Mustela Pişik Kremi ( Kullanıcı Yorumları )

Daha önceki yazımda en iyi pişik önleyici kremler sıralamasında Mustela pişik kremini 1. Sıraya koymuştum. Bu yazımda Mustela ‘yı neden 1. Sıraya yerleştirdiğimi anlatmak istiyorum. Geçen hafta 40 günlük bebeğimizin bacak aralaları başta olmak üzere popo kısmı pişik oldu. Hatta bacak arası kısmında deri kalkmıştı.
Diğer kısımlarda kabarma ve kızarıklık olarak görüldü pişik. Bu dediğim olay 1 günde oldu. Ne zaman kızardı, ne zaman kabardı anlayamadık bile. Tabi ilk çocuğumuz olduğu için hemen doktora başvurduk. Doktorumuz Sudocrem ve Mustelayı önerdi. Doktorumuz ”Sudocrem ‘i bir defa sürün kızarıklık geçince bırakın çünkü içinde parafen bulunuyor ” dedi. Zaten çok etkili olduğunu anladım kremi yatarken sürdük sabah kızarıklık ve kabarıklar geçmişti. Geriye kalan derinin kalktığı yere Mustela Vitamin Barrier Cream kullandık ve oda inanılmaz bir şekilde kada kötü olan yerleri 1 gün içinde iyileştirdi.

Ayrıca Mustela pişik kreminde alkol ve paraben tarzı zarar verici, kansorojen içerikler bulunmuyor. %99 doğal bir ürünmüş.Bunuda eczacınıza veya doktorunuza sorup öğrenebilirsiniz. Bir çok bebek pişik kremlerinde alkol veya parapen bulunuyor aman buna dikkat edelim arkadaşlar çünkü çocuklarımızın ciltleri çok hassas.

Mustela Pişik Kremi Nasıl Kullanılır?

Kızarıklık olan veya kabarmış bölgeye ince bir tabak olacak şekilde kremden sürünüz arkadaşlar. Kremi iyice yedirmeyin, deri üstünde mumsu ince bir tabaka kalsın. Bu tabaka bebeğinizi idrarın asidik özelliğinden koruyacaktır. Ayrıca kremi pişik olmadan öncede kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü pişik önleme konusunda da 1. numaralı kremdir. Bebeğinizin her altını değiştirdiğinde hafif ince bir tabaka şeklinde sürebilirsiniz.

Mustela Pişik Kremi Yüze Sürülür mü?

Arkadaşlar normalde sürülür zararı yoktur ama bazı pişikler mantarlardan kaynaklı olabilir. Bunun için kortizonlu kremler gerekli olacaktır. Siz her ihtimali göze alarak lütfen önce doktorunuz ile görüşün. Eğer doktorunuz evet kullanabilirsiniz derse kullanın.

Mustela Pişik Kremi Kullananlar

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.