Börü Dizisi – Börü Nedir? Börü Dizisi Kaç Bölüm Olacak?

Sonunda Star Tv ‘de Börü dizisini 28 Şubat Çarşamba akşamı izleyebileceğiz arkadaşlar.  Neden sonunda dedim diyorsanız aslında Börü bir bilim kurgu, fantastik Türk mitolojisidir. 2016 yılında 3 bölümden olaşacaktı. 1. Sezonu anime, 2. Sezonu Tv’de dizi, 3. Parça ise sinema filmi olacaktı. Hatta internetten yardım kampanyası düzenlendi gerekli para toplandı ve youtube üzerinden animesi yayınlandı. Şuan 2. Aşama mini dizi şeklinde Tv ‘de yayınlanacak. Yani dizi 1 ‘er saatlik 6 bölüm sonunda finalini 3. Aşama olan sinemada yapacak. Şimdiden Börü ‘yü bekleyenler için kötü haber vermiş olabilirim.

Ayrıca bu dizide bir çok ilkler gerçekleşmiştir. Bu ilklerden aşağıda uzun uzun bahsedeceğim. Ayrıca Börü tutarda, herkese örnek olup Türkiye ‘yi duygusal menfaatlerinden yararlanan kötü dizilerden kurtarır. Birde dizi neden reytinglerde yıllardır 1. Olan Ertuğrul dizisi ‘nin karşısına konuyor ki? Burada ki amaç nedir? Anlam veremedim. İnsanları seçim yapmak için zorluyorlar. İnşallah kaybeden Börü olmaz çünkü severek izleyeceğimizi düşünüyorum.

Sonra dizide gerçeklik ön planda tutulmuştur. Hikayeler, mekanlar ve ekipmanlar gerçek kullanılmıştır. Dağ II filminin yönetmeni ve yapımcıları çektiği için gerçekliği az çok tahmin edebilirsiniz arkadaşlar. Araştırmalarım sonucu dizi 10 aylık bir araştırma ve eğitmenlerden geçmiş. Ayrıca emekli ve faal Özel Harekat personelleri ile son 4 yılın operasyonları incelenmiş ona göre çekimler gerçekleşmiş. Fragmanlarda da bu gerçekliği hissetmiş olmanız lazım. Bakalım izleyelim dizi hakkındaki şahsi görüşlerimi izledikten sonra bu yazımdan ileteceğim.

Börü Nedir? Börü ‘nün Anlamı Nedir?

Bir kişi Börü kelimesini yeni duymuş anladığım kadarıyla. Çevremde kime sorsam cevap veremedi 1-2 kişi hariç. Arkadaşlar Börü eski Türkçe ‘de Kurt anlamına gelmektedir. Ayrıca Türk mitolojisinde kurt bir Tanrıça ‘nın adıdır.

Börü Dizisi Hangi Kanalda, Saat Kaçta Başlıyor?

Makalemin girişinde de dediğim gibi 28 Şubat Çarşamba akşamı saat 20.00 ‘da Star Tv ‘de yayına başlayacaktır.

Börü Dizisi Ne Zaman Final Yapacak?

Arkadaşlar ne yazık ki dizi mini bir dizidir yani 6 bölüm sürecek. Finali sinemada yapacak haberiniz olsun.

Börü Dizisi ‘nin İlkleri Nelerdir?

Dizi Türkiye ‘nin ilk mini dizisidir. Dizi 1 ‘er saatlik 6 bölümden oluşmaktadır.
Finalini sinema da yapacak ilk mini dizi olacak.
Dizi Türkiye ‘de Red Weapon 8k kalitesi ile çekildi.
Türkiye ‘nin ilk Amerikan stüdyo modeli işidir.

Börü Dizisi ‘nin Oyuncuları

Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Emir Benderlioğlu, Fırat Doğruloğlu, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Can Nergis, Armağan Oğuz, Bedii Akın, Ozan Ağaç, Gürol Tonbu, Mesut Akusta

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.