( ÇÖZÜLDÜ ) Superonline Görüntü Var Ses Yok! ( Turkcell Tv )

Merhaba arkadaşlar, bugünlerde bizim mahallemizde ki yol çalışmalarından bol bol elektriğimiz kesiliyor. Neyse gene bir elektrik kesintisi sonrası oturdum televizyonumu açtım sonra eşimin en çok sevdiği dizi Sen Anlat Karadeniz ‘i açtık.
Oda ne görüntü var ama ses yok. Evimde hem Dijitürk hemde Turkcell Tv+ bulunmaktadır. Acaba elektrik kesintisinden dolayı TV ‘mı bir şey oldu diye düşündüm. Hem TV ‘yi hemde Superonline kapattım ve fişlerini çektim. 10 saniye bekledikten sonra tekrar taktım. Sonuç aynı görüntü var ses yok.

Sonra aklıma televizyonun bağlantılarında sorun olabilir diye düşünce belirdi. Hemen Turkcell TV+ ‘nin HDMİ kablosunu söktüm ve geri TV ‘ye bağladım. Sonra tekrar başlattım. Sonuç hem görüntü hemde ses vardı.

Sonra araştırdım bazı TV ‘ler elektrik kesintilerinden sonra kendini koruma amaçlı bağlantıları geçici süre kesiyormuş. Onun için söküp takmanız yeterlidir. Eğer bu dediklerimi yaptıktan sonra hala sorun devam ediyorsa, müşteri hizmetlerinizi aramanızı tavsiye ederim.

YORUMLAR

 1. Harika bir paylaşım olmuş sayenizde çözdüm teşekkürler

 2. Ayyy çok teşekkür ederim. Sabahtan beri çözüm arıyorum. İyi ki bu sayfaya denk geldim. Allah razı olsun sizden.

  1. Güzel yorumunuz için biz teşekkür ederiz Seher Hanım. ALLAH sizden razı olsun.

   1. Cok tesekkur ler hemen cozuldu sayenizde

    1. Yardımımız olduysa ne mutlu bana 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.