Şenol Güneşin Kafasına Ne Atıldı?

Bugün Türkiye kupası ‘nın yarı final maçı vardı. Tabi ki her zamanki gibi sorunlu bir Fenerbahçe ve Beşiktaş maçı izleyemedik çünkü 52. Dakika maç Mete Kalkavan tarafından tatil edildi.
Peki olaylar nasıl başladı? Öncelikle şunu belirtmek isterim sahada ki olayları tasvip etmiyorum. En ufak bir yabancı cisim atanların tespit edilip en ağır şekilde cezalandırılması taraftarıyım. Ama bazı gerçekleri de yazmak zorundayım.

Mesela Quaresma korner kullanırken atılan 1 veya 2 tane atılan yabancı cisim olduğu halde bilerek kornerleri kullanmaması ve buna Mete Kalkavan ‘ın destek vermesi. Orada korneri hemen kullansa kesinlikle sorun olmayacak. Sahaya atılan cisimlerin sayısı önemli değil yasak yasaktır diyenler illaki vardır. Bu konuda size hak veriyorum ama o zaman bu uygulama tüm maçlarda geçerli olsun.

Örnek 1: Bu ülkede sahaya atılan su şişelerin haddi hesabı yok ama hiç birinde maçlar tatil olmadı.

Örnek 2: Kafası yarılan Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya. 2017 Beşiktaş – Fenerbahçe maçının devre arasında yaşandı ama maç devam etti. 2. yarı sahaya bıçak atıldı maç gene devam etti.

Örnek 3: Sahaya atılan şu şişelerinin içindeki su ile ufak göletler oluşmuşluğu var ama maç devam etti.

Örnek 4: Bu ülkede bir spor kulübünün otobüsü kurşunlandı. Yanlış duymadınız otobüs tarandı. Sonuç …… YOK!!! Suçlular bulunamadı.

Yukarıdaki örneklerin yüzlercesini bulabilirsiniz ama benim blog sitem kaldırmaz. 🙂

Şenol Güneş ‘in Kafasına Ne Atıldı?

Gelelim bugünkü konumuzun başrol oyuncularına 1. Kişi Tolga, 2. Kişi Şenol Güneştir. Olaylar Tolga ‘nın tribünler ile küfürleşmesinden sonra patlak verdi. Olayları ayırmaya gelen Şenol Hoca ‘nın kafasına yabancı bir cisim isabet etti ve hemen kendini yere attı. İlk izlediğimde kafasına koltuk geldi dedim. Sonra tekrar izlediğimde Şenol H. kafasına peruk isabet ettiğini anladım. Evet yanlış okumadınız bildiğiniz peruk arkadaşlar. Hatta yerden kalktığı zaman kafasını elliyor ve bakıyor herhangi bir kanamanın olmadığını görünce kafasına buz koyan sağlık görevlisini geri çeviriyor. Sonra soyunma odasına doğru gidiyor. Ne olduysa içeride oldu kafasına 5 dikiş atılmış hocanın. 🙂 Ben pek inandırıcı bulamadım sizlere de kanıtları ile göstermeye çalışacağım.

Kanıt 1: Kafasına peruk değme anı.

Kanıt 2: Soyunma odasına giderken saçını arkaya doğru tarıyor hocamız. En ufak bir tedirginlik veya kanama görmüyoruz. 5 dikişlik bir yarık olsa kafasından aşağı akacaktır ve otomatikman insan tedirgin olup elini oraya koyacaktır.

Kanıt 3: Aynı video ‘da gördüğünüz gibi Hoca ‘nın kafasına sanki bir şey geliyormuş gibi eğiliyor ama göğüs hizasına bir su şişesi geliyor yani oda kafasına gelmiyor.

Kanıt 4: Hastanede çalışan biri olarak hayatımda böyle bir dikiş görmedim. Zımbalar üstte emanet gibi duruyor. Dikiş bölgesi temizlenmemiş ve herhangi bir kan izi yok. Hatta yarık izi yok. 5 dikişlik bir yarık gözle görülebilir. İnternette resimlere bakabilirsiniz ama aşağıdaki resim gibi kesinlikle olmaz. Ben göremedim arkadaşlar. Eğer siz görüyorsanız ben özür dilerim şimdiden.

Peki Olaylar Nasıl Başladı?

Arkadaşlar olay ilk olarak kaleci Tolga ‘nın yedek kulübesinden çıkıp tribünlerle küfürleşmesi ile başladı. Oraya gelen Şenol H. peruk teğet geçiyor ve kendini yere atması ile olaylar alevleniyor.

SONUÇ: Böyle olayların olmamasını isteyen biri olarak bugünkü olaylar kasti olarak çıkartılmış diye düşünüyorum arkadaşlar. Neden böyle düşünüyorum? Kanıtlar ortada, ben gördüklerim üzerinden yorum yapıyorum. Ayrıca bu maçın cezası hükmen mağlubiyet olmayacaktır. Çünkü ortada büyük bir tahrik vardır. Maç kaldığı yerden seyircisiz olarak devam edecektir. Ayrıca Fenerbahçe büyük ceza alacaktır. Eğer Şenol H. görmediğim bir şey değip zarar gördüyse ben kendi adıma özür dilerim. ALLAH acil şifalar versin.

GÜNCELLEME: Evet bugün TTF açıklama yaptı. Yukarıda dediğim gibi maç 3 mayısta seyircisiz, kaldığı yerden devam edecek. Cezalar ise Fenerbahçe ‘ye 3 maç seyircisiz oynama, Pepe ve Tolgaya 1 ‘er maç ceza verildi. Ayrıca Fenerbahçeye 1 milyon tl para cezası verildi.

17 Aralık 2018

Ersun Yanal Loading

ETİKETLER :

YORUMLAR

  1. Çarşamba günü kurul toplanacakmış ama kesinlikle fb aleyhine sonuç çıkmayacaktır.

  2. Deniz hocam zaten Fenerbahçe aleyhine çıkmaması lazım. Hakem raporuda çıktı ortaya. Bence maç kaldığı yerden seyircisiz devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.