Ünlüler Hangi Partiye Oy Veriyor? ( Kanıtlı )

Merhaba arkadaşlar, malum 24 haziran seçimleri yaklaşıyor. Seçimler yaklaştıkça ünlülerde kendi destekledikleri partileri tek tek açıklamaya başladı. Bazı ünlüler direk desteklerini açıkladı bazıları ise göndermeler, şiirler ile açıkladı biz tahmin ettik. 🙂
Tabi aramızda CHP ‘ye oy veren ünlüler, MHP ‘li ünlüler, AKP ‘ye oy veren ünlüler yada solcu ünlüler kimler diye merak edenleriniz vardır. Hatta aramızda daha spesifik olarak Müge Anlı hangi partiye oy veriyor, Burak Özçivit hangi partili, Hadise hangi partili, Acun hangi partili diye aratanlar bile var. Bende bu konulara açıklık getirmek istedim.

Şimdi internette bu yazım gibi bir çok yazı var ama benimkinin farkı ne derseniz diğer sitelerde ki gibi sallamasyon bilgiler olmayacak. Her zamanki gibi KANITLI ve BELGELİ bir yazı olacak. Ünlü dediğimiz kişilerin resmi web sayfalarından, sosyal ağlarından paylaştıkları içeriklere göre hazırladım makalemi. Yıllar içinde eminim bu yazımı BİNLERCE kişi okuyacaktır.

SONUÇ: Bana göre toplumun aydın kesimini oluşturduklarını düşünen ünlü şahsiyetler evrensel olmalı. Bir kalıba göre, düşünceye göre değerlendirme yapıp karar vermemelidir diye düşünüyorum. Çünkü arkalarında onları seven ve takip eden hayran kitlesi var. Bu kitleye her zaman örnek olacak davranışlarda bulunmalıdır aydın veya ünlü dediğimiz kişiler. Zaten günümüzde aydın dediğimiz kişi davranış ve eylemlerinden çok takipçi sayısı ile ünlenir oldu. Buda yeni nesil için ileriye dönük geri dönülmez bir iz bırakıyor. Artık çocuklarımız 1-2 takipçi için ahlaksızlığa, kanunsuzluğa ve tehlikeli işlere yöneldiler. Bunun sebebi izledikleri, takip ettikleri o ÜNLÜ dediğimiz kişiler yüzünden.

İşte bu genç nesil için ünlüler ve aydın kesim tuttuğu takımı veya siyasi partiyi açıklamamalı ve bunlar hakkında demeç vermemeli. Bu genç beyinleri holiganizm ve siyasete bulaştırmamalı. Ünlü dediğin kişi sanatı ile yaptığı iş ile gençlerimize örnek olup onları daha güzel düşüncelere sevk etmelidir diye düşünüyorum.

CHP ‘ye Oy Veren Ünlüler

1- Meltem Cumbul Hangi Partiye Oy Verecek?
Sinema ve dizi oyuncusu Cumbul, attığı twit ‘ler ile CHP ‘ye oy vereceğini belli ediyor.

2- Gökhan Özoğuz Hangi Partiye Oy Verecek?
Ünlü şarkıcı Athena son yaptığı paylaşım ile hem beğeni hemde bir çok kişiden ağır eleştiriler aldı. Twitter hesabında Muharrem İnce ‘yi destekleyeceğini ima eden bir paylaşımda bulundu.

Gelen tepkiler üzerine yeni bir twit attı Athena Gökhan arkadaşlar. Yorumu size bırakıyorum.

3- Hilal Cebeci Hangi Partili?
Arkadaşlar tam olarak bende anlayamadım. Bir önceki seçimde HDP ‘ye oy vereceğini söylemiş. 2018 seçimlerinde CHP ‘ye oy vereceğini söylüyor.
Bu yazısında HDP ‘ye oy vereceğini.

Bu yazısından anladığımız kadarıyla CHP ‘ye oy vereceğini anlayabiliriz.

4- Levent Kazak Hangi Partili?
Resmi hesabı twitter ‘dan bu twit ‘i ile  CHP ‘ye oy vereceğini yani Muharrem İnce ‘yi destekleyeceğini beyan ediyor.

5- Nedim Saban Hangi Partiye Oy Veriyor?
Bir önceki seçimde resmi twitter hesabından attığı bu twit ile HDP ‘ye oy vereceğini söylemiştir.

2018 seçimlerinde sürekli paylaşımlarını yaptığı CHP ‘ye oy vereceğiniz ve Muharrem İnce ‘yi destekleyeceğini söylüyor.

6- Fazıl Say Hangi Partiye Oy Veriyor?
Kendisinin resmi adresinden attığı bu twit ile CHP ‘ye oy verdiğini söylüyor.

7- Mustafa Altıoklar Hangi Partiye Oy Veriyor?
Kendi resmi sayfasından attığı bu twit ile CHP ‘ye oy verdiğini dile getiriyor.

8- Metin Uca Hangi Partiye Oy Veriyor?
Resmi sayfasından attığı bu twit ile bir önceki seçimde barajı aşması için HDP ‘ye oy verebileceğini ama kendisinin CHP ‘li olduğunu söylüyor.

9- Mahruki Hangi Partiye Oy Veriyor?
2015 tarihli twit ‘ine göre ben hangi partiye oy verdi anlayamadım arkadaşlar. Bu tiwit ‘in de Biraz apolitik konuşmuş 🙂

2018 tarihine baktığımızda oyunun rengini tamamen belli etmiş milli sporcu, dağcı Mahruki, CHP ‘ye vereceğini söylemektedir.

10- Atilla Taş Hangi Partiye Oy Veriyor?
Eskiden ünlü bir şarkıcı şimdilerde köşe yazarlığı falan yapıyor. 2015 yılında attığı bu twit ile CHP ‘li olduğunu olduğunu söylüyor. 2018 ‘de aynen devam edecek gibi sayfasına baktığınızda anlarsınız.

11- Sevilay Yılman Hangi Partili?
Gazeteci ve köşe yazarı Yılman 2015 yılında attığı bu twit ile HDP ‘ye oy vereceğini söyledi.

2018 yılında sanırım CHP ‘ye verecek. Tüm CHP ile ilgili haberleri retweet yapıyor.

12- Seda Bakan Erel Hangi Partili?
Güzel oyuncuyu KArdeş Payından tanıyanlar bilir. Kendisinin hesabından yaptığı paylaşımlara göre kendisi CHP ‘lidir ve 2018 seçimlerinde İnce ‘yi desteklemiştir.

13- Didem Soydan Hangi Partili? Kimi Destekliyor?
Manken ve oyuncu olan Didem S. Başkanlık seçiminde İnce ‘yi desteklediğini duyurmuştu. Paytığı paylaşımlar ile CHP ‘li olduğunu belli etmiştir.

13- Feridun Düzağaç Hangi Partili? Kimi Destekliyor?

Herkesin tanıdığu şarkıcı 2019 belediye seçimlerinde CHP’nin Beyoğlu Belediye Başkanı Alper Taş ‘ı destekleyeceğini açıklayan bir destek videosu paylaştı.

AKP ‘ye Oy Veren Ünlüler

1- Acun Ilıcalı Hangi Partili?
Sanırım Acunu tanımayan yoktur. Acun ‘un kendi ağzından daha önce AKP ‘ye oy verdiğini biliyoruz ama 2018 seçimlerinde ne olur kimi destekler daha bir şey demedi.

AKP ‘ye oy verdim dediği video

2- İbrahim Tatlıses Hangi Partili?
Ünlü şarkıcının hangi partiye oy verdiğini söylemem gerek yok sanırım. Aday olduğu AKP dir sanırım.

3- Tuğçe Kazaz Hangi Partiye Oy Veriyor?
Resmi hesabından attığı bu twite göre AKP ‘ye oy veriyor.

MHP ‘ye Oy Veren Ünlüler

1- Mustafa Yıldızdoğan Hangi Partili?
Şarkıcı, besteci ve şair olan paylaşımları ile milliyetçi bir kişi olduğunu sanırım herkes biliyor. Kendisi her seferinde MHP ‘ye oy verdiğini zaten söylüyor.

2- Ahmet Şafak Hangi Partili?
Şarkıcı, besteci ve şair olan milliyetçi kişiliği ile tanınan Şafak herkesin bildiği gibi MHP ‘ye oy vermektedir.

3- Osman Öztunç Hangi Partili?
Ünlü şarkıcı her yerde MHP ‘ye oy verdiğini söyleyen bir kişi zaten.

4- Ali Kınık Hangi Partili?
Resmi hesaplarında her yerde ülkücü olduğunu beyan eden şarkıcı MHP ‘ye oy veriyor.

İYİ Partiye Oy Veren Ünlüler

Mehmet Aslan Hangi Partili
Resmi twitter adresinde İYİ partili olduğuna ait bir çok paylaşım yapmıştır kendisi. Ayrıca İYİ parti kurucu üyesi.

Fatih Altaylı Hangi Partili?
Ünlü gazeteci, sunucu 2015 yılındaki attığı bu twit ile apolitik olduğunu söylüyor.

Murathan Mungan Hangi Partiye Oy Verecek?
Yazar ve şair Mungan kendisi sol görüşlü bir kişi. Hesaplarına bakarsanız muhalif bir kişilik. Direk söylemese de HDP ‘ye veriyor sanırım oyunu.

Soner Yalçın Hangi Partili
Yazar ve köşe yazarı Soner Yalçın 2015 yılında attığı bu twit ile Vatan Partisi ‘ne vereceğini duyurdu. 2018 yılında Sözcü gazetesinde yazdığı yazıda ” Abdüllatif Şener, Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek arasında hangisi cumhur­başkanı adayı olursa ona oy vermeyi düşünüyorum…” dedi. Yani Temel Karamollaoğlu ‘na vereceğini anlıyoruz.

Hande Doğandemir Hangi Partili?
Sinema ve dizi oyuncusu instagram ‘dan yaptığı bu paylaşım ( paylaşımı silmiş arkadaşlar, neyse ekran görüntüsü almıştım ) ile herkesin aklında bir ışık yaktı. Herkes 2018 oyunu İYİ partiye vereceğinden bahsediyor.

Tarkan Hangi Partili?
Mega star ‘ın bir çok haberini okursunuz yok HDP ‘yi destekliyormuş yok CHP ‘yi birde MHP ‘yi :). Evet ismi her parti ile anılmıştır ama kendisinin siyasi partiler ile ilgili en ufak bir paylaşımı dahi yoktur. Sağda solda her çıkan habere inanmayın arkadaşlar.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.