Ajin: Yarı İnsan Film İncelemesi

Merhaba film sever arkadaşlarım bugünde size değişik, ismi duyulmamış bir filmin incelemesi yapacağım. Gerçi anime ve manga sevenler bu filmi izlemiş olabilirler. Bugün bir Japon filmi Ajin :Yarı İnsan filmini ‘nin eleştirisini yapmaya çalışacacağım.

Ajin: Yarı İnsan Filmi ‘nin Konusu

Filmde ölümsüz insanlar var ve bunları tüm dünya biliyor. Özellikle Japon hükümeti açığa çıkan Ajin ‘leri yakalayıp üstünde sayısız insanlık dışı deneyler yapıyorlar. Bu deneylerin birinde Ajin ‘lerin biri yani sato kaçıyor ve izini kaybettiriyor. Taki yeni bir Ajin Kei Nagai çıkana kadar. Hükümet bu Ajin ‘i de yakalayıp deneyler yapmaya başlıyor. Sato yıllar sonra Kei ‘yi kurtarmak için ortaya çıkıyor. Tek sorun Kei Nagai, Sato ‘ya katılacak mı?

Ajin: Yarı İnsan Filmi ‘nin Fragmanı

Ajin: Yarı İnsan Filmi ‘nin Türü

Filmin resmi olarak açıklanan türü Aksiyon, Korku ve Gizem bana kalırsa filmde pek korku sahnesi yok. Onun yerine Fantastik kategorisine eklenebilir bir yapım.

Filme Genel Bakış

Film bir çizgi-film uyarlamasıdır. Aslında ilk olarak manga sonra çizgi-film sonra filme çevrilmiştir. İyi ki de filme çevirmişler demek istiyorum. Filmin başından sonuna kadar aksiyon ve kan hiç eksik olmuyor. Çatışma sahnelerinde ölen ölene 🙂 film bu açıdan biraz John Wick ‘i anımsatmıyor da değil. Ayrıca filme de güzel bir gizem havası katmışlar. Film sonuna kadar kanafınız da bu hayalet nedir? Nasıl insanlarla birleşti? Nasıl kontrol ediliyorlar? gibi sorular oluşacaktır ve bunlara cevap arayacaksınız. Bu gizem havası ve aksiyon birleşince filmin nasıl bittiğini dahi anlamayacağınıza garanti veriyorum.

Bu aksiyon ve fantastik türü birleşince görsel efekler nasıl olmuş derseniz. Bence gayet başarılı bir çalışma ortaya çıkmış. Sahnelerin efekt olduğunu anlayamıyorsunuz. Çevre bütünlüğünü sağlamışlar. Büyük olasılık filmin devam serisi gelecektir diye düşünüyorum.

SONUÇ: Öncelikle film çocuklar için uygun değil. Aksiyon ve fantastik film sevenlerin listesine eklenmesi gereken bir yapım. 10 üzerinden 7 yıldız veriyorum arkadaşlar.

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada
Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.