Her Nefesi 70 Dolar

Bugün ramazanın ilk günü arkadaşlar onun için herkese hayırlı ramazanlar. Haber sitelerini gezerken ” Saniye de 70 dolar kazanıyor ” başlıklı bir haber dikkatimi çekti ve tıkladım.
Meğerse bugün facebook kurucusu Mark Zuckerberg doğum günüymüş ve 34 yaşına girmiş. Neredeyse aynı yaştaymışız aramızda ki tek fark 74 milyar 💲. Yoksa aynıyız 😎

Mark Zuckerberg bugüne kadar ki serveti 74 milyar dolarmış. Buda günlük kazancı 6 milyon dolara denk geliyormuş. Kısacası saniyede 70 dolar kazanıyor. Saniye 1 nefes aldığımıza göre adam her nefesinde servetine 70 dolar katıyor.

Bir terazi düşünün bir tarafına Jeff Bezos, Mark Zuckerberg, Bill Gates, Warren Buffett gibi dünya zenginlerinin bir kaçını koyun. Terazinin diğer kısmına Afrika kıtasını koyun ağırlıkları ‘nın eşit olduğunu göreceksiniz. İşte Dünya ‘nın büyük bir kısmı bu yüzden aç. Dünya ‘nın en zengin 100 kişisinin serveti tüm Dünya servetine eşit. İşte bu 100 kişiyi doyurmak için diğer insanlar köle gibi çalışıyor. Bu insanlar daha çok kazansın diye darbeler oluyor, savaşlar oluyor.

Bunlara rağmen tüm dünya 3 maymunu oynuyor. Mark 34 yaşına girmiş tüm haber sitelerinde manşetten aynı haber.

Kısacası adam 34 yaşına girmiş.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.