Taşeron İşçiler İçin Sınav Soruları

Çalışma Bakanı Jülide Eroğlu bugün taşeron işçilerin kadroya geçişi sırasında 2 aşamalı sınav olacaklarını söyledi. İlk sınav yazılı olacak ikinci sınav sözel olacakmış. Bu ısnavlardan 10 üzerinden en az 6 almaları gerektiğini söyledi.

Aşağıda ekleme bir bilgi var orayı okuyunuz.

Bence gereksiz bir uygulama olacak 850 bin kişi şimdi stres içinde bekleyecek. Acaba sınavı geçebilir miyim? Acaba torpil lazım mı? vb. sorular ile psikolojileri altüst olacaktır. Tahminlerime göre sınav prosedür geregi olacağından sorular basit olacaktır. Sözlü sınavda mesleki açıdan olacağı için herkesin geçeceğine inanıyorum.

Bu yazımda da yazılı sınavda çıkabilecek konuları ve soruları paylaşmak istiyorum.

Ekleme: Arkadaşlar 23.02.2018 tarihinde Sağlık Bakanlığı kadroya geçecek taşeronların sınavları hakkında usul ve esasları açıkladı. Sınav sadece sözlü olacakmış arkadaşlar.

Taşeron Sınavında Ne Sorulacak?

Açıklamada sorulacak sorular  ”mükellef oldukları iş ve vazifeleri ile iştigal ettikleri görevlerle ilgili konulardan olacaktır.” denildi. Ayrıca puan verilmeyecek ” Başarılı ” ve ” Başarısız ” olarak değerlendirilecekmiş. Yukarıda yazmıştım zaten büyük ihtimal prosedür gereği sınav olacak diye ve tahminim doğru çıktı.

Taşeron İşçi Sınavı Ne Zaman?

Arkadaşlar sınav tarihleride açıklandı Sınav kurulları tarafından 3 Mart- 22 Mart tarihleri arasında yapılacakmış.
İtirazlar: İtirazlar 23-26 Mart tarihlerinde yazılı olarak alınacak ve değerlendirme sonucu en geç 29 Mart 2018 tarihinde ilan edilecek.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.