Çiftlik Bank Nedir? – Çiftlik Bank Gerçeği

Aklınızda ki tüm sorular burada Çiftlik Bank nedir? Çiftlik Bank güvenilir mi? Çiftlik Bank dolandırıcı mı? Çiftlik Bank kimin? Çiftlik Bank ne zaman kuruldu? Çiftlik Bank yorumları gibi bir çok cevapsız sorular var. Bu sorulara cevap vermek isterim arkadaşlar.

Çiftlik Bank Nedir?

Şirket sahibine göre evde, telefonda yani internetin olduğu her yerde oynayabileceğiniz bir çiftlik oyunu. Tek farkları ise burada satın almış olduğunuz arı, tavuk ve inek ‘lerden elde ettiğiniz ürünleri burada satıp kazandığınız parayı hesabınıza aktarabiliyorsunuz diyor.

Çiftlik Bank Kimin?

Mehmet Aydın adında genç birine ait ( 20 yaşında sanırım ).

Çiftlik Bank Ne Zaman ve Nerede Kuruldu?

Ağustos 2016 tarihinde  Kıbrıs ‘ta kurulmuş.

Çiftlik Bank Gerçek mi? Çiftlik Bank Dolandırıcı mı?

Arkadaşlar yıl 2017 olmuş hala bu tür sistemlere inananlar var mı? Lütfen rica ediyorum inanmayın bu tür sistemlere. Bu tür sistemlere piramit sistemi yada ponzi scheme denir. Yani yatırdığınız paralar ya size ödenir yada sizden önce gelenlerin ödemeleri yapılır. Bu sistemler yeni gelen üye sayısına bağlı olarak devam eder. Ne zaman yeni üye alımları durur veya yavaşlarsa sistem çöker. Bunun sonucunda bir çok kişi dolandırılmış ve batmış olur. Bu sistemlerde her zaman en üstteki kişiler vurgun yapar ve kaçar. Bu sistemlerin ismi değişir ama içerik aynıdır. Örneğin mega holding bu sistemde hosting satıyordu 🙂 içinde uyduruk bir site kuruluydu oradan satış falan yapıyordun. Diğeri Titan Saat Zinciri isim değişik içerik aynı.

Bu sistemler yüksek miktarda ve kesin kazanç vermeyi iddia eder. Tabi en önemli kısım ise yeni üye getirdiğinizde, getirdiğiniz üye başına yüzde olarak ek kazanç verir. Getirdiğiniz üye, başka bir üye getirirse ondanda belirli bir yüzde kazanç sağlarsınız bu sistem piramit gibi gider. Çiftlik Bank oyununa baktığımızda yeni üye getirdiğinizde yaptığı yatırımın %5 ‘i direk size geliyor. Oda başkasını getirdiğinde onunda %5 ‘i size geliyor. Ayrıca size şu kadar yatırım yaparsanız şu kadar kesin kazancınız olur diyor. Ne aldığınızın önemi yok yatırdığınız para önemli.

Daha derinlere indiğimizde Çiftlik Bank vergi vermemek ve takip edilmemek için Kıbrıs ‘ta kurulmuş bir şirket. Zaten üye olurken sözleşmeyi dikkatli okursanız görürsünüz. Bugünlerde Beyaz Show ‘a bile reklam verdiğini görebilirsiniz, bu reklamlar çok amatörce hazırlandığı belliydi. Gösterilen çiftlikler resmen çizimdi. Bu gösterilen çizimlerin gerçekte var olmadığı kanıtlandı. Sabah Gazetesinde Metin Can ‘ın bir haberi vardı onu bulabilirseniz okumanızı tavsiye ediyorum. Ben biraz alıntı yapıyorum haberinden.

Mehmet Aydın’ın sözünü ettiği tesisler İnegöl, Tekirdağ ve Akhisar’da… Ancak bu tesislerin çoğu henüz para kazandıran yatırımlar değil. Tekirdağ’daki işletmenin yöneticileriyle konuştuk. Onlardan da itiraf gibi açıklamalar geldi: “Süt üretimi seneye başlayacak. Biz de henüz nasıl bir sistem olduğunu anlamadık. Çoğu kişinin konuyla ilgili şüpheleri var. Ayrıntılarını biz de bilmiyoruz.” Türkiye genelinde Çiftlik Bank ürünlerini satan 70 adet de bayi bulunuyor. Bu tablo sisteme olan inancın artmasını ve daha fazla kişinin buraya para yatırmasını sağlıyor. Ancak detaylı incelendiğinde, şirketin bayiliklerinin hepsinin kendileri tarafından kurulduğu görülüyor. Şirketin internet sitesine koyduğu tapuların da Çiftlik Bank adına değil, Mehmet Aydın adına kayıtlı olması da şüpheleri artırıyor.

Three Robin blue eggs in Robins’ nest with sunshine, Ontario, Canada

Ayrıca Çiftlik Bank ‘a alınan tavuklar gerçek hayatta günde 1 yumurta ve protein açısından zengin olarak üretiliyormuş. Bunun yalan olduğunu Çiftçi Sendikaları Konfederasyonu Başkanı Abdullah Aysu  ” Bilimsel olarak bir tavuğun 24 saat 40 dakikadan aşağı bir zamanda yumurta üretmesinin mümkün olmadığını söyledi. Sadece kabuğun oluşumu kireçlenme aşaması 20 saatten uzun sürer. Yeryüzünde 365 gün yumurta veren bir tavuk yok” dedi. Yani mavi yumurta da fos çıktı.

Diğer bir çelişki Çiftlik Bank ‘a para yatırma ve çekme işlemleri. Sisteme para yatırırken veya çekerken kendi kurdukları paravan bir şirket olan papara üzerinde gerçekleştiriyor. Yani sistem çökerse para kayıtları yok olacak. Kimse bir şey ispat edemeyecek veya delil bulamayacak.

Başka bir çelişki firma devletten hayvan yetiştiriliciği için destek alacakmış. Kıbrıs ‘ta kurulan bir şirket için devlet destek sağlamaz.

SONUÇ
Arkadaşlar sizden rica ediyorum paralarınızı böyle sistemlere kaptırmayın. Kimse kimseye 5 tl vermez. Mantık olarak böyle bir sistem olsa Dünya ‘daki tüm zenginler paralarını borsadan, altından çeker bu sisteme yatırır. Düşünsenize kesin %40 kazanç sağlıyor. Zaten baktığınızda iş adamları bu tür sistemlere para yatırmaz. Para yatıranlar hep memur, polis, asker, işçi. Dışarıdan tatlı bir kazanç görünüyor olabilir ama düşmeyin. 4-5 yıl devam eder sistem çökerse paralarınıza yazık. Tabi herkesin hür iradesi ben sadece bilgi vermek istedim.

EKLEME: Arkadaşlar çiftlik bank şuanda ödeme yapmayı durdurdu. Dediğim gibi sistem çöktü. İçeride parası kalanlara ALLAH kolaylık versin.

YORUMLAR

  1. Bilgilendirmeniz çok güzel olmuş elinize yüreğinize sağlık, Yattığı yerden üretmeden para kazanmayı marifet sanan, bedava peynirin yalnızca fare kapanında olduğu gerçeğini unutan insanımızın çok seveceği bir yatırım modeline benziyor, önce para yatırırım sonra bilgisayardan da bir iki tıklarım derken gelsin paralar! Gitsin paralar! Ohh suyundan da koy bakalım.
    http://www.huseyindikmen.com/2017/11/nedir-bu-ciflik-bank-dedikleri.html

  2. Aynen katılıyorum hocam. 2-3 yıl sonra piramit çöktüğü zamanda devlött bize bakmiiii diyecekler.

  3. Bilgileriniz için ben de teşekkür ederim. Anlaşılmayan yerleri anlaşılır yaptınız. Böyle gerçekler ortaya çıkacağını hiç düşünmezdim.

  4. Resmen dolandırıcı, öyle olmuş da niçin TV reklamlarına girilmesine de izin veriliyor? Bu saçmalık kimin işi? Tele-alışverişten bile daha ciddi bir konu.

  5. Elimden geldiği kadar uyarmaya çalışıyorum ama her platformda linç ediliyorum. İnsanlar evini, arabasını satıp bu işe para yatırmışlar. Bende eleştiri yapınca zorlarına gidiyor doğal olarak. İnş. kimse madur olmaz.

  6. Ne yazıkki parası olan herkes reklam verebiliyor. Bunu denetleyen kimse yok. Reklamlar gerçekleri yansıtıyor mu? diye araştıran bir komisyon yok.

  7. Benim çevremde bu sisteme katılanlar oldu, çok güzel kazançlar getiriyor diyerek başladılar fakat balon etkisi yarattı şimdi ise soruşturma kapsamında çiftlik bank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.