2018 Yılı Yeni Fenerbahçesi – Eski Tas Eski Hamam

Merhaba arkadaşlar, 26.06.2018 tarihinde Philip Cocu Fenerbahçe de başarılı olabilir mi? Başlıklı makalemde bahsetmiştim Cocu başarılı olamayacaktır diye. Sebeplerini de maddeler halinde sıralamıştım. İsteyenler yazımı okuyabilirler.

Dünkü Malatya deplasmanındaki yenilgi ve oyundan sonra gördüm kü dediklerim tek tek gerçekleşti. Aslında sonucun pek önemi yok, benim için sahadaki oyun önemlidir. Sahadaki oyunda 1 dk. bile ışık göremedim. Hani şöyle 5 – 10 dk. arasında Cocu ‘nun kafasında ki ofansif oyun, ileride baskılı oyun, dikine oyun gibi bir performans gösterse takım, benim için yeterli olacaktır. Ama 5 dk. bırakın 1dk. bile sistematik bir oyun oynayamadık.

Fenerbahçe ‘den Pis Pis Cocu ‘lar Geliyor?

Ali Koç başkan seçildiğinde taraftarın kafasında kupalara ambargo koyacağız, ofansif oyun ile takımlara sahaları dar edeceğiz gibi bir algı oluştu. Bu algı Ali K. üzerinde baskı oluşturup Aykut K. gitmesine neden oldu bence. Çünkü son 4 maçtır oynan oyun Aykut H. sistemi ile birebir aynı ama sonuç alınamıyor. Çünkü yeni sistem olarak 4-3-3 oynuyoruz ama oyuncular aynı 🙂 . 4-3-3 ‘ün olmassa olmazı orta saha daki sağ ve sol kısmında oynayan oyuncuların kesinlikle iç oynayabilen oyuncular olması lazım. Hem kanatlara hem geriye gidebilen iki yönlü oyuncu olması lazım aynı Emre Belözoğlu gibi olması lazım. Ama elimizde ki oyuncuların hiç biri bu yeteneğe sahip değil.

Cocuman Hayallerimiz Var?

Şuan ki hayallerimiz Aykut Hoca ‘nın sistemi üzerine kurulu gibi görünüyor. Hala Josef ve Topal ikilisi bir oynuyor. Hani biz bu ikilinin oynamaması için Cocu ‘yu getirmiştik. Hala korner kullanmaya iki kişi gidiyor, hala kalede Volkan var, hala hücum yapamıyoruz, hala aynı zayıf defans hattı ile oynuyoruz. Demek ki sorun Aykut Hoca değil kadro ve transfer yapmayan yönetimdeymiş. Hatta bir ara Aykut H. Valbuena ‘yı 2. Yarıda oynatıyor diye bir ton küfür yedi, meğerse 2. Yarıda oynatıyor diye adam iyi oynuyor görünüyormuş. Bunun farkına Cocu 4. maç sonunda vardı ama biz 2 maç kaybetmiş olduk. Cocu ‘nun nu oynatamadığı sistem ve oyuncularla Aykut Hoca geçen sene sadece ve sadece 2 deplasman maçı kaybettiğini de hatırlatmak isterim.

Cocu Çıkmaya Başladı

Şimdi diyeceksiniz ki ” hoca ne yapsın kadro bu anca bu oyun çıkıyor. ” Haklısınız size hak veriyorum burada sorun yok ama Cocu geldiğinde verdiği demeçleri vermeyecekti. ” Ofansif oynayan bir takım, ileride baskı kuran, top rakibe geçince Barcelona taktiği 6 sn. içinde kaybedilen top geri alınacak, oyunu dar alanda oynayacağız. ” dikkat çekerim bu demeçleri verirken kadroda hala bu oyuncular vardı arkadaşlar. Eğer geldiğinde deseydi ki ben böyle oynatmak istiyorum ama elimdeki kadro yetersiz şuan için bu hedeflere ulaşmamız zor ama gerekli transferlerle ve zamanla bu saydıklarımı gerçekleştirebilirim deseydi bende sonuna kadar hocamızın arkasında dururdum. Ama o ne yaptı her yeni hoca gibi taraftarın duymak istediklerini söyledi. Gerçeklerle karşılaşınca da hemen pis pis Cocu çıkmaya başladı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.