( ÇÖZÜLDÜ ) ”Bin64/İnstallManagerApp.exe” Windows Tarafından Bulunamıyor

Merhaba arkadaşlar, laptopum uzun süredir ekran kartı güncelleme bildirimi verip duruyordu. Ne zaman yüklemek için Radeon Ayarlarına tıklasam ”Bin64/İnstallManagerApp.exe Windows Tarafından Bulunamıyor. İsmi doğru yazdığınızdan emin olup yeniden deneyiniz” diye hata veriyordu. Tabi bu hatadan bıktım ve araştırmaya koyuldum.

Araştırmalarım sonucunda bu sorun AMD ekran kartlarında ve Windows 10 işletim sisteminde oluyor. Tüm dillerde de aynı hatayı veren milyonlarca bilgisayar var anladığım kadarıyla ve tam çözümü belirli değil. AMD ‘nin sadece her zamanki gibi sürücüyü kaldırıp tekrar yükleyin diye açıklamaları mevcut. Eğer bunu yapacaksanız Display Driver Uninstaller (DDU) diye programı kurup bilgisayarınızdan ekran kartınızın tüm sürücülerini kaldırabilirsiniz. Sonra Radeon ‘u tekrar yükleyip son sürüm ekran kartınızın driverini indirebilirsiniz.

( ÇÖZÜLDÜ ) ”Bin64/İnstallManagerApp.exe” Windows Tarafından Bulunamıyor

Benim yöntemim daha basit aslında. Radeon Ayarlarınızı açtığınızda karşınıza güncelleme bildirimi gelecektir. İndirmek istediğiniz sürümün üstüne gelip sağ tıklayın. ” Yükle ” ve ” Sürüm Notları ” diye iki seçenek çıkacaktır. Sürüm Notlarına tıkladığınızda sizi direk ekran kartınızın resmi internet sayfasına yönlendirecektir. Açılan sayfadan size uygun driveri bilgisayarınıza indirip kurabilirsiniz. Bu kadar basit. Hatta indirdiğiniz sürücüyü harici harddisk gibi bir depolama aygıtına yükleyin ki bilgisayarınıza format falan attığınızda işinize yarayacaktır.

15 Nisan 2018

S-ticaret Nedir?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.