Yeryüzünde alimler gökteki yıldızlar gibidir.

5 Mart 2018 Pazartesi

Tanrılarla Birlikte İki Dünya Filmi - ( Along With the Gods: The Two Worlds )

Cumartesi günü Tanrılarla Birlikte İki Dünya isimli filmi izledim arkadaşlar. Filmleri seçerken genelde hangi ülke veya imdb puanına bakmadan seçer izlerim. Zaten filmin sonradan puanına ve yorumlarına baktığımda gerçekten yüksek bir puan aldığını gördüm.
Filmin konusu Budizm inancına göre ilerliyor. Budizm inancına göre insanlar ölünce ahirette 49 günde7 farklı günahtan yargılanıyorlar. Bu günahlar aldatma, tedbirsizlik, adaletsizlik, ihanet, şiddet, cinayet ve kutsal dindarlık. 7 günahı yargılayan tanrı ve tanrıçalar var. Bu günahlardan yargılanırken yanınıza 3 tane sizi savunması için gardiyan veriyorlar. Eğer bu 7 gühanlarınız bağışlanırsa yeniden doğuyorsunuz. Başrolde itfaiyeci bir abimiz var. Bir yangın sırasında kız çocuğunu kurtarmak için kendini feda ediyor. Öldüğü zaman bu davranışı sayesinde erdemli birisi olarak ölüyor ve direk yargılamaya geçiyorlar.


Bizim abimizin tek derdi annesine son bir şey demek onun için tüm sınavlardan geçmeyi kafaya koyuyor. Filmin kore filmi olduğuna bakmayın aksiyon sahnelerinde öyle abartı yok. Film gerçekten çok kaliteli çekilmiş bu filmi hollywood çekseydi baya gişe elde ederdi. Tanrı ve Tanrıçaları öyle abartılı bulutların içinde yaşayan efsanevi canlılar olarak göstermemişler. Ayrıca filmde aksiyon eksik olmuyor aynı zamanda da çok duygusal. Emin olun bir çoklarınızı ağlatacaktır. Bayanları %99 ağlatır zaten bundan emin olabilirsiniz.

Filmi aileniz ile izleyebilirsiniz. Şuanda filmin alt yazlı versiyonu mevcut. Türkçesi gelir mi? Gelirse ne zaman gelir? belirli değil ona göre arkadaşlar. Bence hiç düşünmeden izlemenizi tavsiye ediyorum. 10 üzerinden 7 rahatlıkla alır.

Diğer japon filmleri 'ne buradan bakabilirsiniz.
Diğer aksiyon filmleri 'ne buradan bakabilirsiniz.
Diğer fantastik fimleri 'ne buradan bakabilirsiniz.

 Tanrılarla Birlikte İki Dünya filmi,  Tanrılarla Birlikte İki Dünya konusu, Tanrılarla Birlikte İki Dünya oyuncuları, Tanrılarla Birlikte İki Dünya yorumları

2 yorum:

  1. içerik güzel başarılar dilerim temayı türkçeleştirmeye devam et eksiklerin var :)

    YanıtlaSil

Yorum Kuralları:
-Reklam ve tanıtım içeren yorumlar yasaktır.
-Küfür ve hakaret içeren yorumlar yasaktır.
-Anahtar kelime ile yapılan yorumlar yasaktır.
-Sadece konu ile ilgili yorumlara cevap verilir.