Survivor 2018 Şampiyonu Kim Olur?

Bu sene 2018 Survivor kadrosuna baktığımda birincinin hangi takımdan çıkacağını sorarsanız kesinlikle ünlüler takımından çıkacağını söyleyebilirim. 2018 Survivor ünlüler ve gönüllülerin yarışmacı adayları açıklanınca aklıma Recep İvedik 4 – Survivor daki bir sahne aklıma geldi.
Recep kendi takımı için burası ” Nuhun gemisi oldu. Darıca Hayvanat Bahçesi gibi oldu. ”, ” Bunlar ALLAH ‘ın lütfu, bunlar ALLAH ‘ın cezası ” diyerek kendi takımının durumunu anlatıyordu.

Şuanda ki durumda aynen yukarıdaki gibi. Ünlülere bakıyorum 1-2 tanesi hariç hepsinin sporcu geçmişi ve Survivor geçmişi var. Birde gönüllüler takımına bakıyorum sanki Nuhun gemisi gibi. Özellikle bayanlar nasıl karşı koyacak merak içerisindeyim. Ünlülerin bayanları, gönüllülerin bayanları her alanda ezip geçecek gibi.

ŞAMPİYON ADEM OLDU ARKADAŞLAR

Survivor 2018 Yarışmacıları Ünlüler Takımı

Hilmi Cem İntepe: Sanırım tanımayan yoktur Hilmi Cem ‘i 2013 Survivor şampiyonu, hızlı, çevik ayrıca zeki biriydi. Sanırım 2018 All Star ‘da en hızlı yarışmacı olacaktır. Birde dürüst yarışan bir yarışmacıydı. Her zaman tebrik etmişimdir bu özelliğini.

Merve Aydın: Kendisi ülkemizin sayılı koşucularından biridir. Bir çok genç, avrupa ve dünya dereceleri vardır ama kendisini şahsen Survivor ‘da beğenmedim. Herkesin arkasından konuşan, iş çeviren hatta kendi arkadaşını satan bir yarışmacıydı. Kendisi Turabi ile finale kalarak 2. olmuştu hak ettiğinin üstünde bir başarı sergilemişti bence. Bu senede arkalarda kalacaktır diye düşünüyorum tabi kimse tuzaklarına düşmesse!

Murat Ceylan: En son 2013 Survivor ile kendisini tanımıştık. Hilmi Cem ile son 4 ‘ e kadar beraber gelmişlerdi. Muratta parkurlarda hızlı bir yarışmacıydı ama hafıza oyunlarında hızı kadar etkili değildi. Bu sene çok dişli rakipleri olacak güç konusunda kendini geliştirmediyse zorlanacaktır.

Sahra Işık: Kendisini 2014, 2017 survivor ‘da tanıdık. Şahsım adına keşke tanımasaydım dediğim bir kişi. İşi yarışmak değil sadece rakipleri üzerinde psikolojik baskı kurup, kavga ve tartışmalar ile beslenen bir yarışmacı. Her yarışmaya katılmasında kavgalara neden olmuştur. Ayrıca güçlü kişiler ile iyi ilişkiler kurup zayıf kalanları ezerek ilerliyor. Bu sene rakipleri çok kuvvetli başarılı olacağını zannetmiyorum.

Nihat Doğan: 2011 Survivor ile ününe ün katan Nihat Doğan bu senede karşımıza çıkacak anlaşılan. Gerçi yarışmaya ayrı bir hava katmıyor değil… Felsefi konuşmaları ile Turabi ile yarışacak gibi. Güç bakımından diğer yarışmacıların arkasında kalsana, siyaset yönü kuvvetli biri. Hatırlarsanız 2011 ‘de finale kadar çıkmıştı ve Derya Büyükuncuya kaybetmişti yani hafife alınacak bir yarışmacı değil.

Damla Can: 2016 Survivor finalistlerinden biriydi. 2016 yılında oyun bakımından çok başarılı bir yarışmacı sayılmazdı ama doğruculuğu ve güzelliği sayesinde finale çıkmış bir yarışmacı. Anladığım kadarıyla seyircilere sempatik geliyor.

Turabi Çamkıran: Büyük ihtimalle 2018 Survivor birincisi 3. Kez Turabi ‘nin olacağını söyleyebilirim. Sebebi belli adam 2 kez kazanmış ve arkasında büyük bir kitlesi var. Ayrıca tanıtım fragmanında bir farkını ortaya koymuş adam. Turabi ‘nin en sevilen özelliği de tanıtımdaki hali, yani başkalarının dediklerine kulak asmadan içinden gelen hareketleri yapıyor. Ayrıca karşıdaki rakibinin aldığı sms ‘ler veya kazandığı oyunlara göre kişilere yalakalık veya zaaflık göstermiyor. Hızlı ve güçlü bir yarışmacı.

Sema Aydemir: Kendisi Türkiye ‘nin en iyi atletlerinden biridir. Türkiye ve Olimpiyat madalyaları, dereceleri bulunmaktadır. Tabi bunları bir kenara koyarsak kendisini 2017 yılındaki Survivor ile tanıdık. Yarışma boyunca ağzından düşürmediği bir oğlu vardı. Onu göreceğim diye takım arkadaşları ile bir çok kez kavga etmiş ve baskıya sokmuş bir isim. Benim için yarışma ahlakı bakımından zayıf biri. Geçen sene kendi dahil 4 kişilik bir grup kurup istediklerini gönderdiler ama sonuç olarak karşı gruptan birisi kazandı. Demek ki neymiş haksızlık yaparsan 1. olamazsın. İnsanlar sizi izliyor.

Adem Kıllıççı: 2017 Survivor olarak tanıyoruz. Güçlü ve hızlı bir yarışmacı. Doğruları konuşmayı yeğleyen biri. Ne olursa olsun kim olursa olsun dediğinden vazgeçmiyor. Geçen sene finalde Ogeday a kaybetti.

Nagihan Karadere: Kendisi bir milli atlettir. Türkiye ‘ye bir çok madalya kazandırmıştır. Survivor kariyeri 2016 yılında başladı. Bir bayan olarak tüm yarışları domino etti diyebiliriz ama kişilik olarak aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Bir çok kişinin arkasından laflar söyledi hatta oyunda dahi olmayan kişiler hakkında da laflar söyledi. Yeni tanıtımda vucüdunu bayağı değiştirmiş. Sanırım dudak ve göğüsler silikonlanmış. Birde elmacık kemikleri biraz garip duruyor. Ayrıca kaslanmış genel olarak.

Hakan Hatipoğlu: Sanırım Türkiye ‘de tanımayan kalmadı. Acun medyanın üstlendiği tüm yarışmalarda kendisi vardı. Var mısın? Yok musunu? ile başladı. 2013 yılında da Survivor ‘a katıldı. Mantıklı yorumlar yapabilen nadir yarışmacılardan biri, severim kendisini. Bu sene güçlenmemiş ise işi zor gibi.

Ümit Karan: Tüm futbol severlerin tanıdığı bir sporcu. Kendisi GS ‘nin yıllarca kaptanlığını yapmıştır. Survivor ‘da her sene olduğu gibi bu senede bir takım oyuncusu bulunuyor. İleriki yıllarda Fenerbahçe ‘den Alex ‘i getirip yarıştırtmassa şaşırmam açıkçası. Bakalım Ümit, İlhan Mansız gibi takım kaptanı olabilecek mi?

 Survivor 2018 Yarışmacıları Gönüllüler Takımı

Takımdaki yarışmacılara başarılar diliyorum 😀 inanın kendilerini tanımıyorum. Özellikle bayanlara geçmiş olsun diyorum çünkü rakiplerinin hepsi canavar.

Gamze Aks: Kendi takımı arasında yapılan oylama ile All Star takımına geçti.

Cumali Akgül: Çok saf ve içten bir yarışmacı. Diğer erkek yarışmacıların altında bir performansa sahip ama her an sürpriz yapabilecek bir yarışmacı.

Birsen Bekgöz: Yarışmaya katıldıktan sonra İnstagram hesabına bakınca baya güçlü ve hızlı olduğu anlaşılıyor ama bunu oyunlara yansıtamadı. Her çıktığı yarışta kaybetti. O kadar kas ve fizik boşuna dedirtti.

Ramazan Kalyoncu: 2017 Survivor yarışmasında sonradan oyuna dahil olan Bulut gibi bu arkadaşta Karadenizli ve oyunda yöresel şive ile konuşuyor. Bana bu çok itici geliyor şahsen. Aynı Bulut gibi oyunlarda fıs çıkacağını düşünüyorum.

Gizem Kurtulan

Melih Özkay: İlk gidecekler arasında arkadaşlar.

Yağmur Banda

Ecem Karaağa: Oyunlarda en zayıf bayan halka olacaktır. İlk gidecekler listesine yazabilirsiniz.

Nevin Yanıt Baltac: Türkiye ‘nin tanıdığı atletimiz. Hızlı ve çevik bakalım oyunlarda bu özelliklerini kullanabilecek mi?

Anıl Berk Baki: Beni en çok şaşırtan oyuncuların başında geliyor. Gerçekten çok hızlı bir yarışmacı olduğunu kanıtladı. Hilmi ile parkurlarda kafa kafaya gidebilen tek yarışmacı. El becerileri de yüksek ve bir çok sayı aldı.

Funda Alkayış

Marcus: İlk gidecek erkekler listesine alabilirsiniz.

Survivor 2018’in En Komik Sahneleri

  • Bil bakalım da Sahraya yönetilen soruya verdiği cevap hayatı boyunca unutulmayacaktır. Soru ” Ay yüzeyinde golf ilk ne zaman oynanmıştır. ” Sahra ‘nın verdiği cevap ise ” M.Ö 3000 ” dedi. Evet ciddi ciddi bu cevabı verdi.
  • Nihat Doğan ‘ın oyunu kazanıp zannedip üstündeki tişörtü çıkarıp sevinç naraları atması.

Survivor 2018’i Önemli Olayları ve Anları


Survivor 2018 1. Bölüm 10 Şubat 2018 Tarihli Yayını
Sonunda beklenen program başladı arkadaşlar. Acun adaya son model bir motor siklet ile giriş yaptı. Hatta yolda motoruna ön kaldırdı. Yarışmada bir ilk yaşandı kadın-erkek barakaları ayrı ayrı yerleştirilmiş. Yarışmalar başlamadan Turabi ‘nin değişik bir kostümle katılmasını izledik ve Hakan ‘ın gönüllüler takımına geçişine şahit olduk. Yarışmalarda daha önce dediğim gibi ünlülerin kızları, gönüllülerin kızlarını 5-2 gibi bir skorla ezdi geçti. Kızlar arasındaki oyunlarda bu skorları çok göreceğiz. Gerçi gönüllülerden bir bayan ünlülere geçecek. Belki bu dengeleri değiştirebilir. Erkeklerde ise oyunlarda 5-5 skor vardı. Gördüğüm kadarıyla erkekler kafa kafaya yarışacaklar. Birde ilk oyunlarda Adem gene bulmaca, renkleri birleştirme gibi oyunlarda zayıflığını gösterdi ve oyun kaybetti. Sonuç olarak ünlülerin egoları ortaya çıkmadan bir yarışma geçti.

Survivor 2018 2. Bölüm 11 Şubat 2018 Tarihli Yayını
Bugünkü ödül oyununda beni şaşırtan bir sonuç oldu. Gönüllülerin bayanları 5-3 ‘lük bir skorla ünlülerin bayanlarını yendiler. Şimdiye kadar ki yarışlarda anladığım kadarıyla ünlülerin en zayıf bayanı Sahra. Gönüllülülerin erkekleri 5-4 ‘lük bir skorla aldı. Survivor bitene kadar erkekler böyle kafa kafaya gideceklerdir. Ama bayanlar her zaman sonuç belirleyecek taraf olacaklar anlaşılan.

Survivor 2018 3. Bölüm 13 Şubat 2018 Tarihli Yayını
Ödül oyununda olta takımını All Star takımı kazandı kızları 5-4, Erkekleri 5-3 gibi skorlarla geçtiler. Bugün Hakan ile Turabi arasında bir tartışma yaşandı. Bence bu tartışmada Hakan haksız durumda, Hakan efendi sen oyuna çıkacak kişiye neden laf atıyorsun. Ayrıca dediğin laf kendi takım arkadaşını küçük düşürücü. Bugün Nihat Doğana birisi ” Abi Survivor ‘u kazanamayacaksın neden katıldın ” demiş. Nihat Doğan bunu kimin dediğini zamanı gelince açıklayacağım dedi. Ayrıca cevap olarak ” Öleceğini bile bile neden yaşıyorsun ” diye cevap vermiş. Bu cevabı baya hoşuma gitti açıkçası. Bugün Survivor 2018 All Star ‘ın ilk konseyi vardı. All Star takımına gidecek gönüllü bayan arkadaş belli oldu. Ceren artık All Star için yarışacak. Acun ayrıca yeni kuralları anlattı. Artık 2 kere dokunulmazlık oyunu oynanmayacakmış. 1 kere oynanacak ve 3 aday çıkacakmış. Adaylar takım oylaması sonucu en çok oy alan, bireysel dokunulmazlık kazanan bir aday ve haftanın sms birincisi bir aday çıkartacakmış. Birde her iki takımada 2’er kişi gelecekmiş arkadaşlar. Takımları dengelemek için.

Survivor 2018 4. Bölüm 15 Şubat 2018 Tarihli Yayını
Bugünkü ödül oyununda pek fazla bir olay olmadı arkadaşlar. Gerçi Ceren ‘in All Star ‘a geçmesi ile bayanlar baya zayıfladı. Gönüllülerin bayanları 4-3 skorla geçti. Bu skorda Ceren direk iki oyun verdi. Bugün asıl damgayı All Star erkekler damgayı vurdu 7-1 ‘lik bir skorla ezdi geçti.

Survivor 2018 5. Bölüm 16 Şubat 2018 Tarihli Yayını
Bugünkü yarışta All Star ile Gönüllülerin bayanları kafa kafaya yani 4-4 bitirdi. Sonucu erkekler belirledi. 6-3 ‘lük bir fark attı All Star. Oyunlarda en önemli an ise Hakan ‘ın geçirdiği talihsizlik. Sanırım göz kapağını ip kesti. İnşallah görmesinde sıkıntı yoktur.

Survivor 2018 6. Bölüm 10 Şubat 2018 Tarihli Yayını
Ödül yarışını all star 10-1 ‘lik bir ezici üstünlük ile gönüllüleri yendi. Gönüllülerin tek sayısını Marcus aldı. Oyunlar sonrası all starda sular ısınıyor. Nagihan ben oynamıyorum diyerek takımı satacak anlaşılan. Bugün patlamassa yarın kesin patlayacaktır arkadaşlar benden demesi.

Survivor 2018 7. Bölüm 18 Şubat 2018 Tarihli Yayını
Bugün dokunulmazlık oyununu gönüllüler kaybetti. Gönüllülerin hepsi birleşti Cumali ‘nin adını verdiler. Burada Cumali ‘nin konseydeki açıklaması ” ben yanlarına gelince herkes susuyordu ” demesi gerçekten beni üzdü ve sarstı. Cumali ‘yi herkes hor görüyor küçük görüyor. Bunun cezasını o hor görenler çekecek bundan eminim. Özellikle Anıl ve Ramazan adamın üstüne oynuyor.

Survivor 2018 8. Bölüm 20 Şubat 2018 Tarihli Yayını
Ödül oyununu gönüllüler kazandı. Elenen kişi Marcus oldu.18 şubatta yazmıştım arkadaşlar Cumali ‘yi halk yedirmez cezasını çeker. Sms oylamasında Cumali 1. olmuş en yakın rakibinin 2 katı oy almıştır arkadaşlar.

Survivor 2018 9. Bölüm 22 Şubat 2018 Tarihli Yayını
Bugünde Anıl ve Ramazan başta olmak üzere Yağmur ‘da Cumali ‘nin üstüne oynamaya devam ettiler. Cumali için halkın üzerine oynuyor diyerek çok büyük bir hataya imzaya attı yağmur. Cumali gerçek hayatını anlatı diye halkın üzerine mi oynamış oluyor be Yağmur hanım. Bunun cezasını halk size kesecektir merak etmeyin.

Survivor 2018 10. Bölüm 24 Şubat 2018 Tarihli Yayını
Bugün gönüllüler takımına Emre ve İpek isimli 2 kişi katıldı. Bugün Survivor Türkiye – Romanya oyunu vardı. Türkiye 6-1 ‘lik bir farka kadar çıktı ama tam o sırada Nihat D. denen bencil ortaya çıktı. ” Bende oynamak istiyorum, bende 1 sayı versem ne olacak ” dedi ve takımın moralini sıfıra indirdi. Bu yaptığını halk unutmaz Nihat efendi. Zamanı gelince el sallayarak gidersin yüzüne kimse bakmaz. Sonuç Romanya 8-10 yendi.

Survivor 2018 12. Bölüm 25 Şubat 2018 Tarihli Yayını
Nihat Doğan odaklı bir bölümdü. Dünkü Romanya oyunun sonuçları konuşuldu. Mervesi sevmem ama bu sefer çok doğru konuştu. Nihat D. ” senin yerin dünkü oyunda yoktu. Milli bir maçta sen kendini düşündün, senden çok üst seviyede arkadaşlarım vardı ” dedi. N,hat efendi utanmadan hala kendini savunmaya çalıştı. Özür dile geç daha ne uzatıyorsun Nihat Bey. Dokunulmazlık oyununu gene gönüllüler takımı kaybetti. Güç oyunlarının hepsini All Star kazanacaktır bu su götürmez gerçek arkadaşlar. Konseyde Gizem ve Birsen ‘in oyları eşit çıktı ikiside aday oldu. Melih, Cumali ‘nin adını söyledi, Yağmurda Ramazan ‘ın adını söyledi. Anlaşılan her konseyde Cumali ‘nin adı çıkacak ama Cumali herkesi yollayacak. Onun ismini yazan veya söyleyende halkın nazarında haksız duruma düşüyor. Mesela Cumali ‘nin adını söyleyen Melih neye göre Cumali ‘nin adını söyledi herkes merak ediyor. Çünkü takımda oyunlarda Melih ‘ten daha fazla oyun aldı Cumali.

Survivor 2018 13. Bölüm 27 Şubat 2018 Tarihli Yayını
Bugün ödül oyununu gönüllüler kazandı arkadaşlar. Elenen isim ise gönüllülerden Gizem oldu.

Survivor 2018 7 Nisan 2018 Tarihli Yayın
Gönüllüler her şeye rağmen gene dokunulmazlığı kaybetti. Oylamadan cumali çıktı ve anıl ‘a laf atıyor. Şaşılacak gibi siz adamı dışlayın sonra yeni gelenlerle arası iyi diye topa tutun. Edi ile büdü yani hakanla cumali. Birde hakan efendi yeni gelenlere tam veremediler kendilerini dedi. La sen 2 aydır ne yaptın da bunları eleştiriyorsun. Ama damla, murat ve hilmicem ‘e yazıklar olsun tek kelime bile etmediler. Sonra oyundan önce hakan, yağmur, funda ve cumali, birsen ve nagihan üzerine oynadılar. Bizden ayrı takılıyorsunuz gibi laflarla baskı kurmaya çalıştılar. Bunların derdi aslında birsen veya nagihan değil damla, murat, hilmicem ve anıl ‘a katılıp çoğunluğu kaybetmekten korkmaları. Bunu ilk anlayan hakan efendi oldu. Hemen ona göre çakallık düşündü.

Survivor 2018 8 Nisan 2018 Tarihli Yayın
Cumali, Anıl ‘a diyor ki 2 aylık arkadaşını sattı. Sanki 2 hafta önce kendileri bir olup anıl’ı yazmadılar. Cumali adada acaba toz falan mi kullanıyor merak ettim. Hakan da hala cumali ‘yi sömürmeye devam ediyor. Acaba buna inanan seyirci var mı? Hakan efendi her zaman ki gibi kameralara oynuyor. Hakan geldi Murat ‘a laf dedi. Murat ‘ta hakana laf diyince hakan bir kaç dk. dumura uğradı hakan efendi kendine gelince de hemen tehdit etti senin istatistiğini tutarım diye. Bu nasıl karaktersizlik anlamadım. Neyse 2. dokunulmazlığı da gönüllüler kaybetti. İsim olarak Funda çıktı. Konseyde cumali hala boş boş konuşuyor. Hakan efendide konuyu çarpıtmaya çok çalıştı ama artık bu tip oyunlara inanan kalmamıştır. Gönüllüler Hakan tarafından gruplara ayrılmış durumda. Parçala, böl yok et. Hakan efendinin yanında cumali, funda ve yağmur bulunmakta.

Akşamki konseyde Turabi beni çok güldürdü. Hakan efendiyi resmen gömdü. En sevdiğim lafıda ” meşaleni alıp giden hep sen oldun ” helal olsun Turabi. Bir tek sen şu Hakan ‘a gerekli cevapları korkmadan verebiliyorsun.

Survivor 2018 9 Nisan 2018 Tarihli Yayını
Her zaman ki gibi ünlüler iki oyunda da galip geldi. Bugün konseyde elenen kişi Funda olmuştur. Funda, Anıl ‘ın arkasından iş çevirenlerin başında geliyordu. Adada mikserlik yapan oyuncuların başında geliyor. Aslında en son ki olay şimdiye kadar ki en büyük bomba oldu. Nagihan takım arkadaşları ile Hakan hariç karar alıp Cumali ‘yi ünlüler takımına yollamak istediler. Bu olaya da Hakan abisi ses çıkarmadı ve üstüne üstük Cumali de kabul etti. Ağzım açık kaldı olaylara.

Survivor 2018 28 Nisan 2018 Tarihli Yayını
Bugün güne gene Turabi damga vurdu. Aslında olayın başlama sebebi ile Turabi ‘nin alakası yok. Hakan arkalardan gelerek Turabi ‘yi kışkırtmaya çalışmış ve başarmıştır. Sonuç olarak Acun 5 günlük oyunlardan men ve oyun alanına girmesini yasakladı.

Survivor 2018 29 Nisan 2018 Tarihli Yayını
Bugün dokunulmazlık oyununda bir ilke şahit olduk. Körebe oyununda Hakan, Yağmura öksürük ile taktik verdiğini kabul etti. Ağzım açık kaldı böyle bir şeyi nasıl yapabilir? Birde üstüne üstük Acun konseyde Hakan ‘a alttan destek verdi. Yok İngiltere de ki yarışmada böyle bir şey olmuşta yok bilmem nede. Acaba Hakan ‘ı destekleyenlerin yüzü ne hale gelmiştir merak ediyorum. Gelelim Nagihan ‘a hanımefendi her oyunda ayağımı, kolumu bırakırım diyor ama biz daha göremedik. Damla ‘nın dediği gibi istatistik peşinde koşan birinin oyundan çıkmasının tek nedeni vardır. Kaybedeceğini anladı ve istatistik olarak geriye düşmek istemedi. Peki ekranlardaki milyonlarca kişiyi kandırabilir mi? Tabi ki hayır. Son olarak ta Acun Bey ‘e iki eleştirim olacak. Bugün resmen taraf tutmuştur. Neymiş Turabi ‘ye tepki vermemişler. Sahada oynan oyun sırasında kendi takım arkadaşın hata yaparsa bile rakip desteklenir mi? Sen nerede gördün bunu Acun Bey? Eğer sen bu kadar rahatsız isen diskalifiye etseydin.

Survivor 2018 07 Mayıs Pazartesi 2018 Tarihli Yayını
Merve konsey gecesi Turabi ‘ye dedikleri ile gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Yüz ifadesi önceki Survivor ‘lar daki gibi sinsi ve üstten bakan bir şekildeydi. Bilmiyorum ama bana çok itici geliyor o yüz ifadesi arkadaşlar. Peki Merve neden böyle 180 derece dönüş yaptı dersiniz? Merve ne etliye ne sütlüye karışıyordu hatta hiç konuşmuyordu. Taki toplu SMS kadar! İşte oy verdiğiniz kişilere dikkat edin. Karakteri değişmeyecek kişilere verin. Merve efendi Turabi ‘ye korkak diyor yok yemeğini bizimle neden yiyorsun diyor. Merve son ödüle kadar 0 oyun kazandı sıfır. Dokunulmazlık oyunlarında 1 sayı bile alamadı ama Turabi 3 ‘te 3 ve 2’de 2 yaptı. Eğer sende 1-2 tane oyun alsaydın ismin söylenmezdi. Neyse eski Merve geri geldi herkesin gözü aydın! Şuda bir gerçek Turabi fazla abarttı. Tamam sen davanda haklı olabilirsin ama abartma. İleriye doğru bakarsak bundan sonra herkes Turabi ‘yi yazacak anlaşılan.

Survivor 2018 07 Mayıs Salı 2018 Tarihli Yayını

Ada konuşmalarında Merve, Turabi ‘ye kim kusmaya devam etti. Dün dediğim gibi Merve ‘yi artık kimse tutamaz çünkü toplu SMS yapıldı. Eteğinde ki taşları dökmeye başladı. Ada da Adem, Sema ve Merve ‘nin küçük bir konuşması var. Adem beyefendi böyle giderse devamlı Turabi ‘yi yazmak zorunda kalırız diyor. Dün ben demiştim arkadaşlar hemen üstte 🙂  ” bundan sonra Turabi ‘yi yazarlar ” dediğimde çıktı. Adem efendi zemin hazırlıyor. Turabi ‘nin yüzüne demediğini arkasından söylüyor. Gönüllülerden Nagihan doğru laflar söyledi. ” Merve Aydın ‘ın gereksiz altı boş laflar, 2015 yılının intikamını alıyor ” diye ifadeler kullandı ki haklı. Benim ilk günden bugüne söylediğim cümleler.

2018 Birleşme Partisi
Partide dikkatimi çeken en önemli sahne Ümit K. ile Hakan ‘ın konuşması oldu. Hakan, Ümit K. ” Turabi ‘yi yazacağınızı Turabi ‘ye söylediniz mi? ” diye soru sordu. Ümit K. ” evet kendisine söyledim” dedi. Hani takım olarak yazmamıştınız Ümit efendi. Hani herkes kendi kafasındaki yazmıştı. İşte bu yüzden 1. olamayacaksın, herkese yalan söylediğin ortaya çıktı. Buraya yazıyorum adalar birleşti mi bu Ümit ile Hakan bir grup olur. Turabi ‘de büyük ihtimal Nagihan ile olacaktır. Burada Merve ‘yi kestiremiyorum performans olarak kendi de biliyor çok kötü. Onun için kiminle grup olur acaba?

Survivor 2018 24 Mayıs Perşembe 2018 Tarihli Yayını
Bugünde Merve A. yok olduğunu izledik arkadaşlar. Önceden de söylemiştim Merve A. bitmiş durumdadır bu oyunda da 3-0 yaptı ve Ünlüler kaybetti. Her kaybettikleri oyun sonrası gelip ağlaması beni sahada çok sinirlendiriyor açıkçası ve yapmacık geliyor. Ümit K. ‘da yokları oynuyor. 3 oyuna çıkıyorsa 1 tane zor alıyor artık. Birde kaybedince dikkatli dağıtmak için direk karşı takıma saldırıyor. Bu genelde Yağmur veya Hakan oluyor. Ünlülerin oyun kazanması için Merve A. başta olmak üzere arkasından Ümit K. gitmelidir.

Survivor 2018 25 Mayıs Cuma 2018 Tarihli Yayını
Dün dediğim gibi Ünlüler büyük ödül İstanbul gezisini kaybettiler. Almaları imkansız çünkü takımda hiç sayı alamayan oyuncular var. Merve Aydın ve Ümit Karan 3-0 çektiler. 3 ‘te 3 yapan Turabi ne yapsın? 2 sayı alan Sema ne yapsın? Adem de çok büyük düşüşler var ama gene de 1 sayı alıyor her oyunda. Tabi ki oyun sonu Merve gene ağladı, oyun içinde Ümit ‘te kaybedince her zamanki gibi karşı tarafla tartıştı.
Yarın dokunulmazlık var bakalım ne olacak. Güce dayalı bir oyunsa ünlülerin şansı var.

Survivor 2018 28 Mayıs Pazar 2018 Tarihli Yayını
Bugün sembol oyununda Adem ve Turabi gene tartıştı direk bu konuyu anlatmak istiyorum. Sembolü finalde Turabi kazanınca ”Nagihan olmadan da kazanıyorum” diye sevinç gösterisi yaptı. Belki Turabi ‘nin şimdiye kadarki en masum sevinci olabilir. Ama burada araya bir şeytan giriyor bunun adı Merve, hemen Turabi ‘ye ” sen ayıp ediyorsun ” diyor. Oradan hemen Adem atlıyor ve belden aşağı vurarak konuşmalar yapıyor. Bu olayda %100 Adem suçlu, bunuda Acun söylüyor zaten. Birde bizim izlemediklerimiz varmış. Adem kameramana falan saldırmış ve Turabi ‘ye sövmüş. Neyse bugüne kadar Adem demek ki Turabi ‘nin yüzüne gülmüş ve sonunda ufacık bir kıvılcıma ( merve ) patlıyor. Turabi ‘nin en sevdiğim özelliği diğer kişiler gibi maskesiz oynuyor. Eğer yanlış yapıyorsa direk orada söylüyor, gerekirse kavga ediyor. Konseye çıkıp Adem gibi ” beni tuzağa düşürdün ” demiyor. Bu arada olayda Merve ‘nin adı bile geçmiyor helal olsun oradaki en tehlikeli kişi bence Merve. Vee elenen sonunda Yağmur oldu.

Survivor 2018 02.06.2018 Haziran Cumartesi 2018 Tarihli Yayını
Dokunulmazlığı kaybeden ünlülerden Turabi ismi çıktı. Bireysel dokunulmazlığı alan Mustafa, Ümit K. ismini söyledi. Gelelim şaşırdıklarıma, öncelikle Turabi ‘nin isminin çıkacağı %100 belliydi. Beni şaşırtan kısım ise Mustafa, Turabi ‘nin adını yazarken oyunları kaybetmemizin sebebi diye söyledi ve beni çok güldürdü. Mustafa acaba hangi dünyada yaşıyor. Son 2 haftadır mustafa o kadar çok 3 ‘te 0 çekti ki sayamadım. Turabi de tam tersi 3 ‘te 3 yapmaktan canı çıktı. Şuan takımı düşüren 2 kişi var birisi Merve birisi Mustafa her oyun 0 çekiyorlar. 2. şaşırdığım nokta Mustafa Beyin Ümit K. söylemesi ben Merve ismini söyler diye düşünmüştüm ama herkesi şaşırttı. Önceki dokunulmazlığı aldığında ben performansa göre yazacağım çünkü ailem beni adaletli yetiştirdi diyordu mustafa. Bunları biz unutmayız beyefendi demek ki neymiş sende yalancıymışsın. Merve her oyun 0 çekiyor söylesene ismini.

Ayrıca konseyde Adem gene eski konuları açtı ve buna kimse anlam veremedi sanırım. Demek ki kafayı baya takmış. Adem hiç susmuyor, Acun ” Adem tamam sus ” diyor. Adem ” abi ben konuşmuyorum ki ” diyor. Yani hala konuştuğunun farkında değil. Adam takmış kafaya tabiri caiz sıçtı sıvıyor.

Survivor 2018 29.06.2018 Haziran Cuma 2018 Tarihli Yayını
Bugün yarı final var arkadaşlar. Acun Medyadan, Alper arkadaşımızın vefat etmesi üzerine yayın akışı değiştiğinden finaller biraz sıkıştı. Yarında final yapılacak. Kim finale kalacak acaba? Damla mı, Nagihan mı, Adem mi, Turabi mi?

Acun elenen yarışmacılara tek tek kimi tuttuğunu sordu.
Adem ‘i Destekleyenler: Ramazan, Melih, İpek, Gizem, Cumali, Markus, Ecem, Sema, Yiğit, Sahra, Mustafa, Elif, Ümit.
Nagihan ‘ı Destekleyenler:  Birsen, Funda, Yağmur, Hakan, Nevin, Nihat
Damla ‘ı Destekleyenler: Sadece Murat
Turabi ‘yi Destekleyenler: Erme ve Berna

Şimdi geceyle ilgili 1-2 eleştiride bulunmak istiyorum. Öncelikle Hakan efendi gene gelmeden planlarını yapmış gelmiş. Turabi ‘yi nasıl yoldan çıkartırım düşüncesi ile laf soktu. Adım gibi eminim Hakan söylediği laf ile Turabi ‘nin dayanamayıp laf söyleyeceğini biliyordu. Hadi Hakan kötü niyetli bir kişi bunu tüm Türkiye anladı ama buna değnek tutan Acun Bey ‘e ne demeli. Oylama yapılırken kendi fikrini beyan edip insanları yönlendirme yaptı. Zaten bunu Turabi anladı ama geç anladı. Büyük bir kan kaybetti diyebilirim.

ETİKETLER :

YORUMLAR

  1. Survivor 2018 ünlüler kadrosu bu sene çok efsane olmuş fakat gönüllüler takımı ünlüler ile mücadele edebilir mi ondan emin değilim. Ben favorim ünlüler takımı, bireyselde henüz favori seçmedim

  2. Bence Turabi olacaktır. Adam çok iyi ve antremanlı olduğu için oyunlarda çok performanslı bir şekilde iş çıkartabiliyor.

  3. Nihat dogan cok antipatik. Survivor 2018 e katilmamasi konusunda cogu yerde kampanya var. Hakkinda bu kadar cok konusulduguna gore bebce kesin finalistol olacak.

  4. Hilmi Cem'in tekrardan katılacağını gördükten sevindim. Yine eskisi gibi Survivor şampiyonu olur.

  5. Ya hu kardeşim siz de hiç Allah korkusu ,vicdan yok mu?Diyorsun ki Merve arkadan iş çeviren biri ondan şampiyon olamadı.Arkadaşım,kardeşim de diyeyim yaş itibarii le senden büyük olmam büyük olasılıkdır.Merve Serenaya karşı diyorsan sonuna kadar haklı Merveydi. çünkü ilk yarıştıkları anı onun merveyi suçlayan bölümü bizzat seyrettim. Hiç alakası olmayan bir durum arkadan vurmayla. aralarında konuşuyorlar.Merve diğer adayın gitmesi için seni yazacam çünkü onun karşısına bir önceki hafta ençok sms i alan sensin diyor. diğer kişiyide gitmesi için böyle b,irşey yapacxam diyor. ki zaten sen ya da ben değil halk haklı gördüki onu o zaman son dörde sonraki 2015 all starda dainal koltuğuna oturttu.sen halk ıkandırıyrlar diyorsan halen ya halka inamıyorsun derim ya da merveye bitmeyen bi kinin var onun başarısı seni delşirtiyor olabilirç bunu da bi dereger anlarım .M bunu haklı nedenlerle yaparsan sevinirim.Zaten mervenin 2015 alşl starda birinci olamayışının nedenini de tk-akkip etmiyorsun herhjelde bir çok araştırmacı ve acun babasınıın son saat eki yanlışlqanlaşılan konuşmasıo olduğunu açıkladılar.eğer olmasaydı okonuşma bneğenmediğin ve tek final koltuğuna oturmuş(orada yarışanlardan bahsediyorum) kız merve şampiyondu ve sonuna kadar da hak etmişti.Bütün bölümleri seyret hepsinde yaptığı konuşmaların doğry bir dayanasğı vardır.enson nihata karşıda sesini çıkaran erkekler dahgil bi oydu. sadece arkadan konuşmadı diğerleri gibi.HI şunu da söyleyeyim. ben tabiki bu kzımızın birinci olmasını istiyorum ama olmayabilir.karakter olarak emin olhepsinden çok hakediyor da performans olarak ondan şuan itibari ile daha iyi olan damla sema gibi yarışmacılar var benim gibi oanlar merve gibi hiçbirşeye atgözlüğü ile bakmayız sen de bakmıyorsundur inşallah profesör kardeşim. bunu şimdiye kadar anlamadıysan kusura bakma bu andan itibvaren de anlayacağını düşünüyorum. lütfen yanlı olma. birinci olur olmaz karekter ıolarak bilmeden yargilama.

  6. Sema hanım öncelikle yaş olarak yolun yarısına geldim diyelim. Sonra Merve ile Serenay hakkında olan olayları herkes biliyor daha fazla konuşmanın anlamı yok. Sizin fikrinize saygı duyuyorum tabi. Ama Merve ve babasında biraz kibir var diyebilirim çünkü final günü babası '' benim kızım olimpiyatçı devlet bakmadı biz baktık, time dergisine kapak oldu '' gibi konuşması finali kaptırdı. Ama bu sene anlaşılan Merve geçmişten ders çıkarmışa benziyor olaylara karışmıyor ve uzaktan izliyor. Herhalde 2015 ile 2018 yılında Merve Aydın aynı kişi diyemessiniz? Ayrıca gerçekten iyi oyuncu sakatlığı geçip bir an önce yarışmalara katılır. Ayrıca ben Merve Aydın 'ın oyunculuğu hahkkında kötü bir şey demedim. Finale gelmesi oyun bakımından değil de arkadan iş çevirmesi olduğunu düşündüğüm için öyle yazdım. Yoksa size katılıyorum iyi bir yarışmacı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.