok ciddi firmalar ile oluşturulan bir konsorsiyum yerli arabamızı üretecekler.


Yerli Otomobili Üretecekler Firmalar

Konsorsiyum da bulunan şirketler ;
  1. Anadolu Grubu,  
  2. BMC
  3. Kıraça Holding
  4. Turkcell 
  5. Zorlu Holding 
Yani Türkiye 'nin en büyük şirketleri. Bu sefer gerçekten içimde çok büyük bir umut var inşallah yerli arabamızı yollarda göreceğiz. Bu şirketler ne zaman kuruldu, bu şirketler kimin hepsini tek tek anlatacağım.

Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkacak?

Cumhurbaşkanımızın yağtığı açıklamaya göre '' yerli otomobilimiz 2021 yılında satışa çıkacak '' dedi. Ayrıca '' araba üretiminde gecikme olmaması için devletin her zaman arkalarında olduğunuda '' söyledi.

SONUÇ:
Otomotiv sektöründe Dünyada ki diğer araba üreticilerine göre en az 50 yıl gerideyiz bu kadar aradaki teknoloji ve tecrübe farkına rağmen 4 yıl gibi bir süre gerçekten çok çok iyi. Gerçi benim için bu süre uzasa bile büyük başarıdır. Türkiyemizin buna ihtiyacı var. Yerli otomobil üretimi sırasında bence geleceğe önem vermeliyiz. Gelecekte de Hibrid ve Elekrikli arabalar var bu konu üzerine çalışmalar yapılırsa gelecekte ki yerimizi alabiliriz diye düşünüyorum. Sizlerinde düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

GÜNCELLEME 1 ( 08.04.2018 )
Arkdaşlar yerli araba için resmi bir açıklama Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü 'den geldi. Açıklamaların da '' şirketin adının belli olmadığı, hisselerin nasıl dağıtılacağı üzerinde konuşulduğu, logo ve ceo' nun belirlenmesi için çalıştıklarını '' söyledi. Ayrıca '' Türkiye'nin Otomobili'nin, 5 modelle piyasaya girmesi ve üretim maliyetlerini düşürmek açısından 3 modelin aynı şasi üzerinde olması planlanıyor. Mesela bir sedan olacak, bir spor kullanım modeli SUV cinsi olacak, bir genel maksat aracı olacak. Araçlar, B ve C segmentinde üretilecek. Türkiye'nin Otomobili, elektrikli olacak '' bunlar güzel haberler arkadaşlar. İnşallah 2021 'e doğru bir arabamız olacak.

GÜNCELLEME 2 ( 01.06.2018 )

Yerli Otomobil CEO 'su Kim?

Arkadaşalar dün Sayın Cumhurbaşkanımız yerli otomobil 'in ceo 'sunun adını açıkladı. Bu kişi Mehmet Gürcan Karakaş olmuştur. Şimdiden hayılır uğurlu olsun diyorum. Bence çok iyi bir şeçim olmuş çünkü bu ülkede doğmuş büyümüş ve araba sektöründe aktif olarak görev almış bir kişi. Devletimiz bu otomobil konusunda çok ciddi olduğunu tekrar gösterdi.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Kuralları:
-Reklam ve tanıtım içeren yorumlar yasaktır.
-Küfür ve hakaret içeren yorumlar yasaktır.
-Anahtar kelime ile yapılan yorumlar yasaktır.
-Sadece konu ile ilgili yorumlara cevap verilir.