Yeryüzünde alimler gökteki yıldızlar gibidir.

12 Mayıs 2018 Cumartesi

Black Panther Film İncelemesi

Merhaba sevgili arkadaşlar, bugünde güzel bir filmi sizlerle inceleyeceğim. Filmimiz merakla beklenen Black Panther filmi. Bu incelemem de
'' Black Panther konusu, Black Panther fragmanı, Black Panther imdb puanı, Black Panther yorumları '' gibi sorulara cevap vereceğim.

Black Panther Konusu

Son Kaptan Amerika filminde hatırlarsanız T'Challa 'nın kral babası suikast sonucu ölüyordu. Bu olaydan sonra T'Challa tahtı almak için ülkesi Wakanda 'ya geri dönüp kral oluyor. Tabi krallığa 1-2 kişi daha aday olmuştur. Filmde T'Challa bu kişilerle amansız bir mücadeleye girmiştir. Bakalım sonucunda kral olup son derece gelişmiş ülke olan Wakanda 'yı koruyabilecek mi?

Black Panther Filmi 'nin Türü

Film aksiyon ve bilim kurgu üzerine kurulu olsa da orijinalinde macera 'da var. Bana kalırsa macera kısmı pek olmamış.

Black Panther FragmanıBlack Panther Film Yorumlarım

Film süper kahramanlar arasında ilk siyahi olarak baş gösteriyor. Hatta bir sahne de beyaz adam siyahi adam önünde diz çöktürülüyor falan filan. Bu işlere pek girmek istemiyorum ama Amerika 'da bu sahne çok tartışıldı. Film 200 Milyon $ bütçe ile çekildi. Black Panther gişe hasılatı  ise 1 Milyar 400 Milyon $ kazanç sağlamıştır. Yani yapımcılarına çok büyük paralar kazandırdı. Ayrıca Black Panther imdb puanı 7.6 almıştır. Sizce bu puanı haketmiş midir? Bence tam olarak beklenileni karşılamasa da etmiştir.

Film 134 dakika boyunca sizi sıkmadan kendini izlettirebiliyor. Ayrıca film boyunca aksiyon ve dövüş sahneleri birbirini kovalıyor. Hatta film de ikili konuşma sahneleri yok denecek kadar az. Ayrıca film bilim kurgu 'nun dibine vurmuş. Peki film neden '' beklentileri tam olarak karşılamadı '' dedim? Çünkü film standart bir konu üzerine kurulmuş. Kurgu zayıf diyebiliriz. Mesela bunu Hollywood her zaman yapıyor. Eğer konu bulamassa bizim kahraman 'ın ailesin den birinin yaptığı hatanın öcü 'nü almaya çalışan kötü adam. Aynı olay bu filmimizde de mevcut. Tabi Marvel 'den dolayıda daha büyük beklentilere de girmiş olabiliriz. Mesela Yenilmezler: Son Savaş filmi 'ni izledikten sonra bu filmi izlerseniz emin olun 6 puan bile zor verirsiniz. Çünkü Yenilmezler serisi çıtayı uzaya çıkardı.

Film her türlü izlenir efektler gerçekten çok güzel olmuş. Wakanda 'daki teknolojik gelişmişlik insanı düşündürmüyor da değil! Acaba ileride Dünya 'daki teknoloji böyle mi olur? Diye düşündüm. Yada oralara gelmeden kıyamette kopabilir. :) dedim. Ayrıca filmde kadınların da güçlü olduğu bir çok yerde vurgulanıyor. Black Panther 2 filmini ileride görebilir miyiz? Kazandırdığı paraya göre kesin çekilecektir.

SONUÇ: Filmi aileniz ile izleyebilirsiniz. Filme notum 10 üzerinden 7 olacaktır.


Diğer aksiyon filmleri 'ne buradan bakabilirsiniz.
Diğer fantastik filmleri 'ne buradan bakabilirsiniz.
Diğer bilim kurgu filmleri 'ne buradan bakabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Kuralları:
-Reklam ve tanıtım içeren yorumlar yasaktır.
-Küfür ve hakaret içeren yorumlar yasaktır.
-Anahtar kelime ile yapılan yorumlar yasaktır.
-Sadece konu ile ilgili yorumlara cevap verilir.