Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar Filmi ‘nin İncelenmesi

Merhaba casusluk filmi sever arkadaşlar, sanırım Türkiye de casusluk filmi denilince akla ilk gelen iki yapım James Bond ve Görevimiz Tehlike filmlerini bilmeyen yoktur. Bugünde 80 ‘li 90 ‘lı yılları çocuklarının en iyi bildiği  Görevimiz Tehlike serisinin 6. Filmi olan Yansımalar hakkında eleştiri ve yorumlarımı aktaracağım.

Göremiz Tehlike 6 – Yansılamalar

Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar Konusu

Her zamanki gibi ajanımız Ethan Hunt ‘ın son görevi nükleer bombaların kötü kimselerin eline geçmemesi, geçmişse geri alması bunun üstüne başka ülkelerin ajanları ile karşı karşıya gelmesini konu alıyor.

Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar Türü

Sanırım Tom Cruise oynadığı tüm filmlerde Aksiyon, Macera ve Gerilim olduğu gibi bu filmde de hepsi mevcut.

Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar Oyuncuları

Ethan Hunt ( iyi ajanımız ) = Tom Cruise
August Walker ( diğer ajanımız ) = Henry Cavill
Benji Dunn ( zeki ajanımız ) = Simon Pegg
The White Widow ( beyaz dulumuz ) = Vanessa Kirby

Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar Eleştiri ve Yorumlarım

Film A.B.D yapımı olup 2018 tarihinde vizyona girmiştir ve 2 saat 27 dakikadır. Film başladığında o tanıdık müzik çalınca eskiler aklıma geldi ve içimi değişik bir heyecan sardı. Bu heyecanı aynı Star Wars Han Solo filmini izlerken de hissetmiştim. Film baştan sona aksiyon dolu diyebilirim. Casusluk diyince de akla ilk gelen filmlerden biri olmasına karşın bu filmde yeni bir icat göremedik ki bu beni gerçekten üzdü ve beklentimi boşa çıkardı. Ayrıca Yansımalar filmi biraz kendini tekrarlamış gibi geldi bana. Neredeyse tüm serilerinde Ethan ‘ın bir motosiklet kovalaması oluyor. Ayrıca bu filmde de ve bir önceki filmi Görevimiz Tehlike 5 – Amansız Takip ‘te de devlet düşmanı olarak gösterilmişti.

Filme görsel açıdan bakarsak, yakın dövüş sahneleri gerçekten çok iyi çekilmiş özellikle tuvaletteki sahne gözlerimize bayram ettirdi. Ama aynı efekt sahnelerini helikopter takibi için diyemeyeceğim. Hele o iki helikopterin çarpışma sahnesi benim için felaketti. Birde abartı biraz gereğinden fazla olmuş diye düşünüyorum. O dağa tırmanma sahnesi olsun. Motosiklet sahnesinin sonunda, son sürat giden motor ile arabaya çarpıyor, havada 10 metre uçup düşüyor ama bir şey olmamış gibi kalkıp koşmaya başlaması. Gerçi bu sahnede Tom Cruise ‘un bacağı gerçekten kırılmış diye biliyorum. Diğer sahneler yerinde ve güzeldi.

Oyunculara gelirsek 56 yaşında ki Tom Cruise gerçekten bu işin hakkını veren oyunculardan biri. Filmde müthiş bir efor sarf etmiş. Zaten kendisi de Görevimiz Tehlike benim için yeri başka diyor. Ayrıca filmde bir süper kahramanız vardı arkadaşlar. August Walker ( Henry Cavill ) karakterimizi Süperman rolünde izlemiştik. Burada da sert ve kaslı kişiliğini filme yansıtmış 🙂 . Bence filmin en güzel kadın oyuncusu Beyaz Dul ‘muz ( Vanessa Kirby ) rolüne yakışmış. Soğuk ve tehlikeli bir kadın olduğunu bizlere hissettirdi.

SONUÇ: Film imdb ‘den 8.1 puan almış ama nasıl almış anlamadım açıkçası arkadaşlar. Benim için film 10/7 ‘dir. Filmi ailecek izleyebilirsiniz.

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada
Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada

YORUMLAR

  1. Filmi henüz izlemedim, ama izlemek istiyorum. Aksiyon filmlerini seven biri olarak bu filmi deneyimlemeliyim. Tanıtım ve yorum için teşekkürle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.