Yeryüzünde alimler gökteki yıldızlar gibidir.

17 Şubat 2018 Cumartesi

Şehit Sorgulama ( Milli Savunma Bakanlığı )

Merhaba soy ağacımızı öğrendikten sonra Milli Savunma Bakanlığı 'da ailenizde şehit var mı? Diye merek edenler için Şehit Sorgulama Hizmetini sundu. Hizmet Osmanlı zamanına kadar arama yapabiliyor. Çevrenizde  '' benim dedim şurada 10 sene askerlik yaptı şurada şehit oldu . Sen kimsin '' diyenler illaki vardır. Böyle diyenleri hemen e-sehit sorgulama sitesine girdirip arama yaptırabilirsiniz. Dediklerinin doğruluk payı ortaya çıkacaktır.

Arkadaşlar şuan her zaman olduğu gibi site aşırı yoğunluktan çöktü. Aslında soy ağacı sorgularken de aynı olaylar olmuştu. MSB bundan ders çıkarabilirdi. Oradaki sistemin aynısını kendi sistemlerine uygulayabilirlerdi. Sorgu yapıldıktan sonra telefonlarımıza onay mesajı gelebilirdi.

Şehit Sorgulama Sistemi Ne Zaman Açılır?

Arkadaşlar sorgu sayfası açıldığı zaman size buradan bilgi vereceğim.

Milli Savunma Bakanlığı ŞEHİT SORGULAMA için TIKLAYINIZ.

3 yorum:

 1. Sehit sorgulama konusu ile ilgili bugun ulusal kanallarda haber vardi. Suistimale acik oldugu yonunde. Ben bir zararinin olacagini zannetmiyorum ekran acilir acilmaz bende sorgulayacagim.

  YanıtlaSil
 2. Yine site çökmüş ne kadar enteresan, bir öncekş faciadan ders almadılar herhalde, bu sistem insanın yüreğini sızlatıyor ama öğrenmek için düzgün bir sistem kurmalılar, şehit sorgulama

  YanıtlaSil
 3. Milli Savunma Bakanlığı şehit sorgulama uygulaması mantıklı bir uygulama olmuş. Teknoloji çağında sırası ile bütün kurumlar hizmetlerini internet üzerinden verecektir.
  Ayse

  YanıtlaSil

Yorum Kuralları:
-Reklam ve tanıtım içeren yorumlar yasaktır.
-Küfür ve hakaret içeren yorumlar yasaktır.
-Anahtar kelime ile yapılan yorumlar yasaktır.
-Sadece konu ile ilgili yorumlara cevap verilir.