Üçgen İçindeki Ok İşareti Anlamı Nedir? ( Samsung – Android )

Merhaba sevgili arkadaşlar, Samsung S7 telefonuma geçtiğimiz hafta sonu güncelleme geldi. Daha önce bahsettiğim Yuvarlak İçinde Artı İşareti Anlamı Nedir? makalemde ki işaret yeni güncelleme ile üçgen içindeki iki ok şeklinde değişmiştir.
Bu konu hakkında bilgi vermek istedim çünkü veri tasarrufunu kullananlar benim gibi şaşırmıştır.

Peki bu işareti görünce aklıma ne gelecek? Aklınıza arkada planda çalışan programlarınızın veya oyunlarınızın sizden habersiz kullandığı veri kaybını durdurmaktır arkadaşlar. Mesela telefonumda İnstagram sayfamız için kullandığım Takipçi Analiz programı bulunmakta. Bu program yapısı gereği instagram kapalı dahi olsa arka planda verdiğim emirleri yerine getiriyor. Tabi bunu yaparken arka planda baya internet kotamdan yemiş 🙂 işte bunun gibi sizin farkınıza varmadığınız oyun ve uygulamalar kotanızı hızlı bir şekilde tüketiyor. Bu veri kısıtlama ile bu sorunu çözüyoruz arkadaşlar.

Veri Tasarrufu Nasıl Açılır, Nasıl Kapatılır?

Veri Tasarrufu modunu kapatmak veya açmak için Ayarlar > Bağlantılar > Veri Kullanımı > Veri Tasarrufu > Açık – Kapalı yapmanız yeterli.

BEĞENDİYSEN PAYLAŞABİLİR MİSİN?
  •  
  •  
  •  
  • 1
  •  
  •  
  •  

20 Comments

  1. Sonunda kurtuldum isaretten. Bide sorum.olacak. durduk yere bildirim sesinw benzer surekli aralijlarla twkrarlayan bir ses var. Bildirum degil. Japali seslerim. Ekranda hicbir bilgi bisey yok sadece otuyo ses ne yapcem cozemedim

  2. Kesin bir şey diyememiyeceğim ama bazı uygulamalar her şeyin iznini istiyor. Bu uygulamalardan biri yapabilir. Büyük ve güvenilir programlar kalsın diğerlerini silebiliyorsanız silin. Hatta fabrika ayarlarına dönmenizi tavsiye ediyorum. Bakalım ses gidecek mi?

  3. Long Term Evolution kısaltılmışıdır yani yüksek hızlı kablosuz veri aktarıma denir. Hız bakımında 4.5 G ie neredeyse aynıdır. Hızına şöyle örnek verim 3G 'nin 10 katı kadar daha hızlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir