Club Nena Hakkında Yorumlarım ve Şikayetlerim

Merhaba arkadaşlar, bugün size Antalya Manavgat ilçesinde bulunan Club & Otel Nena nasıl bir otel? Club Nena hakkında şikayetlerimiz? Gibi sorularınıza 1. Elden sizlere bilgi vermek istiyorum. Otelde 3 aile olarak 1 eylül 5 eylül arası 4 gece 5 gün konaklama yaptık. Otel rezervasyonunu mayıs ayında tatilbudur.com sitesinden erken rezervasyon kampanyası ile yapmıştık. Otele kendi şahsi aracımız ile saat 13.45 gibi giriş yaptık. Girişte otel güvenliği elindeki misafir giriş listesi ile sizin adınızı karşılaştırıyor ve listede isminiz varsa giriş yapıyorsunuz.

Club Nena Hakkında Yorumlarım ve Şikayetlerim

Otele giriş yapıp otelin ana girişinin önüne park edip bavullarımızı indirdik. Bavulları içeriye lobinin oraya taşınma işini de biz yaptık daha önce gittiğimiz otellerde araçtan iner inmez çantalarımız taşınırdı. Neyse resepsiyonda çalışan görevli bayan kimliklerimizi alıp kayıt işlemini gerçekleştirdi. İlk olarak bizleri dublex olan ev tipi odalara yerleştirdiler. Odaya girer girmez güzel olmayan bir koku ile karşılaştık. Oda genel anlamda bir 5 yıldızlı otel odası gibi değilde bir pansiyon otel odası görünümü vardı. Bir kere odaları çok küçük, yatak zor sığmış diyebiliriz. Odalar tasarım ve şıklık bakımından çok kötü dizayn edilmiş. Son olaraktan banyosu inanılmaz küçük, duşa kabin kısmında eğilemezsiniz, eğer eğilirseniz tabiri caiz ise kıçınız duvara değer. Aynı anda iki kişi içeri girip çıkamaz.
Bunları gördükten sonra soluğumuzu resepsiyonda aldık ve odalarımızın ana binadaki odalar ile değişmesini talep ettik. Görevli önce ” orada odamız yok ” dedi. Bizde rezervasyonumuzu iptal edin gidiyoruz dedik. Aynı görevli bu sefer ” şuan baktım sadece 2 odamız var, diğerleri temiz değil ” dedi. Bizde önemli değil bekleriz dedik. Bunun üzerine gene aynı görevli birini aradı ve döndü bize ” tamam odalarınız hazır” dedi. Demek ki neymiş hakkınızı sonuna kadar arayacakmışsınız arkadaşlar. Peki bu sorun nereden kaynaklanmıştı? tatilidir.com sitesi oteli tanıtırken ana binadaki odaların görsellerini kullanmıştı. Bizde o resimlere göre tercihimizi yapmıştık. İlk verilen odaların resimdeki ile alakası olmayınca doğal olarak hakkımızı aradık.

Neyse bunca kargaşaya rağmen ana binadaki odalarımıza yerleşebildik. Bu odalar dublekslere göre iki kat daha büyük ve dizayn olarak çok daha güzeller. Ayrıca banyosu diğerine göre 2 kat daha büyük.

Odalarda neler var? Bir adet televizyon, 1 sandalye, 1 masa bulunuyor. Banyoda kulak temizleme çubukları, el sabunları ve bone bulunan ufak bir kutu bulunuyor. Ayrıca duşa kabin içinde duvara montaj edilmiş şampuan ve saç kremi mevcut.

Otelde 1. Gün
Odalara yerleştikten sonra öğle yemeğinin son dakikalarına yetiştik. Ana restaurant a girdiğimiz an yüzümüze bir alev dalgası vurdu. 5 dk içinde suyumuz çıktı diyebiliriz. Görevli arkadaşlara klimaların neden çalışmadığını sorduğumuzda yüzümüze bakıp güldüler. Yüz ifadeleri bizim elimizden bir şey gelmez dercesineydi. Neyse aç olduğumuzdan yemeklerimizi açık büfeden alıp masamıza geldik. Masamıza oturduk ama servis açılmamıştı. Ne kaşık nede çatal vardı. Çevremizde nadir görülen bir çalışandan servis açmasını rica ettik ama giden gelmedi. Bu duruma sinirlenip kalkıp kendimiz çatal ve kaşık bulduk.

Bu sinir ve sıcak üzerine soğuk bir içeceğin iyi gideceğini düşündük ama sadece düşüncede kaldı. Çünkü daha sonraki günlerde öğrendik ki bu otelde bir şey istediğiniz zaman kalkıp kendiniz alacakmışsınız. Garson sayısı yok denecek kadar az onlarda anca masa toplamakla yetindiği için hizmet sıfır.

Yemek çeşidine gelecek olursak ana yemek olarak tavuk ve hindi ağırlıklı hatta kırmızı et öğlen yemeklerinde hiç yok. Sadece akşam yemeklerinde 1 çeşit çıkıyor. Mesela ilk akşam yemeğinde dana sote vardı. Ama yemeklerin lezzeti yerindeydi. Tatlıya geçecek olursak standart tatlılar mevcut ve çeşit çok yok. Lezzet bakımından ise pek iyi sayılmazlar. Ayrıca 4 gün boyunca tatlı kaşığı bulmak imkansızdı . Sütlü tatlıları çatalla yedik. Bu şikâyetlerimizi şefe kadar ilettik ama değişen olmadı.

Yemeklerimizi yedikten sonra üstümüzü değiştirip direk sahile indik. Sahili iki kısma ayırmışlar sol tarafta sigara içmek yasak ve çocuklu aileler için yataklı şezlonglar mevcut. Sağ tarafta ise isteyen sigara içebiliyor. Sahilde bir adet bar bulunmakta tabi ki şezlonglara hizmet beklemeyin istediğiniz bir şey olursa gidip siz alıyorsunuz. Sahil kısmında şezlongların olduğu bölge kum geri kalan kısım yani denize kadar olan bölge taşlık arkadaşlar. Taşlar özel dökülmüş sanırım keskin yanları ovalleştirilmiş. Ama ayağınızı ağrıtmak için yeterli sayıda ve büyüklükteler arkadaşlar. Taşlık kısım denizin içinde de devam ediyor. Yani denizin dibide taş dolu. Ayrıca deniz 3 metre sonra aniden derinleşiyor, yüzerken dikkatli olmak lazım. Ama denizin hakkını vermek lazım tertemiz suyu var. Ayrıca otelin sahil kısmında 1 adet iskelesi bulunuyor. Burada özel localar bulunuyor günlüğü 25 avro. Ama yüzmek için herkes ücretsiz iskeleyi kullanabiliyor. İskelede ayrıca bir bar bulunmakta ama burada su hariç her şey ücretli. Aşağıdaki kendi çekimim olan sahil resimlerini görebilirsiniz.

Deniz keyfinden sonra akşam yemeğine geçtik. Akşam yemeğinde dana sote hariç kırmızı et bulunmuyor. Her yer hindi ve tavuk. Şöyle düşünün patlıcan kebabını et yerine tavuk ile yapmışlar gerisini siz düşünün. Tatlı kısmı aynı değişen bir şey yok.

Vee gelelim akşamki animatör gösterisine önce çocuklar için ufak bir eğlence düzenlediler daha sonra yetişkinler için saat 21.00 da colombia dans gösterisi için 3 kadın 4 erkekten oluşan bir ekip sahneye çıktı. Direk size şöyle tarif edim biz ailecek çıksak daha iyi bir performans sergilerdik… Bu kadar kötü bir ekip görmedim 3 bayan dans etti ama ne bir koreografı nede bir senkronizasyon vardı. Sonra erkekleri çıktı onlarda capoeira dansı yapacaklardı ama yaptıklarının emin olun capoeira ile yakından uzaktan alakası yoktu. Zaten gösteri bitmeden herkes çıktı

Otelde 2.Gün
Eşimle birlikte 12 ‘ye doğru uyandığımız için sabah kahvaltısını ve geç kahvaltıyı kaçırmış olduk. Neyse ki 12.00 ‘ da havuz barlarında hamburger ve pizza servisi başladığından direk oraya gidip hamburgerlerimizi yedik. Sonra deniz ve havuza girdik. Saat 16.00 ‘ da pasta ve çay saati başladığından orada alıştırmalık bir şeyler yedik.

Havuz demişken otelde 3 tane havuz var. 2 tanesi ana binaya yakın 1 tanesi sahile yakın. Aqua Parklı havuz ana binaya yakın olan havuzlardan biri. Aqua Parkı oteldeki nadir güzelliklerden biriydi benim için. Her yaşa hitap edecek şekilde büyük ve çeşitli su kaydırakları vardı. Zamanımızın büyük bir bölümünü Aqua parkta geçirdik. Tek kötü yanı saat 17.00 ‘da kapanıyor olmasıydı.

Sahildeki su sporları için fiyat almaya gittim ve ağzım açık kalarak geri döndüm. Parasailing için “iki kişi 530 tl ama hadi size 400 olsun ” dediler. Fiyatlar çok pahalı arkadaşlar.

Akşam yemeği dünkü ile aynıydı. Kırmızı et olarak gene dana sote vardı. Tek farklılık yanına et köfte eklemişlerdi direk herkes ona yüklendi. Tatlı olarak aynı çeşitler ve tabiki tatlı kaşığı yok.

Animatör grubunun izin günü olduğu için gösteri yoktu.

Otelde 3.Gün
Bugünde 12 ‘de uyandığımızdan kahvaltı yapamadık. Dünkü gibi hamburger yedik. Denize hiç girmedik direk havuzda vakit geçirdik. Öğlen yemekleri her zamanki gibi aynıydı kırmızı et yoktu. Onu için sadece tatlı bölümünden sütlaç yemek ile yetindik. Bu sefer tatlı kaşığı buldum.

Akşam aktivitesi olarak modern dans gösterisi vardı. Ben ilk günkü faciadan sonra gitmedim ama gidenler ilk günkü ekipten farklı bir ekibin olduğunu ve bu sefer gerçekten güzel bir gösteri olduğunu söyledi.

Otelde 4.Gün
Her zamanki gibi öğleye kadar uyuduk arkasına hamburgerimizi yedik. Üstüne havuz ve deniz keyfi yaptık.

Akşam yemeğinde de her zaman ki çeşit yemekler vardı. Tek artısı patatesli köfte vardı. Restaurant’ın içinde otelin ufak bir fırını bulunmakta her gün burada pide çıkartıyorlar. Bugünde pidenin yanında yağlı ekmek çıkarmışlar. Bizde tadını tam bilemediğimizden 1 ‘er tane aldık. Sonra tadı çok hoşumuza gitti, bende kalktım 1’er dilim daha almak için fırının oraya gittiğim. Ama kalmamıştı tabiki, ustaya ne zamana çıkar dedim. Usta yüzüme gülerek ” bitti, haftaya çıkar ” dedi. Evet yanlış okumadınız ekmek haftada bir çıkıyormuş. Benim anlamadım açık büfenin amacı yemeklerin ve garnitürlerin bittikçe yenilenmesidir. Bu otelde biten bir şeyin yeri dolmuyor arkadaşlar. Aynı sorunu kardeşim havuz barda yaşadı. Saat 16.00 ‘a kadar hamburger saati ama kardeşim saat 15.00 ‘da hamburger yemeye gittiğinde hamburgerin bittiği söylenmiş. Bunca yıldır 5 yıldızlı her şey dahil otellere giderim ama ilk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum.

Akşam gösterisi olarak akrobatik gösteri vardı ve gayet güzeldi.

SONUÇ:
Hizmet çok kötü
Temizlik iyi
Sahil kötü
Yemekler orta

Genel olarak bir daha bu otelin önünden geçmem ve kimseye önermem 10 üzerinden 5 anca alır.

 

YORUMLAR

  1. Özellikle yüksek sezonda otellerimizin hizmet kalitesinde ciddi düşüşler yaşanıyor. Otel seçerken çok dikkatli olunmalı. Geçmiş olsun.

  2. Hocam az para vermedik inanın 2400 tl iki kişi için ücret ödedik. Orta sınıf otelin bir üstü otel yorumları inceledim herkes müthiş demiş. Biraz şans işi yönetim değişmiş olabilir diye düşünüyorum. Üst sınıf otellerde 4 bin tl den başlıyor. Neyse tecrübe edinmiş olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.