Yeryüzünde alimler gökteki yıldızlar gibidir.

21 Ocak 2018 Pazar

Uçak Trafiği Canlı Uydudan İzle ( Uçağın Hızı - Yüksekliği - Rotası )

İnternette gezerken güzel bir site ile karşılaştım arkadaşlar. Site uçakların hava trafiğini uydudan canlı bir şekilde takip etmenizi sağlıyor. İstediğiniz ülkenin istediğiniz şehrin üstüne geldiğinizde oradaki aktif uçakları görebiliyorsunuz. İstediğiniz uçağın üstüne tıklayınca, uçağın hangi firmaya ait olduğunu, hangi saattle hangi şehirden kalkığını, hangi yükseklikte uçtuğunu ve hızını görebiliyorsunuz.

İnternetin faydalı sitelerin biri olduğunu düşünüyorum ve bir gün işine yarayabilir onun için yer imlerinize kaydetmenizi öneriyorum. Hatta ios ve android için mobil uygulamalarıda mevcut telefonlarınıza kurabilirsiniz. Dün akşam siteyi açtım şöyle izliyim dedim direk İstanbul 'un üstüne geldim. İstanbul resmen karınca yuvası gibi, girin çıkan belli değil. Özel uçaklar, jumbo jetler, yolcu uçakları hepsi bir ahenk içinde hareket ediyordu. Sangi gökyüzünde parti vardı herkes gelmişti.

Sitede birazda başka ülkelerdeki uçak trafiğine bakim dedim ve ABD üzerine geldim ne görüm! Heryer uçak arkadaşlar. Sanki herkesin uçağı var işine uçakla gidiyor geliyor. Zaman geçirmek için girdim bağımlısı oldum çıktım resmen. Canım sıkıldığı zaman açıp uçakları takip ediyorum.

Uçak Takip Radar

Canlı Takip için TIKLAYINIZ
Android uygulaması için tıklayınız.
iOS uygulaması için tıklayınız.Bu makalemde ucak radarı indir,türkiye havayolu haritası,hava durumu radar takip,canlı uçuş takibi uae,uçak takip pegasus,hava radar uçak takibi,uçak takip atatürk havalimanı vb. sorulara cevap bulabilirsin.


9 yorum:

 1. Gayet güzel çalışan bir uygulama. Uçak takibi için iyi bir şey.

  YanıtlaSil
 2. bende zaman zaman canım sıkıldıkça açar izlerim. KArdeşim şu an şurdasın uçakta bu an burdasın dediğin de keşfetmiştim. Kaynağınızı söylemezseniz arkadaşlarınıza hava atıp bond vari takılabilirsiniz

  YanıtlaSil
 3. bende zaman zaman canım sıkıldıkça açar izlerim. KArdeşim şu an şurdasın uçakta bu an burdasın dediğin de keşfetmiştim. Kaynağınızı söylemezseniz arkadaşlarınıza hava atıp bond vari takılabilirsiniz

  YanıtlaSil
 4. Siteye girdiğimde resmen inanamadım. Dünyada bu kadar çok fazla uçak olduğunu bilmiyordum. Çok güzel bir paylaşım yapmışsınız. Şehrimin üstünden geçen uçağın bilgilerine kadar görebiliyorum. :)

  YanıtlaSil
 5. Bu uygulamayı her gördüğümde bir heyecan ve merakla açıp inceliyorum. Acaba şu an gökyüzünü titreterek üstümüzden geçen uçak nereden kalktı nereye gidiyor diye.

  YanıtlaSil
 6. Emrah Mercan23 Ocak 2018 01:48

  Siteye girdiğimde şaşırdım bu kadar çok uçuş olduğunu görünce :) ama güzel bir sistem çok etkileyici teşekkürler paylaşım için hocam

  YanıtlaSil
 7. havadan canlı olarak uçak trafiğini izlemek bir gün teknolojiyle çok kolay olacak deseler güler geçerdik. Gerçi uçakla uçacaksınız deseler de gülerdik. Teknoloji geliştikçe herşey mümkün oluyor. havadan canlı olarak uçak trafiğini izlemek gibi uygulamalar hayatımızı kolaylaştırıyor.

  YanıtlaSil
 8. uçak trafiğini canlı olarak uydudan izleyen kitle bizde daha çok transfer dönemlerinde gerçekleşiyor. robin van persie ve ricardo quaresma transferlerinde on binlerce kişi bu sitelere kilitlenmişti :)

  YanıtlaSil
 9. Uçakla 1-2 ayda bir seyahat ediyorum. Kalkarken ve inerken annem hep soruyor. Bundan sonra annem bu uygulamalardan takip edebilir böylece merakta kalmaz. Bu güzel bilgi için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil

Yorum Kuralları:
-Reklam ve tanıtım içeren yorumlar yasaktır.
-Küfür ve hakaret içeren yorumlar yasaktır.
-Anahtar kelime ile yapılan yorumlar yasaktır.
-Sadece konu ile ilgili yorumlara cevap verilir.