Uçan Mürekkepli Evet Mühürü ile Oy Kullanıldığı İddiası

Merhaba arkadaşlar bugün Türkiye ‘nin seçim günü. Biliyorsunuz Türkiyemizde hiçbir seçim normal geçmemiştir. Şuan sosyal ağlarda bir haber dolaşıyor. ” Uçucu Mürekkep ile Mühür bastırıyorlar ” bu haberin kaynağı Cumhuriyet yazarı Kadri Gürsel ve başka bir köşe yazarı olan Ruhat Mengi.
Acaba gerçek mi diye resmi hesaplarına baktım paylaşımlar orada duruyor. Gözlerime inanamadım, böyle bir şey ispatlanmadan nasıl binlerce insanı provoke edebilir. Ayrıca bir çok sandık başında çalışan insanları zor durumda bırakıyorlar. Beni takip edenler bilir böyle yalan yanlış haberlere gelemem hemen gerçeğini araştırırım ve onu yayınlarım. Ayrıca bu tip konuların siyaset ile alakası yoktur. Bu konular siyaset üstüdür. Rica ediyorum siyasete çekmeyelim.

Yukarıdaki gördüğünüz twit doğrudur arkadaşlar. Benim aklıma gelen sorular bu kişilerin aklına gelmiyor mu? Neden bunları güzel ülkemize yapıyorlar? Benim gibi basit bir kişinin aklına mantıksız gelen sorular…

  • Kişilerin hangi partiye oy kullanacağı belli değilken neden böyle bir hileye başvursunlar?
  • Diyelim ki böyle bir hile yapıyorlar amaçları ne olabilir?
  • Hileyi yapan parti ‘nin oyları da uçmayacak mı? Hile yapılan sandıkta 1000 kişi oy kullandığı halde mühürsüz 1000 tane oy çıkarsa dikkat çekip kendilerini yakmayacaklar mı?
  • Sandık başında duranlar bu tehlikeyi göze alıp hayatlarını karartabilirler mi?

Kadri Gürsel Beyin uçucu mürekkep ile attığı twit aşağıdadır. Linki veremiyorum çünkü bu twitini silmiş. Neyse ki resmini almıştım.

Kadri Bey yukarıdaki twitin de etiketlediği @adilsecimnet ‘ten aşağıdaki cevap gelince, yukarıdaki twitini silmiş arkadaşlar.

SONUÇ: Böyle provokasyonlara gerçekten gerek yok arkadaşlar. Neden böyle bir yol izleme gereği duyuyorlar anlamış değilim! Sizler binlerce insana hitap eden kişilersiniz böyle yalan beyanlar ile bir yere varamazsınız. Toplumun geneline değil belirli bir zümrenin yazarı olabilirsiniz. Kadri Bey sonradan da olsa gerçeği görmüş ve gerçeğini paylaşmış keşke ilk twitini atmadan önce araştırıp öyle paylaşım yapsaydı.

Ülkemiz de bu tip yalan haberlere ve provokasyon türü içeriklere karşı ne yazık ki bir yasası bulunmuyor. Bunun neticesinde Dünyada en çok yalan haberin yapıldığı ülke sıralamasında %45 ‘lik oran ile 1. Sırada yer alıyoruz.

Ne için olursa olsun YALAN haber yapmayalım. Her zaman doğru ‘nun yanında olalım. Sonucu ne olursa olsun DOĞRU yoldan sapmayalım.

21 Kasım 2017

Dünya Düz mü?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.