Deadpool 2 Film İncelemesi

Merhaba arkadaşlar bugün merakla beklediğim film Deadpool 2 filmine gitme fırsatı buldum. Benim için Deadpool ‘un diğer süper kahraman filmlerinden ayrı yeri mevcut.
Eminim bu filme gidenler Deadpool karakterini izlemek için gidiyordur. Yani bir Süpermen filmi gibi efektleri için değil… Eşiminde sevdiği nadir süper kahramanlardan biri. Gerçi süper kahraman denir mi belli değil? 😀

Deadpool 2 Konusu

Süper kahramanımız Deadpool günlük hayatına devam etmektedir. Taki bir çocuk için gelecekten gelen süper asker Cable ile bu hayatı allak bullak olacaktır. Tabi Cable ‘yi durdurabilmek için X-Force adı ile bir süper kahramanlardan oluşan tim kuruyor. Bakalım bu ekip önüne çıkacak engellerin üstesinden gelebilecekler mi?

Deadpool 2 Türü

Tabi en başka komedi, aksiyon, macera ve bilim kurgu kategorilerini seven kişilerin bayılacağı türden bir film.

Deadpool 2 Oyuncuları

Deadpool Karatkeri = Ryan Reynolds
Cable Karakteri = Josh Brolin
Vanessa ( Deadpool Sevgilisi ) Karakteri = Morena Baccarin
Domino Karakteri = Zazie Beetz
Russell ( Küçük çocuk ) Karakteri = Julian Dennison

Deadpool 2 Film Yorumlarım

Film 119 dk. sürüyor arkadaşlar. Bu süre zarfında bol bol güleceğiniz garantisini verebilirim ama absürt komedi diyebilirim. Filmi ciddi bir edayla izleyecekler için saçma sapan bir film gelebilir ama filmin amacı o zaten. Diğer süper kahraman filmlerini tiye alıp araya süper kahramanlık serpiştiren bir film serisi Deadpool. Bir Batman veya Süpermen film ciddiyeti beklemeyin. Filmde yeni mutantlar ile tanışacaksınız. Özellikle Domino karakteri ve süper gücü benim çok hoşuma gitti. Ayrıca çok çekici bir süper kahraman. Süper gücü ise şans evet sadece şans. Öyle süper güç mü olur? Dediğinizi duyar gibiyim ama filmi izlediğiniz zaman anlayacaksınız. Film 119 dakika boyunca Deadpool her filme gönderme yapıyor ve dalga geçiyor. Hatta türkçe dublajlı filminde Türkiye ‘ye özel bir espride yapıyor ” oğlum bak git ” Deadpool sahnesi var. Benim en çok beğendiğim sahneler arasında Temel İçgüdü sahnesini ve Batman ‘e gönderme sahnesini acayip beğendim. Hele o Temel İçgüdü sahnesi beni gülmekten öldürdü. Film de sadece komedi değil baştan aşağı aksiyon ve efektler de mevcut.Şahsen ben filmin nasıl bittiğini anlamadım.

NOT: Film bitince hemen çıkmayın Deadpool 3 hakkında ufak bir fragman var.

SONUÇ: Film aileniz ile izlenecek bir film değil. Film de hem cinsellik hemde ahlaksız bir süper kahraman var. 😂 Gerçi ilk filme göre cinsellik neredeyse yok. Filme objektif olarak notum 10 üzerinden 8 ama kendi hayranlığımı katarsak 10 üzerinden 9 veririm.

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada
Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada

YORUMLAR

  1. Bende bu filmi vizyonda izlemek isitiyorum umarım denk getirebilirim :).Not'unuzu dikkate alacağım o zaman 🙂

  2. İzlemenizi tavsiye ederim ama dediğim gibi diğer süper kahraman filmleri gibi değil. Bizim ki süper ahlaksız kahraman. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.