Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Film İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, dün vizyona giren ve aylardır beklediğim Avengers: Infinity War filmine 2. günü gitmek zorunda kaldım. Vizyona girdiği ilk gün hasta olduğumdan gidemedim. Kendimi biraz toparladığım an eşimin elinden tutup sinemaya koşturdum. İyiki de koşturmuşum, çünkü film tüm beklentilerimi karşıladı diyebilirim.

Süper kahramanlar ‘ı sevip te bu filme gitmeyen olmaz sanırım. Film de olmayan süper kahraman yok. Iron Man, Hulk, Thor, Captain Amerika, Black Panter, Kış Askeri, Black Widow, Doctor Strange, Spider-Man, Loki, Gamora, Vision, Falcon, Star Lord, Groot bunlar aklıma ilk gelen kahramanlar.

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Konusu

Konu basit aslında önceki Yenilmez filmlerinde Thanos ‘tan bahsediliyordu hatırlarsanız. Bu sefer filmin başrolünde oynuyor. Bu Thanos ‘un kendi gezegeni çok güzelken aşırı artan nüfus ve azalan kaynakları yüzünden gezegeni yok oluyor. Anladığım kadarıyla bu Thanos ‘ta büyük etki bırakıyor ve kafayı sıyırıyor. Artık gezegenleri istila edip nüfus ‘unun yarısını yok edip çekip gidiyor. Kendini Tanrı gibi görüp evreni dengeleme rolünü üstlenmiş. Tabi bu soykırımları tüm evrende tek bir hareket ile yapmak için 6 tane sonsuzluk taşını toplaması gerekiyordur. Bu taşlardan sonuncusu Vision ‘da olduğundan son savunma cephesi Dünya ‘dır. Thanos ‘un bu planını önlemek için tüm kahramanlar birleşiyor. Hatta araları son Yenilmezler filminden bozuk olan Iron Man ve Captain Amerika bile yanyana gelmiştir.

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Filmi ‘nin Türü

Aksiyon, Macera, Fantastik ve Bilim Kurgu türünde bir film izleyeceksiniz arkadaşlar. Özellikle aksiyon ve fantastik konusunda size garanti verebilirim.

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Filmi ‘nin Fragmanı

Filme Genel Bakış

Film başlar başlamaz size şok geçirtecek şekilde başlıyor arkadaşlar. Tabi şoklar filmin sonuna kadar aralara serpilmiş şekilde devam ediyor. Hatta filmde bir çok süper kahraman ölecek. Peki hangileri? Bunu da filmi izlediğinizde öğrenirsiniz. Aksiyon derseniz hiç durmadan devam ediyor. Her bölümde dövüş sahnelerine şahit olacaksınız. Yeni süper güçleri olan kötülerde eklenince gerçekten görsel bir şölen ortaya çıkmış. Bu marvel her filminde kendini aşıyor diyebilirim. Özellikle Iron Man ve Spider-Man ‘in yeni kostümleri çok iyi olmuş. O geçiş efektleri tamamen şimdiye kadar yapılmış en iyi efektler.

Sahneler ve konular birbirlerine çok iyi bağlandığı için macera havası filmin son saniyesine kadar devam etmektedir. Buda devamlı merak duygusunu bizlerde canlı tuttu. Ayrıca film de bazı sahnelere baya güldüm. Marvel Thor 3: Ragnarok filmi ile tutan bu komedi işini Sonsuzluk Savaşın ‘da da devam ettirmiş. İyi ki de devam etmişler hiç sıkılmadan nasıl 158 dakikanın geçtiğini anlamadım.

Filmde ki oyunculukları eleştirmek saçma olacaktır çünkü hepsi tecrübeli oyuncular. Hepsi ‘nin solo filmleri mevcut. Sadece Hulk ‘un sahnesi çok azdı ve bu beni şaşırttı açıkçası. Çünkü savaş sahneleri tam Hulk ‘luktu. Oyunculuklar o kadar gerçekçi ki yanımda oturan 14-15 yaşlarında ki çocuk ölen kahramanlar için ağlamaya başladı. Velisi de ”bak bu ölmemiş” diyerek teselli etmeye çalıştı ama nafile. Çocuk ben ne yapim onu diye karşılık verdi. 🙂

NOT: Arkadaşlar Avengers: Sonsuzluk Savaşı filmi ‘nin sonunda çıkmayın. Bir 7-8 dk bekledikten sonra part 2 ‘den fragman verecekler. Sanırım Captain Marvel 2. Filmde olacak.

SONUÇ: Film sizi görsel ve ses açısından tamamen doyuracaktır. Filmi ailecek izleyebilirsiniz. Filme notum 10 üzerinden 9 olacaktır. İyi seyirler dilerim.

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada
Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada

               

© Copyright 2018 – Tüm Hakları Saklıdır

Profesörün Günlüğü

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.