Avatar 2-3-4-5 Filmleri ‘nin Vizyon Tarihleri

Bugün bilim kurgu filmi severlerin büyük bir heyecanla beklediği Avatar filminin devamı Avatar 2, Avatar 3, Avatar 4 ve Avatar 5 filmlerinin resmi vizyon tarihlerini paylaşacağım.

Avatar filmini hem yazan hemde yönetmen büyük usta James Cameron ( Titatik, Terminatör serisi, Aliens yönetmeni ) 2014 yılında yaptığı bir açıklamada Avatar 2 filminin 21 Aralık 2018 ‘de vizyona gireceğini söylemişti. Ama geçen ay yaptığı bir açıklama ile Avatar hayranlarını üzmüştü çünkü devam filminin 2018 ‘e yetişemeyeceğini, yeni vizyon tarihinin 18 Aralık 2020 olduğunu açıkladı. Hatta bu açıklamasında serinin 3. 4. ve 5. Filmlerinin vizyon tahinide verdi. Avatar 3. filmi 17 Aralık 2021’de, Avatar 4  20 Aralık 2024 ve Avatar 5 19 Aralık 2025’te vizyona gireceğini açıkladı. Kısacası 2 yıl daha beklemek zorundayız arkadaşlar.

Avatar 2 ne zaman çıkıyor

Avatar filminin, benim için yeri farklı ( Gerçi tüm Dünya için yeri çok farklı ) arkadaşlar. Yıl 2009 ‘du ilk 3D deneyimini yaşadığım film Avatar olmuştu. Hatırlarsanız filmin başlarında kutsal ağacın tohumlarının uçtuğu sahne vardı. Bu sahnede salondaki herkes ellerini uzatıp yakalamaya çalışmıştı. Filmin kalitesi daha ilk dakikadan itibaren tüm salona hükmetmeye başlamıştı. Film bittiğinde herkes nefesini tutmuştu birbirlerine ” film ne müthişti! Efekleri gördün mü?, Filmin devamı gelecek mi? ” gibi sorular soruyordu. Film sadece Türkiye ‘yi değil tüm Dünya ‘yı sallamıştı. Avatar filmi tüm dünyada en çok izlenen Titanik filmini geride bırakarak gişede tam 2 milyar 787 milyon 965 bin 087 dolar kazandı.

Avatar 2009 yılında 237 milyon dolar bütçe ve 150 milyon dolar reklam ile toplam 387 milyona çekilmiş bir filmdir. O yıllar görsel anlamda ilklere imza attığı için rekorları kırdı geçti. Şuanda Avatar 2 ‘yi büyük bir tehlike bekliyor diyebilirim artık günümüzde çıkan tüm filmler görsel açıdan eş değer olarak çıkıyor. Eğer serinin 2. Filmi beklenen övgüyü alamazsa diğer seriler riske girecektir diye düşünüyorum.

Avatar 2 Filmi ‘nin Konusu

İlk filmi hatırlarsanız hikayemiz Pandora Gezegeninde geçmektedir. Bu gezende barışçıl ve ilkel şekilde Navi halkı yaşamaktadır. İnsanlar Pandoradaki, enerji için kullanılan çok nadir bir madeni çıkartmaktadırlar. Tek sorun bu madenin ana damarı Navi halkı için önemli olan, kutsal ağacın altında bulunmaktadır. Maden şirketi yerli halk ile çatışmadan barışçıl bir yöntemle anlaşmaya varmak için avatarları kullanmaktadır. İnsanlar nörolojik bağlantı ile avatarlarına bağlanıp Navi halkına karışıp onların kültürlerini öğrenmeye çalışıp onları ikna etmeyi düşünüyorlardır. Tabi işler istedikleri gibi gitmeyince zor kullanarak Navi halkını sürmeye çalışıyorlar. Tabi sürmek düşündükleri kadar kolay olmayacaktır. Kahramanımız Jake Sully, Navi halkının yanında savaşmaya başlıyor. Neyse filmin sonunda orman ruhu Eywa, Jake ‘nin ruhunu avatarına aktarıyor ve film orada bitiyordu.

Gelelim Avatar 2 ‘nin konusuna, şuana kadar bir açıklama yok ama tahminlerime göre filmde Jake ve Navi prensesi Neytiri ve onların çocukları hakkında bir film olabilir ama burada kötü karakteri kim temsil edecek bilemedim açıkçası. Acaba bu ruh transferi ve bunun sırrını çözmek için gelecek olan insanlar ile ilgili bir savaş olabilir. Yada Navi halkı içinde Jake kabul görmeyecek, ona ve ailesine karşı başka bir grup mu karşı karşıya gelecek açıkçası biledim!

Aklıma da başka seçenekler gelmiyor arkadaşlar. Olur ki daha değişik bir fikri olan varsa ve bizimle paylaşırsa sevinirim. Fikir alışverişi her zaman iyidir.

Avatar 2 Filmi ‘nin Oyuncuları

Yönetmenimizin açıklamasına göre ilk filmdeki tüm karakterle olacakmış arkadaşlar. Zaten böyle bir filmde kim oynamak istemez ki!

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada
Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada

YORUMLAR

  1. Beklemek beklentiyi de artırıyor. umarım sonunda keyifli bir devam olur.

  2. Aynen hocam bekledikçe kesin daha iyisi olacak diyorum. Onun için beklentiler yükseliyor. İnşallah boşa düşmeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.