Sezeryan Ameliyatı Dikiş İzi Nasıl Geçer? ( İlaçlı ve Doğal Yöntemler )

Kızlar Ocak 2018 tarihinde epidural anestezi ile sezeryan oldum. Sezeryan izi aklımda hep soru işareti bırakmıştır. Sezeryan dikiş izi kalır mı? Diye doktoruma sordum oda sezeryan estetik dikiş atacam dedi. Yani üst kısımı yapıştıracaz alt kısımda eriyen ip olacak dedi.

Neyse Ocağın ilk haftası çocuğumu kucağıma alınca aklımda ne ameliyat ne izi nede ağrısı kaldı. Sizde kucağınıza bebeğinizi aldığınız an dediklerimi anlayacaksınız hanımlar. Neyse ameliyattan sonra sezeryan dikiş izin kaç cm diyenler oldu? Dikiş izim 15 cm arkadaşlar şuanda tüm şişkinliği ve kızarıklığı geçmiş durumda. Dikiş izim bayağı azaldı tahminlerime göre neredeyse iz kalmayacak. Peki bunu nasıl yaptım diyorsanız cevabı çok basit ilaç, krem falan kullanmadım.

Sezeryan İzi Nasıl Geçer?

Hanımlar ben kendi uyguladığım yöntemi anlatacağım tabi herkes kendi vucüdunu bildiği için ona göre bu yöntemler değişebilir. Bu sezeryan izi için krem önerenlerde oldu ama hem doktorum hemde ben ilaç kullanımını tercih etmedik. Ne ilaç kullanırsanız kullanın iz tamamen geçmez dedi. Eğer izin %100 geçmesini istiyorsanız tekrardan estetik ameliyatı olmanız gerektiğini söyledi.

  • Öncelikle doktorunuz gerçekten çok önemli. Ameliyat kesim büyüklüğü olsun, attığı estetik dikiş olsun. Kullandığı malzemeler olsun çok önemli. Ben Adana ‘da Özel Ortadoğu Hastanesin ‘de doğum yaptım.
  • Doğumdan sonra yaramı kuru tuttum ve ilk günden itibaren günde 3-4 defa kantaron yağı sürdüm. Hem acımı hemde iyileşme sürecimi acayip hızlandırdı. Burada önemli olan kantaron yağının hakiki olması. Eşimin dedesi kantaronu dağdan topladığı bitkilerle kendisi yapıyor. Piyasada bir çok kantaron yağı orijinal değil içine başka yağlar karıştırıyorlar buna dikkat edin.

YORUMLAR

  1. Sezeryan izinin geçmesi çok zor. Benim hatun doğumu sezeryan ile yaptı ve acısı 5 yıl devam ediyormuş. Dıştan iyileşmiş görünse de içinde hala yara kalıyormuş. Genellikle ameliyat izlerinde kullanılan jelleri öneriyorlar ama onlarda ancak dikiş bölgesindeki kabarıklığı alıyor. O beyaz iz hep kalıyor ne yazık ki.

  2. Doğal yöntemler kullanarak sezeryan izlerinden kurtulmak en doğru çözüm olacaktır.

  3. Kantaron yağı bu konuda çok faydalı görünüyor yarayı kuru tutmak için ve acıyı azaltması için.. sezeryan ameliyatında dikiş izini geçirmek için önemli olan doktorunuz iyi olsun, sizlere de geçmiş olsun

  4. Sezeryam ameliyatından sonra en yaygın olarak kullanılan kantaron yağıdır. Herhangi bir zararı yoktur denemekte fayda vardır

  5. Esimde sezeryan ameliyat sonra kalan izlerden sikayetci. Kantaron yaginin orjinalini aktarlardan bulmak zor tavsiye edeceginiz bir yer var mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.