Yeryüzünde alimler gökteki yıldızlar gibidir.

21 Mayıs 2018 Pazartesi

Exathlon Nedir? Exathlon Nasıl Bir Yarışma?

Arkadaşlar Acun Ilıcalı sayesinde ilk defa duyduğum Exathlon anlamının ne olduğunu öğrendim. Sizler için exathlon nasıl bir yarışma? Diye araştırdım. Gerçi şuan bilgiler çok az arkadaşlar ama yabancı forumlardan ve sitelerden öğrendiğim bilgileri sizlere aktaracağım. Sizlerinde bilgileriniz varsa Exathlon hakkında lütfen paylaşınız.

Exathlon Yarışması Nedir?

Bütçesi yüksek bir yarışma formatıymış. Acun 'un burada ki hedefi yeni bir spor dalı oluşturmakmış arkadaşlar. İlk olarak Şili ve Kolombiya ekipleri arasında yapılacakmış. Daha Sonra Meksika ve Türkiye 'de Exathlon yarışması düzenlenecekmiş. Survivor 'dan farklı bir oyun iki farklı spor takımı evlerde kalıyor ama açlık gene var :) . Bu iki takım birbirleri ile parkurlarda mücadele veriyor. 3 çeşit parkur varmış. Bu parkurlar renklerine göre ayrılıyormuş. Kırmızı, mavi ve sarı. İlk oyun kırmızı parkur ile başlıyor, ikinci parkur mavi ile devam ediyor. Eğer eşitlik sağlanırsa sarı parkurda filan oyunu oynanıyormuş arkadaşlar. Exathlon ismini Ali Taran bulmuş arkadaşlar.

Arkadaşlar benim ilk izlemimim Survivor benzeri bir oyun olduğu. Aradaki farkları tam olarak belirli değil. İlk Türkiye oyunu ile anlayacağız anlaşılan.


Yukarıda Exathlon Meksika videosunu ekledim arkadaşlar. Video 'dan izlediğim kadarı ile elemeler oyunlar ile oluyor sanırım. SMS yok gibi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Kuralları:
-Reklam ve tanıtım içeren yorumlar yasaktır.
-Küfür ve hakaret içeren yorumlar yasaktır.
-Anahtar kelime ile yapılan yorumlar yasaktır.
-Sadece konu ile ilgili yorumlara cevap verilir.