Pasifik Savaşı 2 – İsyan Film İncelemesi

Merhaba arkadaşlar dün yani cuma günü Pasifik Savaşı 2 İsyan vizyona girdi. Tabi ki bana hitap eden bir film türü olduğu için iş çıkışı ilk işim filmi izlemeye gittim. Bu makalemde de Pasifik Savaşı 2 hakkında bilgi vermek istiyorum. Konusunu, oyuncularını vs. inceleyerek anlatmaya çalışacağım. Filmi izlemeyenler için spoiler vermemeye çalışacağım.

Pasifik Savaşı 2 – İsyan Filminin Türü

Macera, aksiyon ve tabi ki bilim kurgu üstüne çekilmiş bir film arkadaşlar. Bu türlere göre izlemenizi öneririm.

Pasifik Savaşı 2 – İsyan Konusu

Hatırlarsanız ilk filmde uzaylılar bir yarık ile Dünya ‘ya Kaiju adında ki devasa öncü yaratıkları yollayıp Dünya ‘yı yok ediyorlardı. İlk filmde büyük fedakarlıkla yarık kapatılıyor ve uzaylılara büyük bir bomba yolluyorlardı. Pasifik Savaşı İsyan da ise son savaştan 10 yıl sonrasını anlatıyor. Uzaylıların Kaiju’ları neden Dünya ‘ya yolladıklarının gerçek nedenleri ortaya çıkıyor. Ortaya tekrar çıkan Kaiju ‘lar için verilen son savunma anlatılıyor.

Filme Genel Bakış

Film 111 Dk. sürüyor. Filmi 3D alt yazılı ve türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz. Filmin yönetmeni Steven S. DeKnight kim bu derseniz yabancı dizi izleyen arkadaşlar kesinlikle tanıyacaktır. Spartaküs, Daredevil, Angel gibi tanınmış dizilerin yönetmenidir. Aslında Pasifik Savaşı yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi oluyor ama dizilerinden tahmin ettiğiniz gibi film sizi görsel ve ses açısından tatmin edecektir diye düşünüyorum. Mesela ilk filmde dövüş sahneleri gece ve denizin ortasında geçiyordu. 2. Filmde ise dövüş sahneleri şehirlerde ve gündüz vakti gerçekleşiyor. Ayrıca ilk filme göre aksiyon daha akıcı, olaylar daha hızlı ilerliyor. İlk filmde karakterlerin dramına uzun uzun zaman ayrılmıştı 2. Filmde ise bu yok arkadaşlar. Dramaya daha az sahne ayrılmış. Bence bu daha iyi olmuş. Böyle filmlere drama değil de aralara komedi eklenmesi daha hoş oluyor. Ayrıca devam filmi Pasifik Savaşı 3 Saldırı adı ile izleyebiliriz 🙂 isim tamamen benim uydurmamdır. Kahramanımız son sahnede sizin gelmenize gerek yok biz geleceğiz dediği için böyle bir tahminde bulunmak istedim. Eğer 3. Film gelirse gerçekten daha heyecanlı geçecektir.

SONUÇ: Bilim-Kurgu sevenlerin kesinlikle hoşuna gidecektir. Filmi ailecek

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada
Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.