Bebeğinizi 5 Dakika İçinde Uyutacak Ses – Bebek Uyutan Sesler

Merhaba sevgili arkadaşlar, bugün uyumayan bebekleriniz için bizimde deneyip başarılı olduğumuz bir yöntemi anlatacağım.
Biliyorsunuz bebeklerimiz anne karnın da pek sessiz bir ortamda oldukları söylenemez. Bir yerden kalbin sesi, bir yerden damarlarda akan kanın sesi, bir yerde mide ‘nin sesi derken aynı şantiye ortamındaki gibi bir ses gümbürtüsü var. Bebeklerimiz doğduğu zaman aynı ortamı arıyor ama aileler tam tersi sessiz bir ortam oluşturduğundan, bebeklerimiz devamlı huzursuz ve uykuya dalmakta zorluk çekiyorlar. Uykuya dalsa bile en ufak bir dış uyarıya irkilerek uyanıyorlar.

Düzenli ve derin uykuya dalamadıkları için sürekli mız mız ve huzursuz oluyorlar. Buda tekrar uykusuzluğu tetikliyor ve bu böyle döngü şeklinde gidiyor. Buda aileleri bir noktada bıktırıyor ve anne babayı yıpratıyor. Bunun sonucunda aileler çocuklarının rahat uyuması için bir çok yöntem aramaya koyuluyorlar. Mesela anne-baba ‘nın en çok aradığı kelimeler ” bebek uyutan sesler indir, bebekleri rahatlatan müzikler, bebek uyutma müziği indir mp3, 10 dakikada uyutan ninni, 5 dakikada uyutan ninni, bebek uyutan müzik indir ” gördüğünüz gibi aileler çaresizce arayış içine girmiş. 🙂

Bebeğim sürekli ağlıyor ne yapmalıyım? <—–diyorsanız bu makalemi okumanız lazım.

İşte burada kendi kızımda denediğim ve başarıya ulaştığım yöntem. Saç kurutma makinesi sesi evet yanlış duymadınız. Diğer adıyla fön makinesi ile bebekleriniz max. 10 dakika içinde mışıl mışıl uyuyacaktır. Bazı arkadaşlarım  evinde ki saç kurutma makine ‘lerini açıp tutmayı denemişler. Aman dikkat edin sizlerde uykuya dalarsınız makine aşırı ısınıp yangın çıkartabilir veya çocuğunuza zarar verebilir. Ben bu sesi youtube kanalımıza yükledim. Kanalımıza abone olursanız çok sevinirim. Bu sayede yararlı videolarımızı takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCbGUvN1eddWfuoQwln1xrVQ?view_as=subscriber

İsteyen oradan 40 dk. boyunca dinletebilir. Yada direk telefonunuza indirebileceğiniz link vereceğim.
Yukarıda ki dinlediğiniz sesi telefonunuza indirmek için

https://yadi.sk/d/m0R9V_ln3Vh5ff

Rar şifresi: www.profesorungunlugu.com

Saç Kurutma Makinesi Bebeklere Zararlı mı?

Şimdi arkadaşlar anne baba olarak biraz rahat etmek için bebeğimize bu tür sesler dinletiyoruz peki bu sesler çocuğumuza zarar verir mi? Kendi çocuk doktorumuz bebeğinizi sakinleştirmek için beyaz gürültü dinletebilirsiniz zararı yok dedi. Sadece ” yüksek sesle ve kulağa yakın mesafeden dinletmeyin ” dedi. Kısacası biraz dikkat ederseniz zararsız arkadaşlar.

Bebeğimin ay ay gelişimini <<— merak ediyorsanız tıklayınız.

Beyaz Gürültü Nedir?

Yukarıda bahsettim arkadaşlar bilmeyenler için araştırdım. Beyaz gürültü tüm ses frekansları ‘nın eşit seviyede işitilmesi. Eşit şekilde işittiğimiz zaman beyin belirli bir süre sonra ayırt edemez olup uyku haline geçiyormuş bizleri. Aynı şey bebekler için geçerli. Ayrıca hangi sesler beyaz gürültü derseniz okyanus sesi, tren sesi, rüzgar sesi, saç kurutma makinesi sesi, süpürge sesi vs. bu sesler ile bebeklerimiz sakinleşebilir. Yani saç kurutma makinesi işe yaramazsa bu sesleri denemenizi öneriyorum.

YORUMLAR

  1. Kesinlikle, çoğu zaman ağlayınca da susarlar saç kurutma makinesinin sesine.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.