Fenerbahçe ‘nin Yeni Başkanı – Ali Koç

Merhaba arkadaşlar bugün bir Fenerbahçe ‘li olarak yeni başkanımız Sayın Ali Koç ‘u tebrik ederim. Kendisinin gelmesini uzun zamandır bekliyordum açıkçası. Aslında bir önceki seçimde başkan olacaktı ama Aziz Yıldırım her zaman ki gibi son dakika da kararını değiştirerek tekrar aday olacağını söyleyince Ali Koç vazgeçmişti.
Gerçi Aziz Y. bu seçim içinde aday olmayacağım yerimi Ali K. bırakacağım diyordu ama gene koltuk sevdası ağır basınca kararında gene değişiklik yaparak seçimlere katılacağını söyledi. Ama bu sefer Ali K. geri adım atmadı ve sonuna kadar gideceğini belirtti. İyi ki de gitti.

Neden Ali KOÇ?

 • Ali K. bir çok büyük takımlarla sponsorluk antlaşmaları vardır. Bunlardan biri Barcelona ‘dır. Bu sponsorluklar sayesinde takımlarla iletişimi üst düzeyde olduğu için Fenerbahçe oyuncu transferlerinde büyük oyuncuları getirtebilir.
 • Aziz Y. artık diğer Türk takımları için antipati oluşturuyordu. Ali K. yeni bir sayfa açarak diğer takımların sempatisini kazanacaktır.
 • Maddi olarak büyük kazançlar getirecektir.
 • Daha profesyonel bir takım olabiliriz.
 • Başarısızlıkları başkarında değil kendinde arayabilecek bir kişi.

Ali K. hakkında tek negatif düşüncem kendisinin gezi olayları için destek vermesidir. Vatanımız için büyük kayıplara sebep veren bir olayı desteklemesi bende her zaman soru işareti oluşturmuştur. Art niyetli biri Fenerbahçe ‘nin gücünü kötü kullanabilir.

Aziz Yıldırım Neden Başkanlığı Bırakmıyor?

Bu her zaman söylerim Aziz Yıldırım, Fenerbahçe gibi bir takımın taraftar gücünü kullanarak 3 Temmuz Operasyonundan kurtulmuştur. Bu dava tam anlamıyla bitene kadar da başkanlığı bırakma niyeti yoktu. Bir bakıma Ali Koç zorla aldı diyebiliriz. Hatırlarsanız 3 Temmuz Şike Kumpasında Aziz Y. tutuklanınca binlerce Fenerbahçe yürüyüş yapmıştır. Bu yürüyüşler günlerce sürmüştür. FETÖ mensubu hakim ve savcılar baskılara dayanamayıp Yıldırımı tutuksuz yargılamaya başlamışlardır. Tabi bu hakim ve savcıların FETÖ olduğu darbe girişiminden sonra anlaşılmıştır. Gerçekler sonradan gün yüzüne çıkmıştır. Bu hakim ve savcılar şike operasyonunun kumpas olduğunu kabul etmişlerdir. Şuanda dava zaten bozulmuş durumdadır.

Bu dava tahmini 1-2 yıl daha süreceği için bu seçimlerde de başkan seçilmeyi istiyordu. Olurda mahkeme kararında bir şeyler ters giderse Fenerbahçe ‘nin nüfusunu kullanmayı düşünüyordu bence. Gerçi taraftar artık Yıldırım ‘a destek vermezdi. Çünkü taraftarı verdiği kararlar yüzünden bezdirmiş ve küstürmüştü. Artık Aziz Yıldırım ‘ın arkadasından kimse gitmezdi.

Aziz Yıldırımın Yaptığı Yanlışlar

Aziz Yıldırım yaptığı başkanlık yıllarında bir çok iyi şeyler yapmıştır kimse bunu inkar edemez. Kurumsallaşma açısından bir çok yenilik yapmıştır. Bizlere son model bir stat kazandırmıştır. Basketbolda çığır açmıştır. Amatör branşlara yaptığı yatırımlar ile bir çok başarı sağlamıştır. Fenerbahçe ‘ye bir çok tesis kazandırmıştır. Bunlar gerçektir ve unutulmayacaktır. Ayrıca kendisi en büyük Fenerbahçeli ‘dir. Her şey için teşekkür ederiz.
Peki bu yaptıkları, yanlışlarının üstünü örtebilir mi? Bence örtemez ve örtmedi de seçimlerde gördük. En büyük yanlışları neydi?

 • Alex gibi Fenerbahçe ‘ye mâl olmuş bir oyuncuyu göndermek. Sebebi her ne olursa olsun.
 • Futbolda ki büyük başarısızlıklar.
 • Şampiyon olan her hocayı ertesi yıl yollaması. Mesela Ersun Yanal lig bitimine tam 6 hafta kala şampiyon olmuş bir hoca. Özel hayatı yüzünden göndermiştir. Zico çeyrek final oynatmış hoca. Kardeşine ücret istediği için göndermiştir.
 • Her yıl bu sene başkan adayı olmayacağım. Yerimi Ali K. bırakacağım demesi ama son dakika adaylığa başvurması.
 • Her yıl transfer sezonu şunu alacağım, bunu getirteceğim dediği halde gerekli transferleri yapmayıp taraftarı bezdirmesi.
 • Avrupa kupalarında ön eleme maçlarında takımın elenmesi. Bu elenme sonucunda 3. sınıf futbolcuları transfer etmesi.
 • Ben bu takımın başındayken önünden geçemez dediği Aykut Kocamanı geri getirmesi. Burada Aykut hoca kötüdür manasını çıkarmayın arkadaşlar. 🙂
 • Başarısızlıklar için her zaman başkalarını suçlamıştır. Hatta bu seneki kaybedilen şampiyonluk için Ali K. suçlu göstermiştir. Neymiş adaylığını erken açıklamış 🙂

Bunlar aklıma gelen en büyük sorunlar. Bu sorunlar yüzünden taraftar takıma küsmüştür. Maçlar boş tribünlere karşı oynanmıştır.

SONUÇ: Aslında sonuç önceden belirliydi.  Pek zannetmiyorum ama 🙂 Aziz Yıldırım bugünden sonra inşallah Ali Koç ‘u destekler. Fenerbahçe camiası için hayırlı uğurlu olsun. Bugünden sonra büyük başarılar ve transferler gelebilir renkdaşlar.

17 Aralık 2018

Ersun Yanal Loading

ETİKETLER :

YORUMLAR

 1. Bende bir fenerbahçeli olarak hep ali koç desteklemişimdir. Aziz yıldırımı sevmemiştim aslada sevmiyeceğim gibi gözüküyor.
  Teşekkürler Yazınız İçin

 2. Çok dikbaşlı ve inat bir kişilik olmasa şimdi bir efsane olabilirdi. Yoksa Fenerbahçe 'liliği sorgulanamaz başkanlardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.