İblis Döngüsü 4 – Kafatası Tahtı İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, geçen hafta incelemesini yaptığım İblis Döngüsü 3 – Günışığı Savaşı kitabından sonra serinin 4. Kitabı olan Kafatası Tahtı kitabını da 1 hafta içinde bitirmiş durumundayım. Size kitap hakkında hemen bilgilerimi aktarmak istiyorum.

İblis Döngüsü 4 – Kafatası Tahtı Yorumum

Kitabın kapağında tahminlerime göre elinde babasından kalma bıçağı ve vücudunda ki dövmeleri ile Renna ‘nın resmi bulunmakta. Bana kalsa Kafatası Tahtını simgeleyen güzel bir resim olabilirdi. Kitaba dönecek olursak 3. Kitabın sonunda hatırlarsanız Dövmeli Adam ile Jardir ile birlikte uçuruma düşmüşlerdi ve tam orada bitmişti. 4. Kitabımızda bu olayın sonuçları yer alıyor. Kitabın büyük bir kısmında Jardir ‘in yokluğunda ki taht kavgaları ve Krasia ordusunun dağılmaması için Inevera ‘nın verdiği mücadeleyi anlatıyor ki kitabın adıda buradan gelmektedir. Bu zaman zarfında da Arlen ile Jardir, İblis prenslerle mücadelesini anlatıyor. Daha fazla bilgi vermek isterdim ama bundan sonrası spoiler girer arkadaşlar.

Kafatası Tahtı kitabı, 3. Kitaba göre daha az erotizm içeriyor ki bu hoşuma gitti. Ayrıca kitapta arka plandaki karakterlerin hayatlarını ve planlarını detaylı şekilde anlatıyor bu biraz sizi sıkabilir ama aralara serpiştirilen savaşlar sizin kurtarıcınız olacaktır. Zaten olaylar birbirlerine çok iyi şekilde bağlandığı için nasıl okuduğunuzun farkına bile varmayacaksınız. Hele benim için son 150 sayfa çok heyecanlı geçti çünkü gerçekten büyük sürprizlerin olduğu bir bölümdü. Öyle bir sonla bitti ki hemen 5. Kitabı okumak istedim ama ne yazık ki 5. Kitap daha Türkçeye çevrilmedi. Bu konu hakkında bilgi almak için epsilon yayınevine mail attım ama dönüş bile olmadı. Kısacası İblis Döngüsü 5. Kitabın ne zaman çıkacağı belirli değil arkadaşlar. 😔

———- Bundan sonra okuyacaklarınız için spoiler uyarısı ———-

Kitabın sonuna az kaldı arkadaşlar. İlk 4 kitapta Renna ‘nın hızla güçlenmesini okuduk. Dövmeli adamın yıllar içinde öğrendiklerini Renna bir kaç ayda öğrendi. Mesela sise dönüşme gücü. Bu sebeplerden dolayı bence kurtarıcı Renna olabilir arkadaşlar. Kitabın içinde de bir kaç gizli kelimeler vardı. Belki yazar böyle düşünmemiz içinde bilerek bırakmış olabilir. Yada tam tersi dikkatli olurları için ekmek kırıntıları bırakmış olabilir. Bunu anca 5. Kitabı okuduğumuz zaman anlayacağız anlaşılan.

Diğer Kitap İncelemelerime de Bakmak İster misiniz?
Tam Size Göre Bilim Kurgu Kitapları Burada
Tam Size Göre Fantastik Kitaplar Burada

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.