Yeni Doğan Bebekler İçin En İyi Islak Mendil ( Alkolsüz – Paraben İçermeyen )

Yeni baba olmuş birisi olarak bu konularda gerçekten çok araştırma yaptım ve bir çok marka kullandım. Benim kullandığım ıslak mendil markalarında şu özelliklere dikkat ettim ” alkolsüz ıslak mendil markaları, paraben içermeyen ıslak mendil markaları ”.
Birde saf su ve pamuk olmasına önem verdim. Bu özellikler göz önüne alındığında iki markada karar kıldım. Birisi uni bayb ıslak mendil, diğer marka ise sleepy sensitive ıslak havlu mendil. Tabi bu kadar araştırma yaptıktan sonra çevremde yeni doğum yapanlar direk ” bebekler için ıslak mendil tavsiye ” eder misin diyorlar? Bende bu bilgi ve deneyimlerimi herkesle paylaşmak için blog sitemde yazmaya karar verdim. İnşallah seçim yapmanızda yardımcı olabilirim.

Bu iki markanın ıslak mendillerini de kullandım. İki ürününde iyi ve kötü yanlarını anlatmaya çalışacağım.

1- Sleepy Yenidoğan Islak Mendil

Arkadaşlar benimde şuan kızımda kullandığım marka. İçinde paraben, alkol ve parfüm gibi kimyasal maddeler bulunmuyor. Ayrıca saf su ve pamuk ‘tan yapılmıştır. Kullanımına gelince:

  • Koruyucu kapağı sayesinde hava alıp ıslak mendillerin kurumasını engelliyor ve bunda da çok başarılı iş çıkarmışlar. Bence kendi sınıfında en iyi kapağa sahip.
  • Islak mendiller tek tek çıkıyor. Başka markalarda top halinde çıkıyor, buda gerçekten can sıkıyordu.
  • Islak mendil ıslaklığı tam istediğimiz gibi. Ne çok ıslak nede çok kuru. En sevdiğim yanıda bu mükemmel ıslaklık.

2- Uni Baby Yeni Doğan Islak Pamuk Mendil

Kullandığım ve önerebileceğim en iyi 2. Markadır. Sleepy gibi içinde paraben, alkol ve parfüm gibi kimyasallar bulunmamakta. Ayrıca saf su ve pamuk’tan yapılmıştır. Kullanımı:

  • Bunda da koruyu kapak hava alımlarını engelleyip ıslak mendilin kurumasını önlüyor ama sleepy göre kapağı kalitesiz.
  • Mendiller bazen 2 ‘li veya 3 ‘li çıkabiliyor. Ama genelde tek tek çıkıyor.
  • Islaklık konusunda sleepy ‘nin bayağı arkasında kalıyor. Mendilleri çok ıslak eliniz vıcık vıcık oluyor.

Bu makalem birazda ” sleepy mi uni baby ” karşılaştırması gibi olmuş. Ama bence yenidoğan bebeklerimiz için en iyi marka budur arkadaşlar. Hala bir çok markanın içinde parfüm vb. kimyasal maddeler bulunmakta. Çocuklarımızı 4-5 kuruş ucuz diye ismi cismi belirli olmayan markalarla geleceklerini karartmayalım.

YORUMLAR

  1. Öncelikle Hayırlı olsun. Sağlıklı büyür çocuklarınız inşallah. Ve tebrik ederim güzel konuya değinmişsiniz. Keşke herkes sizin gibi daha dikkatli olsa bu konuda.
    Benzer konuları da beklerim iyi günler :))

  2. Teşekkürler Metin Bey. Elimden geldiğince kendi tecrübelerimi paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.