Rules of Survival Bilgisayar ‘da Oynama ( Resimli Anlatım )

Geçenlerde hayatta kalma oyunlarına merak saldım. Bir çok oyunda ücretli ama aralarında ücretsiz olan Rules of Survival oyununu keşfettim ve hemen bilgisayarıma indirdim. Edindiğim bilgilere göre oyun önceden sadece mobil olarak oynanıyormuş ve rules of survival ‘ı pc de oynamak için bluestacks, emulator gibi programlar aracılığı ile oynanıyormuş. Oyun çok ilgi görünce oyun yapımcıları bilgisayara da indirip oynama imkanı sağlamış. Oyunu bilgisayarınıza nasıl kuracağınızı en baştan sona kadar anlatacağım. Ayrıca Rules of Survival windows 10 ‘da kurdum oynadım. Hiç bir sıkıntı çıkarmadan oynayabildim.

Rules of Survival Pc de Oynama

Oyunu bilgisayarınızda oynamak için öncelikle telefonunuza oyunu indirip kuracaksınız ve oradan üye olacaksınız. Yapımcılar neden böyle bir şart koşmuş bilmiyorum ama gereksiz bir kural olmuş.

1- Öncelikle telefonunuza rules of survival apk indirin ve kurun.
2- Telefonunuza oyunu kurduktan sonra BURADAN yani resmi sitesindeki bilgisayar kurulumu için indirmeniz gereken setup dosyası. Peki rules of survival kaç gb diyorsanız 981 mb büyüklüğünde bir dosya indireceksiniz. Dosyayı indirince bilgisayarınıza kurunuz.
3- Kurulumundan sonra oyunu açınız, oyun açıldımı karşınıza barkod çıkacak, onu kapatmadan bekleyiniz. Resimdeki gibi oyun açık kalsın.

4- Şimdi cep telefonunuzdan oyunu açınız, sağ altta ” PC LOGIN ” yazıyor, ona tıklayınız. Karşınıza barkod okuyucusu çıkacak. Hemen bilgisayarınızdaki oyunun ekranında duran barkodu okutuyoruz ( gösteriyoruz ) . Okuma tamamlanınca cep telefonunuzda ” CONFIRM LOGIN ” yazısına tıklamanız yeterli. Sonra cep telefonunuzdaki oyunu kapabilirsiniz. Kısacası bilgisayardaki oyun barkodunu, telefondaki oyunun barkod okuyucu ile okuttuğunuzda ” Scan Successfully ” onay yazısı çıkacaktır. Sonra PLAY demeniz yeterli. Alttaki resimdeki gibi onay verecek.

Rules of Survival Amacı Nedir?

Oyuna başladıktan sonra haritadaki yerleşim yerlerindeki silahları alarak diğer oyunları öldürmektir. Tabi bu sırada haritada bir çember beliriyor ve çember belirli süreler içinde daralıyor. Çember dışında kalanlar ölüyor. Çember darala darala oyuncuları bir alanda topluyor ve bu çemberden tek sizin çıkmanız lazım.

Rules of Survival Nasıl Oynanıyor?

Oyunun oynanması çok basit arkadaşlar, ayrıca Rules of Survival türkçedir ve internet gereklidir. Oyuna uçak ile başlıyorsunuz. Harita üzerinden uçarken istediğimiz noktaya paraşüt ile atlıyoruz. Oyuna avantajlı başlamak istiyorsanız haritanın orta kısımlarına atlamanızı öneririm. Çünkü harita daraldıkça diğer oyuncular size doğru gelecektir. Eğer konumunuzu ve silahınızı iyi seçtiyseniz herkesi indirebilirsiniz. Oyunca araçlarda bulunuyor araba,motor vs. bunlarla hızlı hareket edebilirsiniz ama açık hedef yapar sizi. Yönlendirme tuşları W,S,A,D ,zıplama SPACE tuşu, C tuşu oturma pozisyonu, Z yere yatma pozisyonu, E kapıları açar, F yerdeki silahları ve malzemeleri alır, R silahların şarjör doldurur, 1-2-3-4-5 tuşları silahlar arası değişim yapar. Ayrıca oyunda arkadaş ekleme seçeneğide bulunuyor.

Rules of Survival Sistem Gereksinimleri

Arkadaşlar resmi sitesinde bile bilgisayar için istediği sistem gereksinimini yazmamışlar ama ben kendi bilgisayarımdan size örnek vereceğim. Ben kendi pc ‘de Rules of Survival full ayarlarda oynuyorum. Bilgisayarımın özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz. Şunuda belirtmek isterim düşük sistemlerde bile çok rahat oynayabilirsiniz içiniz rahat olsun.

YORUMLAR

  1. Bu güzel bilgi için teşekkürler bende PUBG oynunun telefon versiyonunu çok isterdim aynısı değil ama onun gibi oyun zevki veriyor neredeyse makale içinde teşekkürler

  2. Teşekkürler. Tam da bunu arıyordum. Makale için teşekkürler

  3. Teşekkürler fakat ben babamin telden açtim benim telin kamerasi kötü yani okumaz her girişte okutmammi lazim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.