Carrefoursa’dan Taksitle Kurbanlık Almak

Merhaba arkadaşlar, bu yıl bir değişiklik yapıp kurbanımı kredi kartına taksit ile Carrefoursa ‘dan aldım. Size bu deneyimimi aktarmak istiyorum. Belki 2019 yılında ki kurban bayramı için veya daha sonraki yıllar için size yol gösterebilirim.

Her kurban çevremizde ki satıcılardan kurbanlık alıp kurbanın 1. Günü aldığımız yer tarafından kestirip eve gelirdik. Bu sene farklı bir yöntem denedim arkadaşlar. Evinim yanında bulunan Adana Carrefoursa her sene yüzlerce küçük ve büyükbaş hayvan getirip burada satardı. Sürekli dikkatimi çekerdi ama bir türlü cesaret edip almamıştım ama bu yıl nakite sıkıştığım için kurbanımı Carrefoursa ‘dan taksitle almaya karar verdim.

Carrefoursa ‘dan Taksitle Kurbanlık Almak

Bu yıl aklımda çok büyük olmayan bir kurbanlık vardı yani 45-50 kilo maksak ibadetimizi yerine getirmekti. Babamla Adana Carrefoursa ‘ya gittik. Karşımızda hayvanlar için yapılmış gayet büyük ve temiz bir alana kurulmuş satış ve kesimhane ile karşılaştık. Kurban bayramından 1 hafta kadar önce gittiğimiz için pek kalabalık yoktu ve hemen bir yetkili geldi. Bize kısa bir bilgi verdi 3 çeşit küçükbaş hayvan satıldığını bunların kıvırcık, keçi ve karaman koyunu olduğunu söyledi. Büyük baş olarak Adana ‘da yetiştirilen inekler vardı. Biz kuyruksuz olan kıvırcık koyununu seçtik bu koyunun karamandan geldiğini söyledi. Görevli arkadaşa 50 kilo ve altı bir kurbanlık istediğimizi söyledik. Sürünün içinden isteğimize yakın bir hayvanı tutup önümüzdeki tartıya çıkardı. Tam 50 kilo geldi kurbanlığımız biz onay verince, ödeme noktasına geçtik. 6 farklı kredi kartına peşin fiyatına 9 taksit yapıyorlardı. Bizde bu fırsatı değerlendirip ödememizi yaptık. Fişimiz ile diğer görevli arkadaşa yönlendirildik tabi bizimle seçtiğimiz kurbanlıkta geliyordu. Fişimizin üzerindeki numarayı kurbanlığımızın üzerine kırmızı sprey ile yazıldı ve kulağına aynı numara etiketlendi. Aynı zamanda kesim için bize saat ve gün verdiler.

Carrefoursa Kurbanlık Fiyatları

Carrefoursa da Kurbanlık Kesimi

Buraya kadar hizmet gerçekten çok güzeldi. Kurbanlığı alırken verdikleri gün ve saatte kesim alanına gittik. Buraya da gerçekten temiz ve güzel bir kesimhane kurmuşlar. Kesimhaneyi ince uzun ikiye bölünmüş bir koridor olarak düşünebilirsiniz. Koridorun bir kısmını da görevli kasaplar diğer kısmında kurbanlığınızı takip etmek için bize ayrılmış koridor. Elinizdeki fiş numarasını görevliye veriyorsunuz ve içeriden size ait kurbanlık geliyor. Kesimhanede benim sayabildiğim kadarıyla 30 kişi çalışıyor. İlk kısımda 3 kişi hemen sizden vekalet istiyor, siz vekaletinizi verdiğiniz an kurbanlığınızı kesiyor. Biraz ileride hemen bir kişi şişiriyor, biraz daha ilerleyince bacakları kesiliyor ve asılıyor. Kurban asıldıktan sonra çengel üzerindeki numarayı takip etmeniz gerekiyor çünkü aynı anda kesilen kurban sahipleri ile beraber koridorda ilerliyorsunuz. 3-4 kişi hemen derisini yüzüyor bu sırada deriyi istediğinizi beyan edin yoksa arka tarafa atıp üstüne yatıyorlar, 2-3 kişi hemen kurbanı ikiye bölüyor, 2-3 kişi iç organlarını dışarıya çıkartıyor. 3-4 kişi karın ve diğer sakatat kısımlarını çıkartıyorlar bu sırada hemen isteyin yoksa arka tarafa atıyorlar kendilerine kalıyor. İnatla isterseniz hemen poşetlenip size teslim ediliyorlar. Daha sonra kellesini isteyip istemediğiniz soruluyor evet derseniz oda anında poşetlenip size teslim ediliyor. En sonda 5-6 kişi 7 parçaya bölüp size poşetleyip teslim ediyorlar.

Bunların hepsi gözünüzün önünde oluyor arkadaşlar. İçiniz bu konuda rahat edebilir.

Artı Yönleri

  • Taksit ile kurbanlık satışı
  • Güvenilir bir firma ile muhattap olmanız
  • Temiz bir alanda kesim olması
  • Hızlı şekilde kesim olması. ( Poşetleri bile onlar Carrefoursa verdi )

Eksi Yönleri

  • Kesim için çalışan kişilerin kötü niyetli olması. Deri, karın ve sakatatların üstüne yatmaya çalışması.

SONUÇ: %90 çok memnun kaldık arkadaşlar. Seneyede büyük ihtimal Carrefoursa ‘da kesmeyi düşünüyorum. Eğer Carrefoursa kurbanlık yorumlarınız veya şikayetiniz varsa lütfen buradan paylaşın.

27 Aralık 2017

YERKUŞAĞI

13 Temmuz 2020

Gerici ABD!

YORUMLAR

  1. Allah kabul etsin, güzel bir deneyim olmuş. Paylaşımınız için teşekkürler.

  2. Teşekkür ederim hocam. Adana 'ya gelirseniz sizede kebap ikram etmek isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.